تجربه آرامش و زیبایی در روستاهای توریستی اطراف تهران

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، گشت و گذار در ایران می تواند زیبایی ها و خاطرات جاودانه ای را به همراه داشته باشد. اکثر افراد بر این باورند که کشور ایران زیبایی هایش نسبت به بقیه کشورها کمتر است، در صورتیکه باوری کاملا غلط را در ذهن خود جای داده اند. پایتخت ایران، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری هست. پس، در صورتیکه از گردش در شهری پر جمعیت و شلوغ خسته اید، به راحتی می توانید خود را به شهرستان ها یا روستاهای اطراف تهران برسانید و از سکوت این مناطق نهایت لذت را ببرید. کباب کردن غذاهای مورد علاقه در جایی سرسبز می تواند از بهترین لحظات در هنگام سفر باشد. برای چند روز هم که شده خود را به دستان پر مهر طبیعت بسپارید تا از معجزه طبیعت برای سلامت بخشیدن به روح و روانتان اطمینان حاصل کنید. مقاله روستاهای توریستی اطراف تهران را دنبال کنید تا از زیبایی ها و جادوی روستاهای توریستی تهران آگاهی پیدا کنید.

تجربه آرامش و زیبایی در روستاهای توریستی اطراف تهران

وردیج و واریش

اولین مورد که برای توضیح در مقاله روستاهای توریستی تهران انتخاب کردیم، روستای وردیج و روستای واریش نام دارند. موقعیت جغرافیایی این دو روستا که از روستاهای توریستی تهران بوده، در دل کوه های راسخ البرز به ثبت رسید. طبیعت این دو مکان زیبای گردشگری با توجه به کوهستانی بودن شما را به گشت و گذار در پارادوکس وحشی طبیعت و آرامش منطقه دعوت می نماید. هنگامی که به این منطقه در اطراف شهر تهران پای می گذارید، زیبایی ساختار سنگ ها و طبیعت شما را به حیرت و تعجب وا می دارد، چرا که سنگ هایی انسان نما برای استقبال از شما در این منطقه با دستان حاذق طبیعت ساخته شده اند. این روستا که از روستاهای اطراف تهران بوده، 1850 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و نام دیگرش، خانه هیولاهای سنگی است.

تنگه واشی

نام این روستای پرطرفدار را از زبان بسیاری از مردمان کشور شنیده ایم. زیبایی ها و جاذبه های گردشگری این طبیعت خاص به حدی است که هر نوع سلیقه ای به راحتی می تواند چشم انداز مورد علاقه خود را انتخاب نموده و به گشت و گذار در آن بپردازد. اقلیم این روستا که یکی از روستاهای توریستی اطراف تهران بوده، به گونه ای است که در هر فصلی از سال منظره ای متفاوت و دلربا را در برابر چشمان شما قرار خواهد داد. موقعیت جغرافیایی آن نیز در شمال غربی فیروزکوه به ثبت رسید. نام این مکان از ترکیب دو تنگه، تنگه ساواشی را تشکیل می دهد که نام آذری زبان هاست. معنای آن نیز رو در رو شدن بوده که با توجه به ساختار این منطقه از طبیعت، نامی متناسب را انتخاب نموده اند. گشت و گذار در دل جاذبه های تاریخی حک شده در این منطقه از حومه شهر تهران، می تواند تجربه ای متفاوت از سفر در کشور ایران را برایتان به یادگار بگذارد. اگر بخواهید از قسمت ساواشی به آبشار معروفش برسید، باید حدود 800 متر را به صورت پیاده طی کنید. از دیگر علت های شهرت این مورد از روستاهای توریستی اطراف تهران می توان به رشد گیاهانی در آن اشاره کرد که به ندرت در دیگر جاهای کشور رشد می نمایند.

روستای زرین دشت

بسیاری از افراد هستند که جدا از هدف تفریح و سرگرمی، به منزله درمان نیز به سفر می فرایند. اگر جز این دسته از افراد هستید چه در شهر تهران چه در شهرستان های نزدیک و دور کافی است تا یکبار خود را به روستایی به نام زرین دشت برسانید تا با معجزه چشمه های طبیعی و درمانی این منطقه آشنا شوید! علاوه بر خاصیت درمانی چشمه های موجود در طبیعت زیبای این روستای نزدیک تهران، می توانید از گشت و گذار در جاذبه های گردشگری مختلف این روستا نهایت لذت را ببرید. به قدری زیبایی های زرین دشت زیاد بوده که کمتر کسی پیدا می گردد که قصد چندمین بار سفر به این منطقه را در برنامه های خود نداشته باشد. آب و هوای این منطقه در اطراف تهران گرم و خشک گزارش شده، ولی با وجود چشمه و برکه های کوچک و بزرگ در این روستا به راحتی می توانید از آب و هوایی معتدل در کنار رودها و چشمه ها نهایت لذت را ببرید. این منطقه به قدری چشم نواز است که لقب بهشت زرین را به خود اختصاص داده است.

خور

حال بهتر است کمی آدرنالین خود را بالا ببریم. روستایی به نام خور خود را در دل البرز مرکزی جای داده و علت شهرت اصلی این منطقه به دلیل وجود آبشاری فریبنده و دلربا به نام خور است که موقعیت جغرافیایی آن در 17 کیلومتری جاده کرج-چالوس هست. این مورد از روستاهای توریستی تهران از معدود روستاهای اطراف تهران بوده که گشت و گذار در تمام فصول در آن خاطره ای جاودانه و منحصر به فرد را برایتان رقم خواهد زد. ارتفاع آبشار زیبای خور به 50 متر می رسد که در هر آب و هوایی از سال خود را به زیبایی هرچه تمام تر برای مسافران به نمایش می گذارد. جالب است بدانید که نام این روستای زیبا در اطراف تهران در ابتدا از خرداد و خوب گرفته شده که با توجه به این دو نام یا لقب به خور شهرت دارد. از دیگر اهداف گشت و گذار در این منطقه می توان به پیست اسکی خور اشاره کرد که خود به تنهایی یکی از قطب های اصلی جذب گردشگر از سراسر ایران هست.

آبنیک

یکی از روستاهای توریستی تهران، روستای آبنیک نام دارد که هر ساله و در هر فصلی از سال میزبان تعداد زیادی از گردشگران از جاهای مختلف کشور ایران هست. زیبای های موجود در این طبیعت به قدری جذاب بوده که گشت و گذار در دل آن می تواند به تنهایی خالق لحظات جاودانه در سفر باشد. در خصوص ارتفاع این مورد از روستاهای توریستی تهران و طبیعت افسانه ای آن باید گفت که 2400 متر از سطح دریا فاصله دارد. جمعیت این روستا 274 نفر گزارش شد. این روستا با وجود آبشار آبنیک، یکی از روستاهای اطراف تهران به شمار می آید.

چلاو

در صورت سفر به جاده هراز به بخش شرقی این منطقه سری بزنید تا طبیعت جادویی روستایی به نام چلاو شما را سحر خود کند. وجود آبشار و جنگل در این منطقه به راحتی توانسته تا خالق منظره ای جذاب گردد. ناگفته نماند که برای افرادی که علاقمند به پیاده روی هستند، این مورد از روستاهای اطراف تهران بهترین است. آب و هوا و اقلیم این منطقه در بیشتر روزهای سال بارانی و خنک بوده و خوردن چای ذغالی در میان درختان سر به فلک کشیده می تواند از به یاد ماندنی ترین صحنه های زندگی باشد. بارش های فراوان این منطقه باعث شده تا درختانی سرسبز تزیینات این بخش از طبیعت روستا را تشکیل دهند و از همین رو نام آن را چلاو گذاشته اند. بد نیست بدانید که در اصل شلاو نام این مورد از روستاهای اطراف تهران بوده که به زبان بومی معنی بارش شدید را می دهد.

فیلبند

روستای فیلبند که یکی دیگر از روستاهای توریستی اطراف تهران بوده، به تنهایی کلمه شگفت انگیز را با وجود جاذبه ها و موارد خاص معنا نموده است. شگفتی دیگر در این طبیعت، آب و هوای آن است که در صورت سفر باید همراه خود انواع لباس سرد و گرم را همراه ببرید، چرا که در ساعاتی از روز هوا آفتابی و گرم و در ساعاتی دیگر هوا به شدت سرد و بارانی حتی برفی نیز خواهد بود. کسانی که مشکل کلیه دارند، در صورت سفر به این منطقه و گشت و گذار در دل جاذبه های گردشگری مختلف در آن، خود را به چشمه لار برسانند تا از معجزه آن برای بیماری خود شگفت زده شوند. این روستا از مناطقی بوده که امکان گشت و گذار در لا به لای ابرها را به شما خواهد داد.

افجه

یکی از تاریخی ترین روستاهایی که در نزدیکی شهر تهران نقش بسته، افجه نام دارد. این طبیعت انواع جاذبه های گردشگری از قبیل آبشار و دشت های سرسبز با آب و هوایی فوق العاده را در خود جای داده و برای لذت بردن از یکی از بهترین و زیباترین آبشارهای اطراف تهران به نام پسچویک کافی است تا خود را به این منطقه برسانید تا از گشت و گذار و استراحت در این طبیعت شگفت زده شوید. جالب است بدانید که این طبیعت به سرزمین باغ های گردو در اطراف تهران معروف بوده و موقعیت جغرافیایی این مکان زیبا و رویایی در شمال شرقی تهران دیده می گردد. در خصوص آب و هوای کلی این منطقه نیز می توان گفت که هوایی سرد و کوهستانی بر آن حاکم بوده و بیشتر بومیان این منطقه نیز به دامپروری و کشاورزی مشغولند.

کرکبود

از دیدنی ترین روستاهای نزدیک شهر تهران، کرکبود نام دارد که مواهب الهی موجود در آن شهرت خاصی را به طبیعت این منطقه داده است. اگر جز کسانی هستید که به گشت و گذار در طالقان اشتیاق دارید، سفر به این منطقه از توابع طالقان را از دست ندهید. کافی است تا خود را به شمال شرقی این روستا برسانید تا از تماشای کوه و دشت و دره های گوناگون این منطقه به وجد آیید. کوچه باغ هایی که در دل این طبیعت خاص خود را جای داده اند، حال و هوایی دیگر را به این بخش از حومه تهران بخشیده اند. نام این منطقه از وجود سنگ های تیره رنگ در آن نشات گرفت. یکی از بهترین فصل ها برای دیدن آبشار کرکبود فصل بهار بوده که با دیدن چشم اندازها به عظمت خداوند بزرگ پی خواهید برد. بومیان این منطقه در اطراف تهران زیاد نیستند، از همین رو گشت و گذار در مکانی دنج را در پیش رو خواهید داشت.

منبع: همگردی

به "تجربه آرامش و زیبایی در روستاهای توریستی اطراف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه آرامش و زیبایی در روستاهای توریستی اطراف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید