تفریحات برتر آلماتی قزاقستان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، از چه جاذبه هایی در آلماتی دیدن کنیم

شهر آلماتی در مرکز قاره اوراسیا و در بخش جنوب شرقی قزاقستان و شمال پشته کوه های تیان شان در ارتفاع 600 - 900 متر از سطح دریا موقعیت دارد. آلماتی که اگر بخواهیم آن را معنی کنیم باید بگوییم کلمه آلما به معنای سیب و آته به معنای پدر است که در مجموعه به معنی شهر پدر سیب خوانده می شود. این شهر طی دوران شوروی یعنی از سال 1927 تا سال 1997میلادی مرکز قزاقستان بود. اما سرانجام در دسامبر سال 1997 شهر آکماله که سپس آستانه نامیده شد، به مرکز تازه این کشور برگزیده شد. حال برخی از دیدنی های شاخص مرکز پیشین این کشور را که امروز به عنوان یکی از مسیرهای گردشگری در دنیا شناخته می شود، به شما معرفی خواهیم کرد.

تفریحات برتر آلماتی قزاقستان

موزه مرکزی

بهترین موزه آلماتی، 300 متر بالاتر از فرمانف از سمت رسپابلیکا واقع شده است. بازدید این موزه به مثابه گشت و گذار در تاریخ قزاقستان و در بین هزاران اثر هنری این کشور از ویرانه های عصر برنز گرفته تا عصر ارتباطات الکترونیکی و انتقال مرکز به آستانه خواهد بود. یک بدل از مجسمه مرد طلایی در ورودی این مکان نصب شده است.

در طبقه پایین و در راهروی اول، اشیایی قرار گرفته اند که باستان شناسان از طلیعه تاریخ این سرزمین تا عصر چنگیزخان یافت کرده اند. همچنین بالبال ها (سنگ های توتم مانندی که دربرگیرنده چهره های کنده کاری شده قهرمانان پرافتخار یا ریش سفیدان اقوام است و به وسیله قبایل عشایر ترک، در منطقه ها مقدسی قرار داده می شده اند) و مدل هایی از برخی جاذبه های گردشگری تاریخی اصلی قزاقستان قرار داده شده اند. نزدیک به آن، کلکسیون باز واقع شده است که نمایشگاهی از زیورآلات طلایی باستانی بی نظیر است. که بیشتر آنها از ویرانه های سکایی مابین قرن 3 و 6 قبل از میلاد به دست آمده است که بازدید آن خود نیاز به یک بلیت مجزای 1300 تنگه ای دارد و با این بلیت شما صاحب یک تور به یکی از زبان های روسی، انگلیسی و یا قزاقی می شوید. اما راهروی دوم در طبقه بالا نمایشگاهی مردم نگارانه است که وسایلی چون، خیمه های مخروطی قزاقی با تمام تجهیزات، برخی سلاح های خوش نقش و نگار، جهاز شتر و اسب، همچنین آلات موسیقی و لباس های منحصر به فردی متعلق به قرن 18 را در خود دارند. راهروهای 3 و 4 در طبقه 4، به قرن بیست و بیست و یک تعلق دارند. که در واقع نمایشگاهی برای برخی از قبایل محلی قزاقند. تنها نقطه ضعف این مجموعه علامت های لطفاَ به اشیا دست نزنید است. شما می توانید با اتوبوس های 2، 63، 73 و 86 که به بالای فرمانف می فرایند به این موزه برسید.

کبتب (تپه سبز)

این تپه 1100 متری که در گوشه جنوب شرقی شهر واقع شده است، یک برج تلویزیونی 372 بر فراز خود دارد که از راه های بسیار دور و از منطقه ها مختلف قابل دیدن است و نمای خوبی از کل شهر و کوه هایش به دست می دهد و همچنین یک مجموعه جاذبه های توریستی را در بالای خود دارد. راه رسیدن به بالای تپه یک تراموای برقی است که به آرامی در طول شش دقیقه از کنار قلعه جمهوری در دوستیک به بالای تپه می رسد.

در بالای تپه می توانید کافه ها و رستوران های مناسب، فروشگاه های صنایع دستی، یک ترن هوایی، یک باغ وحش کوچک، زمین بازی بچه ها و یک مجسمه برنزی تمام قد از چهار عضو اصلی گروه بیتلز بیابید که به واسطه ذوق و قریحه طرفداران محلی این گروه در سال 2007 در اینجا نصب شده است. این اثر که کاری از ادوارد خزریان مجسمه ساز قزاق است، گفته شده است که تنها مجسمه ای است که این چهار هنرمند افسانه ای (اعضای بیتلز) را در کنار هم قرار داده است. شما می توانید بر روی نیمکتی بنشینید که بر روی آن جان لنون در حال نواختن گیتار است.

تراموای برقی و دیگر امکانات ممکن است در شرایط بد آب و هوا زود تعطیل شوند یا اینکه اصلا کار نکنند. راه ارزان تر برای رسیدن بالای تپه اتوبوس 95 است (خلاف جهت رامستور یا فرمانوف) یا اتوبوس شماره 99 (جنوب ابی لی خان، شرق آبای و جنوب دوستیک) تا به ایستگاه نهایی در اورماوا برسند، که در این یک مینی بوس خطی رفت و برگشت 1250 متر باقیمانده تا بالای تپه را می پیماید.

منبع: الی گشت

به "تفریحات برتر آلماتی قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحات برتر آلماتی قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید