تله کابین دریایی بین هرمز و بندرعباس وعده ای تکراری!

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، راه دریایی بندرعباس تا جزیره هرمز با شناورهایی که در حال تردد هستند 40 دقیقه است. راهی که گاهی اوقات اگر دریا ناآرام باشد اهالی جزیره امکان تردد به سرزمین اصلی را از دست می دهند. از سوی دیگر جزیره گردشگری هرمز به جزیره ای تبدیل شده که گردشگران آن و میزبانانشان رعایت میهمان و مهمان نوازی را نمی کنند و آنقدر شلوغ و بی سامان شده که هر کجا مثالی قرار است زده شود و بیان کنند که جزیره ای به منطقه گردشگری تبدیل شد و مدیریت آن از دست رفت همین جزیره هرمز است.

تله کابین دریایی بین هرمز و بندرعباس وعده ای تکراری!

جزیره ای که هر کسی شعاری درباره آن می دهد این بار با شعار ایجاد تله کابین دریایی. جهتی که بدون هیچ کار کارشناسی تنها یک وعده سرخرمن است و اجرایی شدن آن به زیرساخت و از همه مهمتر به اعتبار برای اولویت دادن آن نیاز دارد اما شهر بندرعباس و جزیره هرمز آنقدر مسائل دارند که در حال حاضر ایجاد تله کابین برای طی این جهت چندان در اولویت نباشد با این وجود هر مسئولی در استان هرمزگان این جمله را بیان می کند اخیراً هم نامزد شهرداری بندرعباس دوباره آن را گفت شاید با این ترفند که طرح های هیجان انگیز، تحولی در توریستی بندرعباس به وجود آورد.

اما سالهاست که این موضوع بیان می شود و کسی نمی گوید از روی چه برنامه ای طرح تله کابین را می دهند؟ شهریور سال 93 احمد حبیبی از سازمان منطقه آزاد قشم به پروژه ایجاد تله کابین از جزیره هرمز به منطقه نخل ناخدا در بندرعباس اشاره کرد و گفت: طرح ایجاد تله کابین بین هرمز و بندرعباس می تواند از طرح های پرسود باشد و از علاقه مندان سرمایه گذاری در این زمینه دعوت می کنیم این پروژه را بررسی و مطالعه کنند.

اسفند همان سال، صالح دریانورد معاون برنامه ریزی استاندار هرمزگان پیشنهاد کرد، برای جذب هرچه بیشتر توریست، نخستین تله کابین دریایی در حد فاصل شهر بندرعباس و جزیره هرمز احداث شود.

این مقام مسئول با تاکید بر این که زنجیره توریستی در استان هرمزگان باید تکمیل شود، اظهار کرد: ایجاد تله کابین دریایی می تواند علاوه بر جذب توریست، در آشنایی مردم بومی و غیر بومی با محیط زیست و جاذبه های خلیج فارس هم تأثیرگذار باشد.

سال 94 هم حمیدرضا مؤمنی، مدیرعامل سابق منطقه آزاد قشم با اشاره به مذاکرات اولیه اجرا شده در زمینه نصب تله کابین از قشم به جزیره هنگام هم گفته بود: نصب این تله کابین و اجرای چند طرح مهم سرمایه گذاری در هنگام شرایط زندگی مردم این جزیره را متحول می کند.

در سال 98 حمیدرضا تیموری، عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی در بندرعباس هم وقتی در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان درباره اجرای طرح تله کابین بندرعباس به هرمز صحبت شد، اعلام آمادگی صندوق توسعه ملی را از این طرح گفت. و گفت که سرمایه گذار در پی امنیت است که دولت در این زمینه حتماً حمایت می کند.

موضوع ایجاد تله برای منطقه ها توریستی این استان نو نیست پیش از این در مهر ماه هم رضا برومند مدیرکل میراث فرهنگی استان هرمزگان از رفع موانع ایجاد مجتمع توریستی و تله کابین در کوه گنو خبر داده بود اتفاقی که با وجود پیگیری های سرمایه گذار و عوامل اجرایی امیدی برای اجرایی شدن آن وجود نداشت شاید هم طرح موجهی برای اجرای آن نبود.

یکی از نامزدهای تصدی شهرداری بندرعباس، چندی پیش در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به این که باید به فکر توسعه دریا و ایجاد زیرساخت های تفریحی باشیم، شرح داد: جزیره هرمز در کنار بندرعباس است اما چرا به فکر راه اندازی یک تله کابین بین هرمز و بندرعباس نیستیم که علاوه بر جذابیت سبب ایجاد درآمد و حتی تسهیل در رفت و آمد می شود.

مهر نوشت، در جلسه شورای شهر افراد دیگری سخن گفتند اما هیچکدام نگفتند که بندرعباس به نام شهری که توریستان تنها از آن عبور می کنند در بهترین نقطه آن نزدیک یک هتل 4 ستاره به دلیل خوری که به دریا می ریزد، بو گرفته است و این بوی تعفن توریستان و مردم را آزار می دهد و قطعا رفع آن در اولویت باید باشد.

منبع: گردشبان

به "تله کابین دریایی بین هرمز و بندرعباس وعده ای تکراری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تله کابین دریایی بین هرمز و بندرعباس وعده ای تکراری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید