جاذبه های گردشگری پالرمو، نقطه عطفی در تاریخ ایتالیا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، پالرمو یک شاهکار با عظمت است. مدتی طولانی از بودن به عنوان مجموعه ای از کاخ های فرو ریخته، نماهای پوشیده از خورشید و خیابان های پیکر بندی شده، گذشته است. اکنون مرکز سیسیل پس از مدت ها پنهان شدن در سایه مافیا باز خود را نشان داده است. نفوذ آن ها ممکن است به طور کامل نباشد اما با تصرف میلیون ها یورو از مجرمان توانستند شهر را بازسازی نمایند. همانطور که جریان ترمیم سرعت خود را به دست می آورد، غذاهای محبوب پالرمو توانستند مشهور شوند. این شهر در سال 2018 به عنوان مرکز فرهنگی ایتالیا و میزبان یکی از معتبرترین جشنواره های هنر معاصر اروپا شناخته شده که خود یک قدم بسیار بزرگ خواهد بود. در ادامه چند مورد از جاذبه های گردشگری پالرمو آورده شده که باید قبل از دانستن برترین زمان برای سفر به پالرمو بدانید.

جاذبه های گردشگری پالرمو، نقطه عطفی در تاریخ ایتالیا

چرا به آنجا سفر می کنید؟

رفتن به پالرمو آسان نیست. خیابان های پر سر و صدا از بوق های پی در پی، صفی از دودکش هایی که بر روی زمین سایه می اندازند و مکان های بسیاری که ساعت های کاری آن ها تعیین نیست از مسائل این شهر است. با این حال شکیبا باشید چرا که این شهر دارای جذابیت های فراوانی است. مزه غذاهای محبوب پالرمو در کنار کوچه های سنگ فرش شده، خیابان هایی با میدان های پر از شادی و زیبا و کلیساهای موزاییکی که در هر گوشه از شهر واقع شده اند از جذابیت های این شهر است. پالرمو شهری تاریخی است. چهارراه قدیمی Mediterranean که مرکز تاریخی پالرمو و بزرگترین کافی شاپ در رم ایتالیا است، دارای گنبدهای عربی و نماهای باروک، موزائیک های بیزانس و آثار نورمن است و اکنون ترک های به جای مانده از این گذشته غنی صحنه ای از هنر معاصر، تغییرات غذایی پیشرفته و مکان های هیجان انگیز را در برترین زمان برای سفر به پالرمو به نمایش می گذارد.

چرا اکنون زمان خوبی برای بازدید است؟

جاذبه های گردشگری پالرمو در حال تغییرند. گالری های هنری معاصر، زندگی را به ساختمان های نادیده گرفته شده آورده اند، فروشگاه ها و کافه های شیک، محله های این شهر را احیا نموده و نجیب زادگان مدرن و درهای کاخ های خود را به روی مهمانان باز نموده اند. گردشگران بعلاوه به وسیله حمایت از مؤسسات ضد مافیا در زمان اقامت خود می توانند در جریان تغییرات شرکت نمایند. Addiopizzo مسئول رستوران ها، کافی شاپ ها و فروشگاه هایی است که از پرداخت pizzo سرپیچی می نمایند و سرعت آن هم کم نیست. پالرمو که در سال 2015 مورد تحسین یونسکو واقع شده، در سال 2018 به عنوان مرکز فرهنگی ایتالیا و میزبان جشنواره دوساله هنرهای معاصر انتخاب شده است.

کدام چشم انداز ها را نباید از دست بدهیم؟

برترین گوهر در پالرمو، کلیسای خصوصی Palazzo dei Normanni است که مربوط به قرن 12 است. در داخل این کلیسا، محراب، گنبد و رواق های از موزائیک های بیزانسی ساخته شده و کف مرمر تا سقف کنده کاری شده عربی را می پوشانند. در کنار این ها دیدنی های دیگری از جمله Teatro Massimo به عنوان بزرگترین سالن تئاتر ایتالیا شناخته می گردد. از پله های مارپیچ پشت بام کلیسا بالا بروید تا منظره ها زیبا و نفس گیر پالرمو را ببینید. پشت بام های آجر کاری شده، ساختمان های فرو ریخته شده با گنبد های پیچیده و نمای مبهمی از کوه های دور دست از جمله منظره های است که می توانید آنجا ببینید. علاوه بر عظمت trio of old-school یک صحنه هنری معاصر باز شده است که به میزان نمونه های نشان داده شده، شگفت انگیز است. کلیسای قدیمی Franciscan، موزه Galleria dArte Moderna را در اختیار دارد که از جاذبه های گردشگری پالرمو می باشد.

کجا باید غذاهای محبوب پالرمو و نوشیدنی بخورم؟

پالرمو برای غذاهای گوناگون خیابانی بسیار معروف است. حتما غذاهای معروفی مانند cannoli و arancini را امتحان کنید. با وجود فروشگاه های بسیار در شهر، در صبح هنگام به Ballaro بروید. در اینجا غرفه هایی وجود دارد که به شبکه خیابانی متصل می شوند و دارای سر و صدای بسیار زیادی است. صدای فروشنده های دوره گرد در حال رقابت با صداهای فراوری شده از ون، اسکوتر و سایر وسایل نقلیه است. در قصابی ها، سر بریده گوسفند و تکه های معده گوسفند در کنار سایر تکه های گوشت قرار گرفته اند و در غرفه های سبزیجات پسته های سبز و بادمجان های پیازدار و سایر سبزیجات فروخته می گردد. اگر شما گرسنه باشید، هیچ گونه کمبودی نخواهید داشت و می توانید تمام غذاها از کنگره های نیم سوز شده تا روده کبابی را امتحان کنید. دورتر از بازارهای پالرمو ICuochini محل خوبی برای خوردن غذاهای سرخ شده است. این موسسه محلی کوچک با دیوارهای ساده مکان مناسبی برای خوردن arancini و panzerotti است. برای خوردن غذای پیچیده تر، مکان های بسیاری برای امتحان کردن غذاهای پختنی وجود دارد. یک صندلی در رستوران معروف و محبوب Buatta Cucina Popolana با سبک سیاه و سفید رزرو کنید و از غذاهای آنجا لذت ببرید. یکی دیگر از مکان های محلی Bisso Bistrot است که نیمی از افراد پالرمویی برای خوردن شام به آنجا می روند. Quattro Canti که یک کتابفروشی قدیمی بازسازی شده است، دارای درهای کمانی شکل و آویزهای کوتاه است. در این میان سفر به فروشگاه محلی نوشیدنی برای امتحان کردن برترین نوشیدنی سیسیل را از دست ندهید.

آیا مشاهده منظره ها بیشتر ارزش دارد؟

سفرهای یک روزه بسیار خوبی را می توان از پالرمو انجام داد. مکان رومی Solunto، ساحل تفریحی Mondello و شهر تپه ای Monreale با دره های شگفت انگیز و کلیساهای موزائیکی به راحتی قابل دسترسی هستند. بعلاوه نباید تفریحگاه ساحلی چفالو که با قطار حدود یک ساعت از پالرمو فاصله دارد را از دست بدهید. شهر قدیمی و دلفریب چفالو دارای خیابان های شلوغ با موج های ملایم در خلیج آن است. اگرچه می توانید در یک روز به آنجا بروید و به بعد از آن به پالرمو بازگردید، اما بهتر است که یک یا دوشب را در آن اقامت داشته باشید و زندگی آرام در چفالو را تجربه کنید. می توانید در چفالو از صخره ها بالا روید، در دریا شنا کنید و در کنار کافی شاپ ها و غذاهای محبوب پالرمو استراحت کنید.

منبع: همگردی

به "جاذبه های گردشگری پالرمو، نقطه عطفی در تاریخ ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری پالرمو، نقطه عطفی در تاریخ ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید