خاموش شدن مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمز ارز که به صورت مجاز فعالیت می نمایند به 300 مگاوات می رسد که با هدف حفظ تعادل و پایداری شبکه برق این مراکز قطع می گردد.

خاموش شدن مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز

او ادامه داد: براساس بارهای شناسایی شده و برآوردهای اجرا شده، در حال حاضر بیش از دو هزار مگاوات برق در مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور مصرف می گردد، که این مصارف غیرقانونی به علت اتصال های نادرست و افزایش تقاطعه ای مصرف برق باعث آسیب دیدگی و حتی سوختن تجهیزات شبکه شده که خاموشی هایی را در پی خواهد داشت.

سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان خانگی که از دستگاه ماینر و تجهیزات مربوط برای استخراج رمز ارز در منزل استفاده می نمایند سریع تر نسبت خاموش کردن اقدام نمایند در غیر این صورت علاوه بر ضبط تجهیزات تا معین تکلیف برق منزل آن ها قطع خواهد شد.

رجبی مشهدی گفت: هم وطنان برای حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می رسد، می توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را به وسیله مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.

او ادامه داد: در این سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمز ارز می پردازند وجود دارد که مردم می توانند به وسیله مراجعه به این بخش، حتی شماره شبا بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام نمایند.

سخنگوی صنعت برق افزود: پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمز ارز اقدام می نمایند، پس از آنالیز و تأیید صحت گزارش ارائه شده، انجام می گردد.

پیش تر مدیرعامل توانیر گفت: استخراج نمایندگان قانونی رمز ارز این روزها با هماهنگی نسبت به خاموش کردن دستگاه های خود اقدام می نمایند اما تعدادی هم هستند که به صورت غیرقانونی فعالیت دارند.

او افزود: این مراکز و افراد به علت مصرف غیرمجاز برق علاوه بر افزایش میزان مصرف برق در کشور خسارت به شبکه های برق و مردم وارد می نمایند.

متولی زاده ادامه داد: کوشش بر این است این مراکز فعالیت خود را قانونی نمایند اما اگر به فرایند غیرمجاز ادامه دهند با شناسایی ضمن برخورد قانونی نسبت به جمع آوری دستگاه های آنان اقدام شده و هم خساراتی که وارد نموده اند از آنان دریافت خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "خاموش شدن مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاموش شدن مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید