خبرنگاران بانک کشاورزی یزد 55 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، یزد - خبرنگاران - مدیر شعب بانک کشاورزی یزد با اشاره به کوشش تولیدکنندگان محصولات زراعی، باغی و دامی گفت : در هفت سال گذشته با تدابیر اتخاذ شده 219 هزار فقره تسهیلات به مبلغ 55 هزار میلیارد ریال در این استان پرداخت شد.

خبرنگاران بانک کشاورزی یزد 55 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

فرهاد کشمیرشکن روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ کاتالوگ و بروشور، اضافه نمود: این تسهیلات در اختیار متقاضیان بخش های زراعت، باغداری، دام و طیور، شیلات و آبزیان و صنایع تبدیلی کشاورزی نهاده شد.

وی اظهارکرد: همچنین از سال 92 تا سرانجام آبان ماه سال 99 از محل اعتبار صندوق توسعه ملی 2 هزار و 135 فقره وام به مبلغ سه هزار و 885 میلیارد ریال به فراوری کنندگان بخش کشاورزی پرداخت شد که 580 فقره به مبلغ 2 هزار و چهار میلیارد ریال مربوط به سال های 98 و 99 است .

حمایت جدی دولت تدبیر و امید به بخش مکانیزاسیون

کشمیرشکن به حمایت جدی دولت تدبیر و امید به مکانیزاسیون و ایجاد ردیف های اعتباری ویژه در این بخش اشاره نمود و یادآور شد: در هفت سال گذشته هزار و 778 میلیارد ریال وام مکانیزاسیون کشاورزی از محل منابع داخلی بانک، با نرخ ترجیحی به متقاضیان پرداخت شد.

وی ، توضیح داد: با پرداخت این میزان تسهیلات 6 هزار و 500 دستگاه ماشین آلات جدید کشاورزی اعم از تراکتور ، کمباین و ادوات به ناوگان کشاورزی استان اضافه نموده شد و چرخه مکانیزاسیون کشاورزی استان شتاب بیشتری گرفت.

مدیر شعب بانک کشاورزی یزد تاکید نمود: سال جاری 12 فقره تسهیلات به مبلغ 905 میلیون ریال به خسارت دیدگان سیل فروردین ماه سال گذشته استان پرداخت شد.

کشمیرشکن دیروز(چهارشنبه) به خبرنگار وبلاگ کاتالوگ و بروشور گفته بود که محصول 42 هزار و 676 هکتار اراضی زراعی و باغی استان در سال زراعی1399- 1398 در برابر حوادث مختلف طبیعی زیرپوشش صندوق بیمه این بخش نهاده شد.

وی اضافه نمود: سال جاری با برنامه ریزی اجرا شده ، کوشش شد با توجه به بعضی حوادث مانند سیل ، توفان ، سرما، گرما زدگی و از این قبیل امور نسبت به بیمه محصولات و فرهنگ سازی در این زمینه با رشد حداکثری سطح بیمه اقدام گردد.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ بیمه انواع محصولات اظهارکرد: صندوق بیمه کشاورزی بهترین راه چاره برای تضمین فراوریات استان که اقلیم گرم و خشک و دما هوا آن در شب و روز اختلاف زیادی دارد، است.

این مسوول شعب بانک کشاورزی استان یزد ، ادامه داد: موثرترین روش برای تضمین فراوری، بیمه محصولات نزد صندوق بیمه کشاورزی است.

از 114 هزار هکتار اراضی قابل کشت یزد ، 33 هزار و 151 هکتار (29 درصد) زراعی و 81 هزار و 164 هکتار (71 درصد) به کشت محصولات باغی و گلخانه ای اختصاص دارد.بخش عمده درآمد کشاورزان یزد مربوط به باغبانی است که از 71 درصد اراضی قابل کشت به محصولات باغی که عمدتا پسته، انار، زردآلو ، زعفران، گیاهان دارویی و دیگر محصولات است، به دست می آید.

590 هزار تن محصول زراعی، 253 هزار تن محصول باغی، 533 هزار تن محصول گلخانه ای و 392 هزار تن محصولات دامی حاصل کوشش حدود حدود 117 هزار و 800 کشاورز، دامدار و بهره بردار در فراوری محصولات کشاورزی ، باغی ، گلخانه ای و دامی استان است.

مرکز شهرستان 55 هزار نفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بانک کشاورزی یزد 55 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بانک کشاورزی یزد 55 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید