رونمایی از فهرست خرید باشگاه تراکتور

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، در لیگ برتر 01-1400 یکی از ضعیف ترین عملکرد های تراکتور را شاهد بودیم. این تیم، فصل را با پنجره بسته آغاز کرد و با توجه به جدایی تعداد زیادی از مهره های اصلی، جای خالی در ترکیب این تیم کم نبود. سه سرمربی مختلف (کریمی، لیکنز و ساغلام) در طول لیگ بیست و یکم راهنمایی تراکتور را به عهده داشتند و در نهایت سرمربی ترکیه ای توانست این تیم را از خطر سقوط نجات داده و فصل را با رتبه سیزدهم به خاتمه برساند.

رونمایی از فهرست خرید باشگاه تراکتور

برای جبران این عملکرد ضعیف که با انتقاد شدید طرفدارانی روبرو شد که انتظار تیمی بالای جدولی را دارند، باشگاه می خواهد فصلی متفاوت را در لیگ بیست و دوم داشته باشد. تراکتور با وعده مالک خود قرار است در حد یک تیم مدعی بسته گردد و همین موضوع نگاه ها را به سمت تبریز معطوف نموده؛ جایی که طی سال های اخیر ستاره های زیادی رفت و آمد داشته اند. با این وجود، اما طبق فهرست خریدی که اخیرا به دست ما رسیده، قرار نیست فوق ستاره غیرمعمولی جذب گردد، مگر اینکه سرخ پوشان فوتبال آذربایجان در خرید های خارجی خود چنین تصمیمی را عملی نمایند.

محمدرضا خانزاده/ گل گهر

حدود یک هفته پیش بود که تراکتوری ها با جذب خانزاده، رسما وارد بازار جابجایی تابستانی شدند. این بازیکن سال گذشته از جمع سرخ پوشان جدا و راهی گل گهر شده بود، اما خیلی زود تصمیم به برگشت گرفته و به پیشنهاد تیم سابق خود پاسخ مثبت داد. مدافع 31 ساله سیرجانی ها در لیگ های نوزدهم و بیستم بازیکن تراکتور بود و با این تیم به قهرمانی در جام حذفی هم رسید.

پوریا آریاکیا/ آلومینیوم

مدافع چپ فصل گذشته آلومینیوم با وجود کوشش بسیار این باشگاه، برای ماندن متقاعد نشد. باشگاه اراکی برای اینکه بتواند از جدایی این بازیکن حداکثر استفاده را بکند، پیشنهاد معاوضه او را با پورحمیدی به تراکتور داد. دروازه بان آلومینیوم به خاطر قرارداد با تراکتور باید برای فصل تازه راهی تبریز می شد، اما طی این توافق، قرار شد آریا کیا راهی تراکتور شده و پورحمیدی در اراک بماند.

سه خرید از ذوب آهن

مرتضی خراسانی، مهاجم 25 ساله ذوب آهن به همراه سجاد دانایی، هافبک 26 ساله این تیم و میلاد کرِ 19 ساله سه بازیکنی هستند که در فهرست خرید تیم تراکتور قرار دارند.

خراسانی فصل گذشته 9 بازی برای ذوب آهن انجام داد و در مجموع 407 دقیقه ای که در زمین بود پیروز به گلزنی نشد.

دانایی هم که توانایی بازی در هافبک و دفاع راست را دارد، در انتها فصل 99-00 از طرفدار راهی ذوب آهن شد و در طول لیگ بیست و یکم جزو مهره های ثابت تیم تارتار بود. به نظر می رسد که تراکتوری ها برای حل مشکل دفاع راست خود که یکی از معضلات فصل قبل بود، روی این بازیکن به جمع بندی رسیده اند و نام او را در فهرست خرید سرخ پوشان می بینیم.

میلاد کُر دیگر بازیکن ذوب آهن است که جزو سهمیه های زیر 23 سال محسوب می گردد و در تورنمنت آسیایی اخیر نیز یکی از مدافعان مورد نظر مهدوی کیا در تیم ملی امید بود. تراکتوری ها در کنار جذب خانزاده باتجربه، این مدافع جوان را هم می خواهند.

محمدرضا عباسی/ فولاد

بعد از جدایی سامان نریمان دنیا و خروج احتمالی پیمان بابایی از جمع تراکتوری ها، آن ها بخشی از فهرست خرید خود را به بازیکنان تهاجمی اختصاص داده اند. محمدرضا عباسی یکی از این نفرات است که بعد از جدایی از فولاد، با تراکتور وارد مذاکره شد و یکی از خرید های قطعی این تیم در مارکت تابستانی خواهد بود. این بازیکن 26 ساله فصل گذشته 15 بار به عنوان بازیکن فیکس و 10 بار به عنوان ذخیره برای فولاد بازی کرد.

رضا کاخ ساز/ پیکان

بعد از اینکه تراکتوری ها معاوضه پورحمیدی با آریاکیا را نهایی کردند، یک دروازه بان جوان دیگر را وارد فهرست خرید خود کردند تا کنار محمدرضا اخباری، او را برای فصل های آینده پرورش دهند. گزینه آن ها رضا کاخ ساز است، دروازه بان باشگاه پیکان که یکی از منتخبان مهدوی کیا برای تیم ملی امید هم بود، یکی از گزینه های تراکتور برای فهرست امید ها به شمار می رود.

خارجی هایی برای مجذوب کننده تر کردن مارکت

همان گونه که مشاهده کردید، فهرست خرید تراکتوری ها از بین بازیکنان داخلی، نفراتی را شامل می گردد که جذب آن ها خیلی سر و صدا نخواهد کرد. باشگاه سرخ پوش، اما در نظر دارد تا موازی با جذب این بازیکنان، با چند مهره خارجی نیز وارد مذاکره گردد. این مذاکرات از هفته های گذشته آغاز شده است.

ابتدا قرار بود با نفرات مورد نظر ساغلام که زمستان سال گذشته، عقد قرارداد با آن ها به بن بست رسیده بود، صحبت دوباره گردد، اما با قطع همکاری طرفین و به روی کار آمدن بردیف، فهرست خارجی های تراکتور دگرگون شد.

ملی پوشانی که رسانه ای شدند، ولی نیامدند

طی هفته های اخیر نام های زیادی را به عنوان گزینه خرید تراکتور شنیده ایم. تعدادی از این نام ها، جزو بازیکنان فعلی و سابق تیم ملی بودند. از میان آن ها کریم انصاری فرد و سعید عزت اللهی بیش از سایرین مورد توجه باشگاه تراکتور قرار گرفتند و مذاکراتی نیز با آن ها شد که هنوز نتیجه بخش نبوده و طبق آخرین اطلاعات به دست آمده، مذاکرات فعلا متوقف شده است.

منبع: فرارو

به "رونمایی از فهرست خرید باشگاه تراکتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از فهرست خرید باشگاه تراکتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید