طرح ویژه بغداد برای مقابله با خرابکاری داعش در شبکه برق عراق

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از بغداد الیوم، تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق از تشکیل یک نیروی مشترک برای تامین خطوط انتقال برق در عراق اطلاع داد. این خطوط طی روزهای گذشته یکی از اهداف اصلی خرابکاری داعش بوده اند.

طرح ویژه بغداد برای مقابله با خرابکاری داعش در شبکه برق عراق

بر اساس این گزارش، الخفاجی در همین ارتباط توضیح داد: طی روزهای گذشته تروریست های تکفیری داعش 45 دکل برق را هدف قرار دادند که البته بسیاری از آنها ترمیم شده اند. داعشی ها با این کار خود یک نگرانی امنیتی در عراق ایجاد نموده اند.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در ادامه به تشکیل یک اتاق عملیاتی میان نیروهای امنیتی و وزارت برق اشاره نمود و گفت: ماموریت این اتاق عملیاتی، برنامه ریزی برای حفاظت و تامین دکل های برق و تعقیب عاملان هدف قرار دادن آن است.

وی گفت: افزون بر این، یک نیروی مشترک از ارتش، پلیس، حشد شعبی و حشد عشائری برای تامین خطوط انتقال نیرو در سراسر استان های عراق تشکیل شده است.

لازم به ذکر است، طی هفته های گذشته و همزمان با گرم شدن بیش از پیش هوا در عراق، تروریست های تکفیری داعش اقدام به انفجار خطوط انتقال برق در استان های مختلف کردند. پیشتر هم حشد شعبی تعدادی از حملات داعش علیه دکل های برق را ناکام گذاشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طرح ویژه بغداد برای مقابله با خرابکاری داعش در شبکه برق عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ویژه بغداد برای مقابله با خرابکاری داعش در شبکه برق عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید