مقام کویتی: منتظر شنیدن طرح روحانی هستیم

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، معاون وزیر خارجه کویت با اشاره به اینکه طرح هایی درباره امنیت خلیج فارس مطرح شده است، گفت که منتظر شنیدن طرح ابتکاری رئیس جمهور ایران هستیم.

مقام کویتی: منتظر شنیدن طرح روحانی هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خالد الجارالله معاون وزیر خارجه کویت درباره اوضاع منطقه گفت که اولا امیدوار است اوضاع به حد انفجار نرسد و دوم اینکه طرح هایی در این باره مطرح شده است.

وی افزود که از جمله این طرح ها، طرح ابتکاری آمریکا برای ایجاد ائتلاف بین المللی به منظور تضمین سلامت دریانوردی در منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز و خلیج عمان است و همه می دانند که نشست هایی نیز به همین دلیل برگزار گشت و کویت نیز در نشست های تمپا و بحرین شرکت کرد و همه آن ها برای اطلاع از جزئیات این طرح ها بوده است.

به نوشته روزنامه کویتیالرأی، الجارالله درباره حل بحران به وجود آمده در میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس ابراز خوش بینی کرد و گفت که کویت به ایفای نقش میانجی برای حل اختلافات علاقه مند است.

این مقام کویتی درباره پیام حسن روحانی رئیس جمهور ایران به امیر کویت نیز گفت: این پیام مربوط به امضای پیمان عدم تعرض توسط اعضای شورای همکاری نبود بلکه در چارچوب ایفای نقش کویت و تمایل آن برای آرام سازی و دور کردن منطقه از هر گونه انفجار احتمالی بود.

الجارالله همچنین در پاسخ به سوالی درباره طرح ابتکاری روحانی که قرار است در سازمان ملل ارائه شود، شرح داد: اجازه دهید ابتدا طرح را ببینیم، شاید چیز تازه ای داشت، ما منتظر طرح هستیم.

رئیس جمهور ایران روز دوشنبه پیش از عزیمت به نیویورک با اشاره به طرح صلح هرمز که قرار است در مجمع عمومی سازمان ملل آن را تشریح نماید، گفت: در این طرح به دنبال همکاری دسته جمعی درون منطقه خلیج فارس برای امنیت منطقه هستیم و می خواهیم همه کشورهای منطقه در این راستا مشارکت و همکاری داشته باشند و ابعاد مختلف آن را در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح خواهیم کرد.(جزئیات بیشتر)

وی در خصوص موضع آمریکا درباره تنش ها در منطقه خلیج فارس نیز گفت که رابطه کشورهای حاشیه خلیج فارس با واشنگتن استراتژیک است و طرح ابتکاری آمریکا درباره ایجاد ائتلاف بین المللی نیز به امنیت و حمایت از دریانوردی مربوط است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام کویتی: منتظر شنیدن طرح روحانی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام کویتی: منتظر شنیدن طرح روحانی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید