نکاتی جالب درباره جزیره هندورابی

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، جزیره هندورابی، بین دو جزیره کیش و لاوان قرار گرفته است.

نکاتی جالب درباره جزیره هندورابی

با شنیدن اسم هندورابی شاید خیال کنید، شهری ست در هند یا هرجایی به غیر از ایران، اما جزیره هندورابی با اسم عجیب و غریبش در جنوب ایران قرار گرفته، در فاصله 28 کیلومتری از کیش و هرچند به اندازه جزیره هایی مثل قشم، هنگام یا هرمز معروف نیست، ولی از نظر زیبایی چیزی از آنها کم ندارد. با وبلاگ کاتالوگ و بروشور همراه باشید.

هندورابی یعنی چی؟

درباره وجه تسمیه هندورابی در اسناد قدیمی اینطور آمده که از آن با عنوان ابرون یاد شده است. هلندی ها هم در سال 1645 نام این جزیره را هورن گذاشته اند. براساس یک افسانه محلی هم هند و رابی اسم یک زوج عاشق بوده که به این جزیره می آیند و باهم زندگی می نمایند.

اینطور معروف است که اینجا جزیره ایست خالی از سکنه ولی بنا بر سرشماری های سال 1395، حدود 191 نفر در این جزیره زندگی می نمایند که اکثرشان ماهیگیر و عرب تبارند. همچنین در این جزیره پاسگاه پلیس، مدرسه و درمانگاه وجود دارد.

آب جزیره از چاه یا از آب انبارها تامین می گردد پس اگر قصد سفر به جزیره هندورابی را دارید آب کافی برای خوردن با خودتان ببرید. جزیره، فقط یک سوپرمارکت دارد و خوراکی هایش چندان متنوع نیست، پس فکر اینجایش را هم بکنید. در بندر چیرویه می توانید خریدتان را انجام بدهید.

تنوع جانوری در این جزیره خیلی زیادی است. سواحل شمالی پر از مرجان اند، شاهین و باز هم می گردد در این نقطه دید، اما تنوع ماهی ها و آبزیان بیشتر است. جراح ماهیان، تن ماهیان دم زرد، یونیک، پیکاسو، ملوان و طوطی ماهیان از جمله این ماهیانند که کوچک و رنگارنگند.

تخم گذاری لاک پشت ها

یکی از جاذبه های این جزیره تماشای تخم گذاری لاک پشت هاست از نیمه اسفند تا نیمه خرداد است، اگرچه بهترین فصل سفر به این جزیره را آذر تا فروردین می دانند. در بقیه مواقع سال هم از کیش تورهای یک روزه به مقصد این جزیره دایر است ولی به خاطر شرجی بودن و دمای بالای هوا در تابستان، کمتر کسی ست که بخواهد به این منطقه برود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جزیره ها جزیره هنگام، سفر به مالدیو در هرمزگان را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "نکاتی جالب درباره جزیره هندورابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی جالب درباره جزیره هندورابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید