گومز: بودن در کنار نکونام برایم افتخار است ، می دانستم حضورم در ایران واکنش های زیادی دارد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرنگاران/خوزستان وینگر اسپانیایی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بی تردید کارکردن با مربی همانند نکونام خیلی نقش پر رنگی در انتخاب من دارد و در واقع حضور او باعث شد من این تصمیم را بگیرم و به فولاد بیایم.

گومز: بودن در کنار نکونام برایم افتخار است ، می دانستم حضورم در ایران واکنش های زیادی دارد

ایبای گومز هافبک-مهاجم سابق تیم اتلتیک بیلبائو که سابقه بازی در آلاوس را در کارنامه دارد، یکی از خریدهای مجذوب کننده اخیر فوتبال ایران بوده است.

سوال: به ایران خوش آمدی ایبای، همه می خواهند بدانند بازیکنی که در لالیگا بوده ، چگونه یکدفعه سر از تیم فولادخوزستان در می آورد؟

ممنون از خوش آمد گویی شما، خیلی شادمان هستم. راستش من در پی یک تجربه نو بودم، چیزی متفاوت، چندین ماه خودم را هم از نظر فیزیکی و هم روحی آماده کردم، چون احتیاج داشتم مخصوصا از لحاظ روحی ذهنم را آزاد کنم. پیشنهاداتی که در این مدت داشتم من را قانع نمی کردند، اما این پیشنهاد را پذیرفتم به چند علت؛ اولین و مهمترین علت اینکه لیگ قهرمانان آسیا رقابت مجذوب کنندهی است، یک تجربه نو است و مخصوصا داشتن سرمربی همانند نکونام، مربی که خیلی خوب او را می شناسم، خب من عاشق فوتبال هستم و نکونام هم در لالیگا در سطح بالایی بازی کرد. ضمناً یوسو هم اهل شهر پامپلونا اسپانیاست و در کادر فنی تیم فولاد حضور دارد، به خاطر همه این ها این پیشنهاد برای من مجذوب کننده بود و شادمانم که اینجا هستم.

سوال: قرارداد تو با فولاد برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا است، آیا هدف تعیینی از بازی در این لیگ دارید؟ امکان تمدید این قرارداد و بازی در لیگ ایران هم وجود دارد؟

در حقیقت ترجیح دادم با قرارداد کوتاه مدت آغاز کنم، چون اول از همه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برای من مجذوب کننده است و از طرفی با ایران و شهر اهواز آشنایی نداشتم و نمی خواستم ریسک کنم و قرارداد طولانی مدت امضا کنم. حقیقتا هدف من در حال حاضر کوتاه مدت است و تنها چیزی که می خواهم این است که فولاد به مرحله بعد صعود کند، بتوانیم صدرنشین گروه باشیم و در مرحله بعد حضور داشته باشیم، هدف من این است، برای یاری به تیم اینجا هستم، همانطور که گفتم خیلی مشتاق هستم، ولی در حال حاضر به چیز دیگری فکر نمی کنم، حالا بعد از انتها فصل صحبت می کنیم.

سوال: در ویکی پدیای تو نوشته شده که وینگر و فوروارد هستید، فکر می کنید در لیگ قهرمانان این فصل چند گل می توانی برای فولاد به ثمر برسانی؟

خب قصد ندارم عددی را اعلام کنم، یا هدف های این شکلی برای خودم ترسیم کنم، تنها هدف من کوشش برای یاری به تیم است، اینکه بتوانم برترین بازی را ارائه کنم، چون فکر می کنم برای این کار آماده هستم، همانطور که گفتم هدف این است که فولاد صدرنشین گروه گردد، من برای دستیابی به این هدف تمام کوششم را خواهم کرد، حالا چه با گل زدن باشد، چه با پاس گل، اما ازهمه مهمتر با کار و کوشش، خب این از همه مهمتر است، و من هم تمام تمرکزم را روی همین می گذارم.

سوال: قبل از آمدن به فولاد چقدر از ایران و فوتبالش اطلاعات داشتی؟ به طور تعیین چقدر با جواد نکونام آشنایی داری و بودن او چقدر در تصمیم تو تاثیرگذار بود.

بی تردید کارکردن با مربی همانند نکونام خیلی نقش پر رنگی در انتخاب من دارد، در واقع حضور او باعث شد من این تصمیم را بگیرم، هم نکونام و هم مربی بدنساز تیم فولاد یوسو در این مدت کنار من بودند و خیلی یاری کردند. برای من یک افتخار است که در کنار نکونام باشم، خاطرات خیلی خوبی دارم از زمانی که در لالیگا بازی می کرد، سال ها از نزدیک او را می دیدم، ایشالا منم بتوانم فوتبال خوبی را اینجا به نمایش بگذارم، در همان سطحی که نکونام در اسپانیا بازی می کرد.

سوال: صحبتی اگر با طرفداران فولاد دارید.

خب اول از همه سپاسگزارم از استقبال گرم طرفداران، خیلی به من لطف داشتند. پیغام من به آنها این است همه باید امیدوار باشیم، جاه طلب باشیم و کار کنیم. من کار و کوشش را دوست دارم، دوست دارم هر روز بهتر باشم، تنها چیزی که می خواهم این است که برترین عملکرد را داشته باشم تا فولاد در این رقابت ها برترین باشد. ممنون از خوش آمدگویی شما، خیلی شادمان هستم.

سوال: تو در لالیگا به رئال مادرید و بارسلونا و ... گل زده ای، از آن تجربه کمی بیشتر برای ما بگو.

بله، من گل های زیادی زدم، سال ها در لالیگا بازی کردم و خب تجربه بی نظیری بود، من در رقابت های جام باشگاه های اروپا هم بازی کردم و حالا هم این شانس را دارم که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بازی کنم، این یک فرصت بزرگ است و تنها هدف من تمرکز روی این رقابت ها و یاری به فولاد است.

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، وی که با سایت باشگاه فولاد این گفت و گو را داشته است، در پاسخ به این سواال نیز که طرفداران فولاد و فوتبال ایران از حضورت در ایران سورپرایز شده اند، میدانی که فولاد یکی از دو نماینده فوتبال ایران است و همه تو آسیا منتظر درخشش تو و بقیه بازیکنای فولاد هستن، واکنش ها چطور بوده تا الان؟

خب من می دانستم واکنش های زیادی در بر خواهد داشت، هم در ایران و هم در اسپانیا. من چند ماهی از میادین دور بودم و مردم از من سوال می کردند مقصد بعدی من کجاست. خب شاید خیلی کسی انتظار چنین خبری را نداشت، اما من دنبال تجارب نو هستم، چالش های نو و در این مرحله از دوران بازیکنی من، این یک چالش مجذوب کننده است، یک تجربه باورنکردن، و قبلاً هم گفتم کار کردن با مربی مثل نکونام و مربی بدنسازی اسپانیایی و کادر فنی که بتوانم با آن ها اسپانیایی صحبت کنم برای من حائز اهمیت بود. این یک فرصت زیباست و از اینکه اینجا هستم شادمانم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گومز: بودن در کنار نکونام برایم افتخار است ، می دانستم حضورم در ایران واکنش های زیادی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گومز: بودن در کنار نکونام برایم افتخار است ، می دانستم حضورم در ایران واکنش های زیادی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید