آنها، قسمت دهم؛ گنج جویان غراب دره راه گریزی ندارند!

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرنگارانـ قسمت دهم و پایانی سریال آنهابه نویسندگی سروش روحبخش، تهیه کنندگی پرویز پرستویی و کارگردانی مهدی آقاجانی، پنجشنبه 7 مرداد ماه 1400 وارد شبکه نمایش خانگی شد.

آنها، قسمت دهم؛ گنج جویان غراب دره راه گریزی ندارند!

در قسمت دهم این سریال که غراب دره نام دارد، بابک بهشاد، محمد صادق ملک، امیر احمد قزوینی، اسماعیل یوسف پور، ایلیا دهفان و کاوه حاجی زاده به ایفای نقش می پردازند.

در خلاصه داستان این قسمت آمده است:

دو نفر به طمع گنج وارد مکانی ممنوعه می شوند.

در قسمت دهم دو نقر به امید پیدا کردن گنج و در حالی که مبلغ زیادی را صرف پیدا کردن نقشه و فراهم آوردن شرایط نموده اند، وارد یک روستا می شوند. به محض ورود به قهوه خانه روستا سراغ عزت را می گیرند. عزت کسی است که توانایی خواندن نقشه را دارد و دو جوان به امید یاری، او را پیدا می نمایند و به او پول می دهند تا نقشه را بخواند و آن ها را به گنج برساند. حرکت به سوی گنج آغاز می گردد و هم زمان با آن اتفاقات و صدا های عجیب و غریب هم.

گفته می گردد که اجنه در کالبد افرادی که پیش تر به امید پیدا کردن گنج به غراب دره آمده اند مانع رسیدن افراد تازه به گنج می شوند و آن ها را در غراب دره نگه می دارند. دو جوان به این شایعات باوری ندارند و به راه خود ادامه می دهند. اما کم کم چیز های عجیب و غریب بیش تر می شوند. اشباهی میان درختان دیده می گردد، صدا های وهم انگیز می آید، پسر عزت تشنج می نماید و...، اما چیزی نمی گذرد که یکی از دو جوان، قهوه چی روستا را که در میان درختان پنهان شده است و قصد ترساندن آن ها را دارد پیدا می نماید. او که قهوه چی و عزت را هم دست می داند هر دوی آن ها را می کشد. اما جوان دیگر شبح یکی از کسانی که پیش تر برای پیدا کردن گنج به غراب دره آمده است را می بیند و می شناسد.

دو جوان گنج را پیدا نموده اند و راه بازگشت را پیش می گیرند؛ اما بار دیگر ترس و وحشت به جان آن ها می افتد و این بار کار با تماشا ردیف اشباحی که با چهره ها و لباس های خون آلود جاده را بسته اند یک سره می گردد. قسمت دهم آن ها هم به تبع بیشتر قسمت های قبلی این سریال با کارگردانی ای بدون خودنمایی و بازی های به میزان داستان مرموز و وهم آورش را روایت می نماید. شاید کمی بازی شخصیت سیامک اغراق آمیز باشد و یا داستانی با چنین مضونی برای عده ای غیر قابل باور و تحمل باشد، اما در کلیت این قسمت هم از پس داستانش بر می آید.

در سال های گذشته و بعد از تجربه های ناپیروزی که ژانر وحشت در سینما و سریال های ایرانی داشته است همیشه صحبت از محدودیت ها و نبود امکانات برای این ژانر در ایران به میان می آمد. اما آن ها پیروز شد که در 10 قسمت تا حدودی این امر غیر ممکن را ممکن کند و قسمت های جذابی را روانه شبکه نمایش خانگی کند.

سریال آن ها به علت متفاوت بودن پلتفرم پخشش نسبت به سایر آثار شبکه نمایش خانگی با مخاطبان کم تری نسبت به آن ها روبرو بود، اما بیشتر همین مخاطبان کم تر از تجربه این سریال رضایت نسبی داشته اند. در نهایت سریال آن ها به لحاظ دست آورد های فنی قدمی مثبت و رو به جلو و تجربه ای خوب برای سازندگانش بود که حالا می توان از آن ها انتظار داشت که دست به تجربه های تازه تر و جسورانه تری در این کار بزنند.

منبع: فرارو

به "آنها، قسمت دهم؛ گنج جویان غراب دره راه گریزی ندارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنها، قسمت دهم؛ گنج جویان غراب دره راه گریزی ندارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید