از پاکستان برای گدایی به مشهد می آیند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: 25، 30 سال خراسان و به خصوص مشهد کمترین نرخ بیکاری را داشت اما در طی 5، 6 سال گذشته از شروع بحران صندوق های مالی اعتباری و پدیده، نرخ بیکاری 3 برابر شد و از نظر نرخ بیکاری ممتاز شدیم.

از پاکستان برای گدایی به مشهد می آیند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، امیرحسین قاضی زاده هاشمی امروز در جلسه نشست مالی با موضوع بررسی و ساماندهی مسائل فعالان عرصه صنعت، شرکت های دانش بنیان و اصناف حوزه انتخابیه در دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: یکی از مسائل جدی بنگاه های تولیدی و توزیعی در نوسانات مالی، تامین نقدینگی و نوع قراردادها با بانک ها است. بانک نیز حق دارد و باید از منابع مشتریان حفاظت کند اما نوسانات مالی بنگاه ها نیاز به تمهیدات و کمک های ویژه دارد.

وی گفت: در استان بیش از 95 درصد اشتغال در حوزه تولیدی توسط بخش خصوصی اداره می گردد که سرمایه دولتی پشت آن ها نیست و با کمک بانک ها کار می کنند. در زمان نوسانات مالی گرفتار می شوند و جامعه کارگری و اشتغال که بسیار مهم است نیز در نوسانات مالی ضربه می خورد.

این کننده مجلس شورای اسلامی گفت: 25، 30 سال خراسان و به خصوص مشهد کمترین نرخ بیکاری را داشت اما در طی 5، 6 سال گذشته از شروع بحران صندوق های مالی اعتباری و پدیده، نرخ بیکاری 3 برابر شد و از نظر نرخ بیکاری ممتاز شدیم که بهبود مختصری پیدا کرده اما تخفیف جدی نیافته است. نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان ما بالا بوده و کارشان یا در غیر رشته خود بوده یا شغلی موثر نیست.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه تجهیز منابع در کشور توسط نظام بانکی انجام می گردد، بیان کرد: مدیریت 80 درصد منابع جاری در کشور در دست نظام بانکی بوده و 20 درصد دیگر نیز دست نظام بانکی است. قانون تسهیلات دهی منابع بخش دولتی و خصوصی را نیز بانک ها هدایت می کنند.

ثروت و گدایی در مشهد مالی است

کننده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مشهد تنها شهری است که بیش از 10 برابر جمعیت ساکنش در سال مهمان پذیرایی می کند که بازاری فوق العاده است. این بازار به قدری بزرگ بوده که ثروت در آن مالی و گدایی نیز در آن مالی است، از پاکستان نیز برای گدایی به مشهد می آیند. علت حاشیه نشینی بزرگ در مشهد این است که فردی که شغل خود را از دست می دهد، می تواند حتی شغل کاذب و نامتعارفی را در مشهد برای خود فراهم کند که در جای دیگری فراهم نبوده است. اگر از این فرصت استفاده مفید نگردد، به معضل تبدیل می گردد.

وی با اشاره به اینکه اکنون فکری در مشهد در خصوص ساماندهی مشاغل وجود دارد، شرح داد: مشاغل گسترده ای در مشهد داریم که جنبه های ترافیکی و مزاحمت دارند، این مشاغل نباید داخل شهر باشند، بلکه باید کانونی بیرون شهر با امتیازاتی تشکیل گردد. اگر به این کانون بروند می توانند هم افزا شوند و می توان کمک های جانبی به آن ها کرد.

این کننده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در ابتدا خودشان این امکان را ندارند، شتاب دهنده ای لازم است که منابع مالی خود را وسط بگذارد و ما هم کمک بگیریم. این موضوع تنها منحصر به شهرک خشکبار، ابزار یا سوغات نیست، تعداد زیادی مجموعه داریم که باید این کار برای آن ها نیز انجام گردد، مانند قالیشویی که اگر در این کانون مستقر گردد، بسکمک از مسائل آن حل می گردد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: من درخواست دارم که بانک ملی به میدان بیاید و در کنار اتاق اصناف مشهد به عنوان شهر پایلوت انجام این کار کمک کند. این مساله کمک فراوانی برای بانک نیز دارد، سرمایه گذاری آن با ضریب بالاتری برمی گردد و شراکت موثری است، به اصلاح بافت شهر، مدیریت شهری و توسعه اشتغال نیز کمک می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از پاکستان برای گدایی به مشهد می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پاکستان برای گدایی به مشهد می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید