اعتراض ها به خشونت های پلیس در آمریکا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرگزاری خبرنگاران-ده ها معترض روز چهارشنبه در اعتراض به تصمیمِ ابقای افسر پلیس سابقی که پارسال مردی سیاهپوست را در آتلانتا به ضرب گلوله کشت، مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

اعتراض ها به خشونت های پلیس در آمریکا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور و به نقل از آسوشیتدپرس، گرت ولف ژوئن سال گذشته مقابل رستوران وندی از پشت به ریشارد بروکز شلیک کرد و او را کشت. اما مسئولان شهر آتلانتا چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کردند وی همچنان وظایف اداری خود را خواهد داشت. تاریخ محاکمه این افسر پلیس که به ارتکاب قتل، حمله شدید و جرائم دیگر در این پرونده متهم است، هنوز مشخص نشده است.

معترضان با در دست داشتن پلاکارد هایی که روی آن عبارت هایی همچون خشونت پلیس را متوقف کنید، قاتل را همین حالا زندانی کنید، دست پلیس آتلانتا همین حالا به خون آلوده است، دیگر بس است نوشته شده بود، شعار هایی برای اجرای عدالت سر دادند.

یکی از سران معترضان گفت: بعد از مه 2015 ما در خیابان ها بوده ایم. ماه ژوئن شاهد کشته شدن برادری از آتلانتا به ضرب گلوله پلیس این شهر بودیم که باعث شد اعتراضات در این شهر بالا بگیرد. ما فکر کردیم مقامات صدایمان را شنیده اند. فکر کردیم که تغییری ایجاد خواهد شد. اما به اعتراضات ادامه دادیم. ما برای مقامات منتخب مان پیغامی داریم... پیغام ما این است که در کنار خانواده ریشارد بروکز و خانواده های 97 تن دیگر از قربانیان خشونت پلیس در این شهر می مانیم و از آن ها حمایت می کنیم. چون این شهر مشکل خشونت پلیس دارد و پرونده ریشارد مؤید این مشکل است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اعتراض ها به خشونت های پلیس در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض ها به خشونت های پلیس در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید