گیاهی جادویی که به درمان دیابت نوع 2 یاری می نماید

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، گیاهان خواص بی شماری دارند و بعضی از آنها سال های زیادی است مورد استفاده قرار می گیرند. در این مطلب با گیاهی آشنا می شوید که علاوه بر خواص زیادی که دارد به درمان دیابت نوع 2 یاری می نماید.

گیاهی جادویی که به درمان دیابت نوع 2 یاری می نماید

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، جینسینگ به ریشه یک نوع گیاه اشاره دارد که بومی منطقه ها شرق آسیا و شمال آمریکاست که برای هزاران سال به عنوان یک گیاه جادویی برای حفظ سلامتی و افزایش طول عمر شناخته می شد و طبقات بالای جامعه از آن استفاده می کردند. جینسینگ خواص بسیار زیادی برای سلامتی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

1. افزایش انرژی بدن: جینسینگ آمریکایی حاوی پلی ساکارید و الیگوپپتید است. این ترکیبات با کاهش استرس و خستگی انرژی بدن را افزایش می دهند. جینسینگ علاوه بر تحریک فعالیت بدنی فعالیت ذهنی را نیز تحریک می نماید.

2. کاهش استرس و اضطراب: جینسینگ آسیایی حاوی آداپتوژن هایی است که با تنظیم سطح هورمون های بدن به کاهش استرس و اضطراب یاری بسیاری می نماید.

3. کاهش التهاب: گلیکوزیدهای موجود در جینسینگ به کاهش التهاب بدن یاری می نماید و در پیشگیری از ابتلا و بهبود بیماری هایی مثل آرتریت روماتوئید نقش دارد.

4. بهبود عملکرد مغز: همان طور که گفته شد، جینسینگ فعالیت مغز را نیز تحریک می نماید. آنتی اکسیدان های موجود در جینسینگ از تجمع رادیکال های آزاد در مغز جلوگیری می نمایند؛ در نتیجه از آلزایمر و زوال عقل پیشگیری می نماید و قدرت تحلیل، تفکر و حافظه افزایش می یابد.

5. بهبود عملکرد دستگاه گوارش: جینسینگ فراوری پپسین را در معده افزایش می دهد؛ در نتیجه هضم غذا بهبود پیدا می نماید و مشکلاتی مثل نفخ درمان می گردد؛ بعلاوه استرس می تواند در عملکرد دستگاه گوارش اختلال ایجاد کند که جینسینگ با کاهش استرس به بهبود عملکرد دستگاه گوارش یاری می نماید.

6. بهبود شرایط خون: جینسینگ آسیایی خاصیت آرام بخشی دارد. یکی از مهم ترین علل نوسانات فشار خون استرس و اضطراب است. جینسینگ با کاهش استرس فشار خون را تنظیم می نماید؛ بعلاوه تحقیقات نشان می دهند که مصرف جینسینگ در کاهش کلسترول خون موثر است. از طرف دیگر جینسینگ با خاصیت دیورتیک (ادرارآور) خود به بهبود عملکرد کلیه یاری می نماید؛ در نتیجه بر سم زدایی خون موثر است.

7. بهبود عملکرد قلب: همان طور که گفته شد، جینسینگ به کاهش کلسترول خون و در نتیجه سلامت قلب یاری می نماید؛ بعلاوه ریشه این گیاه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که در بهبود عملکرد قلب نقش دارند.

8. بهبود عملکرد ریه: جینسینگ می تواند عفونت های باکتریایی ریه را بهبود ببخشد؛ بعلاوه اگر دچار بیماری مزمن انسدادی ریه هستید، جینسینگ به بهبود علائم این بیماری یاری می نماید.

9. لاغری: جینسینگ بر کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و هضم صحیح غذا موثر است؛ در نتیجه اگر قصد کاهش وزن و لاغری دارید، مصرف جینسینگ با سرکوب حس گرسنگی به شما یاری می نماید.

10. درمان دیابت: جینسینگ به فراوری انسولین طبیعی در بدن یاری می نماید؛ در نتیجه در درمان دیابت نوع دو بسیار موثر است.

  • ادویه ای که کلسترول خون را کاهش می دهد و به درمان دیابت یاری می نماید

منبع: فرارو

منبع: همشهری آنلاین

به "گیاهی جادویی که به درمان دیابت نوع 2 یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهی جادویی که به درمان دیابت نوع 2 یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید