ترامپ با اون در مرز دو کره دیدار می کند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، رئیس جمهوری کره جنوبی گفت رهبر کره شمالی با رئیس جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) دیدار می کند.

ترامپ با اون در مرز دو کره دیدار می کند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، به نقل از اسکای نیوز عربی، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی در کنفرانس خبری مشترک با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این موضوع را تایید کرد که ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در منطقه مرزی غیر نظامی دو کره ملاقات می کند.

رئیس جمهوری آمریکا نیز تایید کرد، هم وی و هم رهبری کره شمالی می خواهند در منطقه غیرنظامی شده با یکدیگر ملاقات کنند.

به گزارش رویترز، این ملاقات می تواند امیدواری ها برای از سرگیری مذاکرات به بن بست خورده اتمی بین واشنگتن و پیونگ یانگ را قوت بخشد.

ترامپ اواخر روز شنبه برای گفت وگو با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی وارد سئول شد؛ ترامپ پس از حضور در نشست گروه 20 در اوزاکا، ژاپن به کره جنوبی رفته است.

اگر ترامپ و رهبری کره شمالی در منطقه غیرنظامی شده بین دو کره امروز ملاقات کنند، این سومین ملاقات آنها در یک سال و چهار ماه گذشته از زمان دومین نشست در هانوی، ویتنام است که به شکست انجامید.

ترامپ در پاسخ به خبرنگاری درباره اینکه آیا کیم جونگ اون با وی در منطقه غیرنظامی شده اواخر امروز ملاقات می کند، گفت: خوب می بینیم که چه می شود. او تمایل زیادی برای انجام این کار دارد. طرف های مقابل تلاش زیادی برای انجام این کار انجام می دهند. ما هر دو می خواهیم این کار انجام شود. این ملاقات بسیار کوتاه و عملاً در حد دست دادن است. اما همین هم خوب است. یک دست دادن خودش معنای زیادی دارد.

ترامپ در پیامی توئیتری درباره سفرش به کره جنوبی نوشت: من در کره جنوبی هستم و رهبری کره شمالی این را می بیند. من او را در منطقه غیرنظامی شده ملاقات می کنم و با او دست می دهم و می گویم سلام!

ترامپ گفت، به وی گفته شده که رهبری کره شمالی تمایل دارد تا او را ببیند و مقام ها در حال مدیریت یک نشست سریع در منطقه غیرنظامی شده هستند که دو کره را از هم جدا می کند.

وی ادامه داد: به من گفته اند که کیم جونگ اون تمایل دارد تا با من ملاقات کند و به نظر می رسد که برای برگزاری یک نشست سریع، مراحل نهایی در حال انجام است. من به دنبال رفتن به منطقه غیرنظامی شده هستم که مدت ها بود به دنبال آن بوده ام.

در همین حال، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز گفت، دست دادن میان رهبران آمریکا و کره شمالی در منطقه غیرنظامی شده، یک نقطه عطف مهم در فرایند خلع سلاح اتمی کره شمالی به حساب می آید.

این اظهارات از سوی رئیس جمهوری کره جنوبی در آغاز نشست با ترامپ در سئول و پیش از سفر وی به منطقه غیرنظامی شده مطرح شد.

ترامپ همچنین گفت، هیچ عجله ای برای توافق با کره شمالی درباره تسلیحات اتمی ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ با اون در مرز دو کره دیدار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با اون در مرز دو کره دیدار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید