تقویت بارش ها در برخی استان ها

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از ورود سامانه بارشی به کشور و تقویت بارش ها در برخی استان ها خبر داد.

تقویت بارش ها در برخی استان ها

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور؛ آقای صادق ضیائیان گفت: امروز دوشنبه در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود. برای سه شنبه نیز با ورود سامانه بارشی در استان های آذربایجان غربی، کردستان، رگبار باران و وزش باد شدید و در آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، لرستان و ارتفاعات غربی البرز مرکزی هم بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: در روز چهارشنبه ضمن تقویت بارش در استان های یاد شده، بارش استان های ایلام، همدان، البرز و قزوین را نیز در بر می گیرد. همچنین پنجشنبه سامانه بارشی در دامنه های البرز مرکزی واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، زنجان، گیلان و مازندران و همچنین دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی و لرستان و چهار محال و بختیاری فعال خواهد بود.

به گفته ضیائیان، در شمال استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و سواحل دریای خزر نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود. در روز جمعه هم در شمال سمنان، شرق تهران، مرکزی، لرستان، چهارحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال خراسان رضوی، جنوب خراسان شمالی، سواحل دریای خزر و نوار مرکزی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین گفت: در روز های سه شنبه و چهارشنبه برای استان های واقع در سواحل دریای خزر و چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق کشور افزایش محسوس دما (بین 8 تا 12 درجه) پیش بینی می شود که مجدداً در روز پنجشنبه سواحل دریای خزر و روز جمعه شمال شرق کشور با افت محسوس 6 تا 10 درجه دما روبرو خواهند شد. روز دوشنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و سواحل دریای خزر، چهارشنبه غرب دریای خزر و همچنین در روز های چهارشنبه و پنجشنبه غرب خلیج فارس مواج پیش بینی می شود. قابل ذکر است طی روز های چهارشنبه و پنجشنبه در برخی نقاط غرب، جنوب غرب و مرکز کشور و دامنه های جنوبی البرز و نیز در روز های پنجشنبه و جمعه در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان، هوای تهران نیز امروز دوشنبه دوم فروردین ماه، صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و در بعد از ظهر همراه با افزایش باد بوده و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 20 و هشت درجه سانتی گراد پیش بینی شده است. فردا سه شنبه، سوم فروردین ماه نیز هوای تهران نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعد از ظهر افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده بوده و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 22 و 9 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تقویت بارش ها در برخی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت بارش ها در برخی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید