تمامی اقدامات میزبانی جام جهانی کشتی صورت گرفته بود

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، حسن رنگرز صبح امروز در نشست خبری با اهالی رسانه در مورد لغو جام جهانی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: اتحادیه جهانی کشتی به تازگی جلسه ای را در شهر استانبول برگزار کرد و شب گذشته به ما ایمیلی زده شد با این مضمون که برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی در تهران تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است. البته فدراسیون کشتی بلافاصله رایزنی های لازم را شروع کرد و همچنین با هماهنگی نهادهای ذی صلاح داخلی، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در حال پیگیری این موضوع است. تمامی مستندات برای برطرف هرگونه ابهام در این خصوص تهیه شده و امیدواریم به زودی شاهد اعلام زمان جدید برگزاری این رقابت ها در کشورمان باشیم.

تمامی اقدامات میزبانی جام جهانی کشتی صورت گرفته بود

وی اضافه نمود: تمامی الزامات و استانداردهای جهانی در بحث ترانسفر، اسکان، برگزاری و تجهیز مسابقات از جمله تأمین جوایز دلاری قابل ملاحظه، تأمین و اندیشیده شده بود و ما کاملاً آماده بودیم که این رقابت ها را اواخر هفته جاری در تهران برگزار کنیم اما طبق قوانین اتحادیه جهانی کشتی، این رقابت ها به تعویق افتاد که این موضوع واقعاً در حوزه اختیارات فدراسیون کشتی ایران نیست.

سخنگوی فدراسیون کشتی در ادامه به بحث فعالیت کادر فنی و برنامه های تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی اشاره نمود و گفت: رقابت های جام جهانی در راستای برگزاری یک تورنمنت آماده سازی برای تیم ملی ما محسوب می شد. فرایند و برنامه های کادر فنی معین است. ما چندی پیش رقابت های قهرمانی کشور را برگزار کردیم و حالا جام تختی را پیش رو داریم که به عنوان جدی ترین مرحله انتخابی تیم ملی مطرح است و همه مدعیان ملزم به شرکت در آن هستند البته چند روز قبل از جام تختی هم رقابت های رنکینگ دار ایتالیا را پیش رو داریم. کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی، مطالعات و آنالیز های لازم را در مورد اهداف خود از حضور در این رقابت ها داشته اند و باید به ما اعلام نمایند که حضور در کدام مسابقه اهمیت بیشتری دارد. ضمن اینکه ما رقابت های قهرمانی آسیا در چین را هم پیش رو داریم و سپس یک مرحله مسابقات گزینشی که در صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد. در مجموع باید به این موضوع اشاره کنیم که مهمترین مسئله برای کادر فنی و فدراسیون در 6 ماهه اخیر، حضور در رقابت های رنکینگ دار و رسیدن به اهداف و سهمیه های المپیک است.

وی گفت: در مورد رقابت های رنکینگ دار باید اعلام کرد که ما در دی ماه امسال باید در مسابقات بین المللی ایتالیا شرکت کنیم و سپس در اواخر خرداد سال آینده در مسابقات بین المللی لهستان به میدان خواهیم رفت. همچنین هم اکنون تیم کشتی آزاد از فردا (پنجم آذرماه) به اردو می رود که دلیل تأخیر برگزاری این اردوها، برگزاری رقابت های لیگ بود که طبیعتاً با برنامه های تیم ملی تداخل پیدا می کرد. ازاین رو کشتی گیران هم تعهد دارند و باید با توجه به سیاست ها و برنامه های تیم های خودشان، در این مسابقات به میدان بفرایند.

سخنگوی فدراسیون کشتی در بخش دیگری از اظهارات خود در واکنش به فراز و فرودهای برگزاری رقابت های لیگ برتر اعلام کرد: نقدها در مورد لیگ را با جان و دل می پذیرم ولی لیگ امسال نسبت به سال های گذشته، رشد محسوسی در سطح کمی و کیفی داشت. مهم ترین بحث این مسابقات نیز گردش اقتصادی 18 میلیارد تومانی در لیگ برتر بود. تیم ها با تمام ظرفیت خود در لیگ حضور یافتند و فواید اقتصادی و معیشتی بسیاری برای کشتی گیران داشتند.

رنگرز در پاسخ به این سؤال که چرا فدراسیون کشتی در نشست اتحادیه جهانی کشتی در استانبول دفاعی در مورد عدم لغو مسابقات جام جهانی نداشت؟ گفت: تا همین دیشب، بحثی برای لغو مسابقات مطرح نبود. چندی پیش تیم مجارستان اعلام کرد که بنا به دلایل فنی، قادر به حضور در تهران نیست که اتحادیه جهانی، چین را جایگزین کرد. دو روز قبل هم تیم ژاپن کتباً به ما اعلام کرد به دلیل بعضی مسائل در رقابت های جام جهانی تهران حضور نخواهد یافت، البته مدرسین بین المللی اتحادیه جهانی از آلمان و مصر و همچنین تیم های دیگر مسئله ای نداشتند که البته این رقابت ها بنا به تصمیم اتحادیه جهانی کشتی لغو شد.

سخنگوی فدراسیون کشتی اعلام کرد: فدراسیون با تمام توان متعهد است تا در راستای منافع ملی کشتی، پیگیری های خود را انجام دهد و از صبح امروز نیز این کوشش ها اجرا شده است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود، به نگرانی اهالی کشتی در مورد کسب سهمیه های باقی مانده المپیک اشاره نمود و گفت: تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران همواره در المپیک مدعی و مدال آور بودند و کشتی گیران ما همواره روی سکو قرار گرفته اند ولی باید به این مسئله اعتراف کرد که دورخیز برای المپیک، احتیاج به یک بازه زمانی 6 تا 8 ساله دارد که متأسفانه این زمان بنا به دلایلی برای ما از دست رفت. کوشش خواهیم کرد در مسابقات پیش رو بتوانیم سهمیه های باقی مانده را کسب کنیم البته در این خصوص مسائلی هم به دلیل تغییر قوانین و دستورالعمل های اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین المللی المپیک به وجود آمد چرا که قبلاً سه رقابت به جز مسابقات جهانی برای کسب سهمیه المپیک برگزار می شد اما حالا این مسابقات به دو مسابقه تقلیل یافت.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در ادامه به رقابت های انتخابی نیز اشاره نمود و گفت: اینکه بگوییم رقابت های انتخابی به طور کامل از عرصه تیم ملی حذف شده، صحیح نیست. ما رقابت های انتخابی داریم ولی طبق فرآیندی خاص و متفاوت، نسبت به قبل در حال اجراست. ما قبلاً هم فرآیند انتخابی داشتیم اما در عمل نشان داد نمی تواند منافع ملی کشتی را برآورده کند. ما در پروسه چند مرحله ای، این رقابت ها را با شرایط جدید تعریف نموده ایم. به عنوان مثال، اول رقابت های قهرمانی کشور، سپس مسابقات انتخابی جام تختی و بعد رقابت های جام تختی را به عنوان آخرین مرحله انتخابی داخلی برگزار می کنیم.

رنگرز ادامه داد: انستیتو کشتی ایران نیز در کوشش است تا طبق یک چارچوب مدون و قانونی، برای انتخابی تیم ملی برنامه ای را تعریف کند که این موضوع از بعد از المپیک اجرایی گردد اما آنچه مسلم است نمی توانیم در کشورمان الزاماً یک الگوی بیرونی و خارجی را به عنوان یک سند قطعی در داخل کشور تعریف کنیم. درواقع می توان گفت باید ترکیبی از انتخاب و انتصاب را در نظر بگیریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تمامی اقدامات میزبانی جام جهانی کشتی صورت گرفته بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی اقدامات میزبانی جام جهانی کشتی صورت گرفته بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید