جلوگیری از تردد 607 تبعه خارجی در ورودی خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، فرماندار داورزن گفت: در سه روز قبل از تردد 607 تبعه خارجی فاقد مجوز در این شهرستان به عنوان ورودی غربی خراسان رضوی جلوگیری شده است.

جلوگیری از تردد 607 تبعه خارجی در ورودی خراسان رضوی

به گزارش از ، حسین اسدالهی فرماندار داورزن گفت: در مورد اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در سه روز قبل از تردد 607 تبعه خارجی فاقد مجوز در این شهرستان به عنوان ورودی غربی خراسان رضوی جلوگیری شده است.

او ادامه داد: به منظور مقابله با شیوع کرونا ضمن جلوگیری از ورود اتباع خارجی به داخل استان، آنان به مبادی ذیربط تحویل داده شدند.

فرماندار داورزن گفت: هماهنگی و اقدامات لازم برای اجرای مناسب طرح فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان داورزن اجرا شده است.

اسدالهی اضافه کرد: در اجرای این طرح تمامی سفر ها و ورود افراد غیرساکن به این شهرستان ممنوع شده و از مسافران و افراد غیربومی خواسته شده است این شهرستان را به مقصد سکونت دائمی خود ترک کنند.

او توضیح داد: با توجه به اینکه داورزن به عنوان میقات الرضا (ع) و دروازه ورودی خطه خراسان رضوی است برای کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پست کاهک شهرستان برای غربالگری افرادی که سفر ضروری دارند فعال است.

فرماندار داورزن گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، اصناف غیرخدماتی شهرستان نیز تعطیل شده و فعالیت سایر صنوف مشروط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

اسدالهی با بیان اینکه مهار بیماری کرونا نیازمند همراهی و همدلی همه شهروندان است، اضافه کرد: محدودیت ها و ممنوعیت های ضروری طرح فاصله گذاری اجتماعی در جهت صیانت از سلامت شهروندان است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی یک مصوبه ملی است که از سوی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، مدیریت، اجرا و نظارت می گردد.

مدت مشخص شده برای اجرای این طرح هشتم تا پانزدهم فرودین ماه سال جاری است که در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمدید خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله گذاری اجتماعی به معنای کوشش برای به حداقل رساندن تماس های بین فردی است.

این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند، یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلای به کرونا نیستند، اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند. بر این اساس سیاست فاصله گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.

اجرای این طرح مراحل مختلف دارد که بعضی از آن پیشتر اجرا شده و اینک اقداماتی دیگر بر تمهیدات قبل اضافه کرده می گردد.

از جمله اقدامات در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که تا به امروز نیز اجرایی شده تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع هایی مانند مراسم ختم و عروسی است.

به حداقل رساندن مسافرت های بین شهری نیز از مواردی است که در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی پیگیری می گردد.

/ف.س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جلوگیری از تردد 607 تبعه خارجی در ورودی خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از تردد 607 تبعه خارجی در ورودی خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید