جمعیت کشور از مرز 81 میلیون نفر گذشت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، مرکز آمار ایران گفت: در ایران برای نخستین بار ساعت جمعیتی در سال 1388 بر روی سایت مرکز آمار ایران نهاده شد و از آن موقع به بعد برآوردهای جمعیتی به صورت لحظه ای در اختیار کاربران قرار می ­گیرد.

جمعیت کشور از مرز 81 میلیون نفر گذشت

ساعت جمعیتی، در هر لحظه، جمعیت ایران را بر اساس براوردهای جمعیتی، نمایش می­ دهد. بر همین اساس، ساعت جمعیتی مرکز آمار ایران نشان می دهد جمعیت کشور در روزهای پایانی سال 1396 از مرز 81 میلیون نفر گذشت.

به منظور محاسبه ساعت جمعیتی طراحی شده در درگاه ملی آمار ابتدا عوامل موثر بر رشد جمعیت شامل باروری، مرگ و میر، مهاجرت برای کل کشور لحاظ می ­شود.

برای نخستین بار، اولین ساعت جمعیتی بر روی سایت سازمان ملل متحد طراحی شد. این ساعت با توجه به بزرگی رقم جمعیت دنیا، تعداد جمعیت برآورد شده را به صورت لحظه­ای نمایش می ­دهد. بعد از سازمان ملل، کشورهای پر جمعیتی نظیر چین، ایالات متحده آمریکا و هندوستان و سپس کشورهای کم جمعیت تر نظیر استرالیا، کانادا و نیوزلند ساعت جمعیتی را بر روی سایت های مرتبط طراحی نموده و براورد جمعیت را به صورت لحظه ­ای در اختیار کاربران خود قرار دادند.

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، در سال گذشته بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن جمعیت ایران 79 میلیون و 926 هزار و 270 نفر اعلام شد که که 51 درصد آن را مردان و 49 درصد آن را زنان تشکیل می دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جمعیت کشور از مرز 81 میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمعیت کشور از مرز 81 میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید