جهانگیری: فشار هایی که بر مردم ایران وارد می گردد از جانب آمریکاست ، پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد نمود

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت از فشار هایی که بر مردم وارد می گردد آگاهی کامل دارد که البته باید بپذیریم این فشار ها از جانب آمریکا بر کشور وارد می گردد.

جهانگیری: فشار هایی که بر مردم ایران وارد می گردد از جانب آمریکاست ، پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد نمود

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ کاتالوگ و بروشور، اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در بدو ورود به فرودگاه بوشهر از سوی استاندار و مدیران استان مورد استقبال نهاده شد.

معاون اول رییس جمهور همچنین گفت: استان بوشهر برای ایران یک نقطه افتخارآفرین است که در تمامی صحنه ها و مبارزات طولانی علیه استعمار درخشیده و نقش معین نماینده ای داشته است.

جهانگیری اضافه کرد: علما، روشنفکران، دانشمندان و قهرمانان استان بوشهر نظیر رییس علی دلواری برای ایران و ایرانی مایه افتخار هستند و مردم بوشهر نقش موثری در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس داشته اند که امیدوارم بتوانیم در حد وسع و توان خود به این مردم بزرگوار خدمت کنیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های فراوان استان بوشهر برای توسعه، یکی از این ظرفیت ها را دریا دانست و اضافه کرد: دریا به عنوان یک ظرفیت کلیدی برای توسعه محسوب می گردد و اقتصاد دریا محور نیز از سیاست هایی است که امروز به طور جدی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

جهانگیری ادامه داد: ده ها زمینه فعالیت مرتبط با دریا وجود دارد از آبزی پروری گرفته تا صنایع مختلف دریایی و حمل و نقل و بنادر که خوشبختانه استان بوشهر در همه این بخش ها صاحب نام و دانش است و بخش عمده ای از فراوریات میگوی کشور که یکی از اقلام صادراتی ایران است نیز در بوشهر فراوری می گردد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه از استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی ایران نام برد و گفت: اقتصاد کشور به منابع و ذخایر نفت و گاز بوشهر متکی است و در بخش انرژی هسته ای نیز علاوه بر یک نیروگاه قبلی، دو نیروگاه جدید نیز با سرمایه گذاری بیش از ده میلیارد دلار در بوشهر در دست اجرا است.

جهانگیری با بیان اینکه استان بوشهر در بخش کشاورزی نیز ظرفیت ها و استعداد های خوبی دارد اعلام نمود: کشاورزی می تواند به شکوفایی اقتصاد بوشهر یاری کند و بخشی از برنامه هایی که در این سفر در دستور کار قرار گرفته است نیز مرتبط با حوزه کشاورزی است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه سفر یک روزه خود توضیح داد: در این سفرطرح های متعددی در حوزه کشاورزی نظیر کشت گلخانه ای، آبیاری مدرن و دامپروری مورد بازدید و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

جهانگیری همچنین با بیان اینکه طرح هایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی در این سفر افتتاح خواهد شد گفت: جلسه ای نیز با مسئولین استان در مورد تنگنا ها و محدودیت ها برگزار خواهیم کرد و امیدوارم با حل مسائل، به فرایند توسعه استان بوشهر سرعت بخشیم.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه های اصلی مردم کشور شرایط معیشتی است گفت: دولت از فشار هایی که بر مردم وارد می گردد آگاهی کامل دارد که البته باید بپذیریم این فشار ها از جانب آمریکا بر کشور وارد می گردد چرا که مهمترین منبع درآمدی کشور که نفت است را تحریم نموده اند و کوشش می نمایند تا مانع از فروش نفت شوند.

جهانگیری ادامه داد: البته مدیریت کشور کوشش دارد با روش هایی بتواند نفت را به فروش برساند، اما در هر صورت وقتی که مهمترین منبع درآمدی کشور تحت فشار قرار می گیرد، طبیعی است که فشار هایی بر اقتصاد کشور وارد گردد.

معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد: با برنامه ها و طرح های متعددی که در دستور کار دولت قرار گرفته است از بخشی از فشار های مردم کاسته گردد و دولت بتواند شرایط معیشتی جامعه را بهبود بخشد.

معاون اول رییس جمهور توضیح داد: از صبوری و بزرگواری مردم ایران تشکر می کنم که تا امروز سختی ها و فشار ها را با بزرگواری تحمل نموده اند و امیدوارم که روز های بهتری در پیش رو داشته باشیم.

جهانگیری در مورد یارانه معیشتی نیز با تأکید بر اینکه برنامه در دست اجرای دولت برای پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد نمود گفت: امیدوارم بتوانیم با استفاده از منابع جدید، علاوه بر یارانه معشیتی یاری های دیگری نیز به مردم ارائه دهیم.

لازم به ذکر است در این سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی معاون اول رییس جمهور را همراهی می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جهانگیری: فشار هایی که بر مردم ایران وارد می گردد از جانب آمریکاست ، پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: فشار هایی که بر مردم ایران وارد می گردد از جانب آمریکاست ، پرداخت یارانه معیشتی ادامه پیدا خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید