داروخانه ها قرار نیست متادون بفروشند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، تهران (پانا) - مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت در رویه نو مقرر شده است که تحویل متادون به مراکز ترک اعتیاد به جای معاونت های غذا و دارو از طریق داروخانه ها انجام شود.

داروخانه ها قرار نیست متادون بفروشند

به گزارش وبدا، سید حیدر محمدی گفت: طبیعتا معاونت های غذا و دارو اجازه خرید و فروش و فعالیت اقتصادی را ندارند، بر همین اساس طبق مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر و ضابطه ابلاغی معاون وزیر، توزیع متادون از طریق داروخانه های منتخب به مراکز MMT با ثبت در سامانه تیتک صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: یکی از دلایل نشت متادون به بازار آزاد، نبود نظارت دقیق بر زنجیره تولید بود که از این پس با ثبت و شناسه گذاری آن در تمامی مراحل، امیدواریم نشت آن هم کنترل شود. لذا بر اساس قانون به منظور ثبت صحیح و دقیق اطلاعات، این دارو از طریق داروخانه ها به نام مرجع مورد تایید سازمان غذا و دارو بین مراکز ترک اعتیاد توزیع خواهد شد.

محمدی با تاکید براینکه براساس سیاست تمرکز زدایی، تغییر رویه در توزیع متادون از کانال داروخانه های منتخب به مراکز ترک اعتیاد، فرایند را تسهیل و دسترسی را آسانتر می کند، اظهارکرد: با اجرای این طرح مراکز ترک اعتیاد می توانند به راحتی به داروخانه های منتخب مراجعه و سهمیه متادون خود را دریافت کنند، درحالی که در گذشته باید برای تهیه سهمیه خود حتما معاونت های غذا و دارو مراکز استانها و دانشگاه ها مراجعه می کردند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "داروخانه ها قرار نیست متادون بفروشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروخانه ها قرار نیست متادون بفروشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید