دولت سیزدهم به فکر تامین آب پایدار برای شهر همدان است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، استاندار همدان گفت:دولت سیزدهم به فکر تامین آب پایدار برای شهر همدان است و وزیر نیرو در سفر به استان،پیشرفت طرح آبرسانی به شهر همدان را آنالیز کرد.

دولت سیزدهم به فکر تامین آب پایدار برای شهر همدان است

علیرضا قاسمی فرزادگفت: طرح آب رسانی طی 4 ماه اخیر در دولت سیزدهم، بیش از 17 سال در دولت های قبل پیشرفت داشته است همه با هم یاری کنیم تا با اصلاح الگو مصرف، بحران آب همدان حل گردد.

او افزود: از لحاظ خشکسالی و تنش آبی، استان همدان در یک منطقه خشک قرار گرفته است، طی چندسال گذشته از یک سو مقدار تنش آبی شدت یافته و از سوی دیگر آب سد اکباتان نیز کاهش یافته است.

طرح انتقال آب به همدان، از سال 83 با سفر رهبر معظم انقلاب به همدان تصویب و قرار شده تا سال 1390 به بهره برداری برسد؛ این در حالی است که در سال 1400 با شروع به کار دولت سیزدهم، این طرح 40درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

استاندار همدان افزود:دولت سیزدهم به فکر تامین آب پایدار برای همدان است و با پیگیری های صورت گرفته و به دستور رئیس محترم جمهور، اعتبار ویژه ای برای این کار اختصاص یافته است.

قاسمی فرزاد گفت: طی چندماه اخیر، وزارت نیرو، در راس آن وزیر نیرو، معاونان و بعلاوه آب منطقه ای و شرکت آبفای در سطح استان، اقدامات و فعالیت های خوب و موثری داشته اند که قابل قدردانی است.

او افزود: وزیر نیرو در پی آن است تا یک جدول زمان بندی شده از اقدامات به جای مانده برای پروژه آبرسانی به شهر همدان، معین کند و با توجه به بازدیدهای میدانی وزیر نیرو، طی چند هفته آینده، مرحله نخست انتقال آب به همدان به بهره برداری می رسد.

به گفته استاندار ممکن است کار تصفیه خانه طول بکشد و در این طرح ، انتقال آب به تصفیه خانه شهید بهشتی انجام خواهد شد که در این راستا یک خط 15 کیلومتری اضافه شد که یاری می نماید حلقه اتصالات و رینگ شهر تکمیل گردد .

قاسمی فرزاد اعلام کرد: به دستور وزیر محترم نیرو، خط 15 کیلومتری که به طرح انتقال آب تا تصفیه خانه افزوده شده، ظرف دو هفته انجام خواهد شد؛ بنابراین حفاری آن تمام شده و لوله گذاری آن نیز در حال اجرا است.

او گفت: بی شک، با توجه به کوشش های دست اندرکاران پروژه آبرسانی به شهر همدان، این بحران و تنش آبی حل خواهد شد.

در روزهای اخیر، شاهد افت فشار در مخازن آب شهر همدان بودیم، با توجه به افزایش گرما، مقدار ورودی آب کاهش و مصرف آب افزایش یافته است و ضرورت دارد که از مصرف بی رویه آب پرهیز گردد.

استاندار همدان تاکید نمود: خویشتن داری و همکاری مردم در این چند روز که برنامه زمان بندی توزیع آب صورت گرفته، قابل تقدیر و تشکر است و تقاضا می گردد که تا انتقال آب، با همراهی بیشتر به ما در این زمینه یاری نمایند.

قاسمی فرزاد افزود: در شهر همدان مجموعه آب منطقه ای و آبفا، به صورت شبانه روز در حال انجام کار هستند، از طرفی نیز، کوشش می گردد تا از منابع مختلف، آب به شهر همدان تزریق نمایند و با این روش کمبود آب جبران گردد.

استاندار همدان گفت: با توجه به هزینه های انتقال و فراوری بالای آب از مردم فهیم شهر همدان و دیگر شهرهای استان، درخواست داریم الگوی مصرف را رعایت نمایند،

او افزود: اگر آب به صورت بی رویه مصرف گردد با مسائل فراوانی رو به رو خواهیم شد، بنابراین همه با هم یاری نمایند تا با اصلاح الگو مصرف، بحران آب همدان حل گردد.

وبلاگ کاتالوگ و بروشور همدان همدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دولت سیزدهم به فکر تامین آب پایدار برای شهر همدان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت سیزدهم به فکر تامین آب پایدار برای شهر همدان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید