دومین جلسه استیضاح ترامپ در سنا شروع شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، دومین جلسه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای این کشور برگزار گردید.

دومین جلسه استیضاح ترامپ در سنا شروع شد

آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا که در جلسات استیضاح دونالد ترامپ به عنوان رئیس گروه استیضاح نماینده حضور دارد، گفت که تخلفاتی که دونالد ترامپ مرتکب شده است پیش از این هیچ گاه در تاریخ آمریکا اتفاق نیفتاده بوده است.

وی همچنین اضافه نمود که دموکرات های مجلس نمایندگان کوشش خواهند کرد تصویر جامع و کاملی از رفتارهای نادرست ترامپ در مورد موضوع اوکراین ترسیم نمایند.

لازم به ذکر است که مجلس سنای آمریکا در اولین جلسه خود در این زمینه، مقررات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را تصویب کرد.

همچنین، سنا در این دور با رای 53 به 47، یازدهمین اصلاحیه ارائه شده از سوی چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات ها در مجلس سنا برای احضار جان بولتون به دادگاه را رد کردند. شومر به اعضای این مجلس گفت که بولتون شخصاً برای شهادت در سنا، اعلام آمادگی نموده است.

در ابتدای اولین جلسه استیضاح ترامپ در سنای آمریکا، چاک شومر، سناتور دموکرات از نیویورک به عنوان رهبر اقلیت دموکرات در سنا به ایراد سخنرانی پرداخت.

در همین ارتباط، میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا قطعنامه پیشنهادی خود را برای جلسه رسیدگی به طرح استیضاح ترامپ تشریح کرد و گفت که وی از آرای کافی برای تصویب این قطعنامه برخوردار است.

میچ مک کانل در این باره گفت: مجلس نمایندگان با خارج کردن مشاور حقوقی ترامپ از فرایند تحقیقات اصل بی طرفی را زیرپا گذاشته است. خاتمه در مجلس سنا، وکلای رئیس جمهور می توانند پفراینده را ارائه نمایند. در نهایت، اندکی بی طرفی [ممکن شد].

در مقابل، آدام شف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از قطعنامه پیشنهادی میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا اعلام کرد که این قطعنامه باید به گردانندگان مجلس نمایندگان اجازه دهد که شاهدان خود را فراخوانند، و سپس رئیس جمهور نیز باید اجازه یابد که همان کار را انجام دهد و هرگونه شاهدی را به منظور گواهِ نقض فراخواند.

آدام شف در ادامه اضافه نمود: چرا باید این محاکمه متفاوت از هر محاکمه دیگری باشد. پاسخ این است که نباید این طور باشد. اما قطعنامه رئیس مک کانل فرایند محاکمه را معکوس می نماید.

این در حالی است که فرایندهای پیشین استیضاح در مجلس نمایندگان آمریکا تحت نظارت و راهنمایی کمیته قضائی این مجلس انجام شد که در آن قوانین حاکم بر فرایند تحقیق در تطابق با رویه گذشته بوده است. با این حال، طبق نکته مورد اشاره مک کانل، در نشست های محرمانه ای که در جریان تحقیق برای استیضاح نیکسون انجام می شد، وکلای رئیس جمهور وقت آمریکا اجازه حضور و بازپرسی از شاهدان را می یافتند. اما در نشست های محرمانه کمیته بین المللی مجلس نمایندگان برای استیضاح ترامپ این اتفاق نیافتاد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دومین جلسه استیضاح ترامپ در سنا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین جلسه استیضاح ترامپ در سنا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید