راهکارهای ایجاد اشتغال میلیونی در کشور

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرنگاران - کارشناس حوزه کار شرایط ایجاد اشتغال و راه اندازی کسب و کار در کشور را سخت توصیف کرد و گفت: برای تصمیم گیری درباره اشتغال باید نگاه ملی بر نگاه جزیره ای حاکم گردد و با فراهم کردن امنیت سرمایه های داخلی و خارجی به رشد مالی و اشتغالزایی دست پیدا کنیم.

راهکارهای ایجاد اشتغال میلیونی در کشور

عبداله مختاری درباره راهکارهای ایجاد اشتغال میلیونی در کشور اظهار کرد: ما در ایران بالاترین بازار کار، فراوری و مایحتاج اجتماعی را داریم بنابر این اگر برنامه وجود داشته باشد می توان به ایجاد اشتغال میلیونی امیدوار بود.

وی با بیان اینکه ما باید تحریم نماینده باشیم نه تحریم شونده، گفت: ایران به لحاظ محصولات کشاورزی کشوری چهار فصل است و نیازی به خارج نداریم، از لحاظ فرآورده های نفتی هم جهان به ما محتاج است و به لحاظ مواد اولیه هم در بیشتر موارد کمبودی نداریم پس از چه نگرانیم و چرا تحریم را برای مردم عظیم کردیم؟ نباید تحریم به ابزاری برای بهانه های بی کفایتی و بی لیاقتی تبدیل گردد.

این کارشناس حوزه کار با بیان اینکه وقتی لیاقت گرایی در کشور کنار گذاشته گردد کشور جهت ناکارآمدی را طی می نماید، اضافه کرد: متاسفانه برای ایجاد شغل و فراوری در کشور فرآیندی ایجاد کردیم که کسی شهامت و جرأت ورود به بازار کار را ندارد و اگر بخواهد کسب و کاری راه بیاندازد و وامی بگیرد، برای دریافت وام باید از هفت خوان بگذرد.

ایسنا نوشت: مختاری با بیان اینکه شرایط ایجاد شغل در کشور ما سخت است، اظهار کرد: بسیاری از کارآفرینان از این شرایط و فرایند حاکم بر بازار کار دلسرد و مأیوس هستند درحالی که ما می توانیم برای حمایت از کارآفرینان آنها را در 5 سال اول آغاز کار از مالیات معاف کنیم چون خودشان وارد بازار کار شده، سرمایه هایشان را به کار گرفته و 10 نفر بیکار را سر کار برده اند یعنی به معیشت 10 خانوار یاری کردند، بنابراین باید آنها را مورد حمایت قرار دهیم.

به اعتقاد وی، کارآفرینان با به کارگیری افراد بیکار، امنیت شغلی فراهم می نمایند، بیکاری را کاهش می دهند و جلوی بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را می گیرند.

این کارشناس حوزه کار با بیان اینکه دستگاههای متولی اشتغال باید برای ایجاد شغل با یکدیگر مشارکت نمایند، بر لزوم پرهیز از تصمیم گیری های جزیره ای و داشتن نگاه ملی در بحث اشتغال تاکید نمود.

مختاری همچنین فراهم کردن امنیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: چرا افراد باید سرمایه های خود را از کشور خارج نمایند و بیشتر شرکت های ما در دبی ثبت شوند و و آنجا کار نمایند؟ دبی و ترکیه از صدقه سر ایرانی ها دبی و ترکیه شدند، چرا یک عده جوان ایرانی باید آمال و آرزوهای خود را در خارج کشور دنبال نمایند و به زندگی در کمپ های کشورهای دیگر تن بدهند؟

وی اضافه کرد: این مسئله که چرا سرمایه های ایرانی از کشورهای دیگر سر در می آورد باید مورد آنالیز و آسیب شناسی قرار گیرد. وقتی محیط امنی برای سرمایه های داخلی و خارجی فراهم کردیم می توانیم انتظار داشته باشیم که سرمایه گذاری در داخل کشور رونق بگیرد و رشد مالی به دست آید و اشتغالزایی گردد لذا در عین این که باید امکانات لازم را در اختیار فراوری نمایندگان و کارآفرینان قرار بدهیم و سرمایه ها را جذب کنیم باید به اعمال نظارت صحیح بر بازار کار و فراوری و اشتغال نیروهای کار هم بپردازیم.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "راهکارهای ایجاد اشتغال میلیونی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای ایجاد اشتغال میلیونی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید