شکایت پرسپولیس در پرونده عیسی آل کثیر بازنده شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم دادگاه داوری CAS مبنی بر رد اعتراض باشگاه پرسپولیس ایران درباره تصمیم کمیته استیناف AFC در 5 نوامبر 2020 اطلاع داد

شکایت پرسپولیس در پرونده عیسی آل کثیر بازنده شد

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ کاتالوگ و بروشور، سایت ای اف سی بیانیه زیر را دقایقی قبل روی خروجی خود قرار داد:

در تاریخ 4 اکتبر ، کمیته انضباطی و اخلاق AFC به این نتیجه رسید که عیسی آل کثیر بازیکن پرسپولیس با حرکتی در جریان بازی لیگ قهرمانان آسیا، ماده 58.1 از مقررات انضباطی و اخلاقی فدراسیون را نقض کرد. در تاریخ 30 سپتامبر سال 2020 در دوحه در مقابل پاختاکور انجام داد و ای آف سی تصمیم گرفت برای مدت شش ماه او را از شرکت در هر فعالیت مربوط به فوتبال محروم و 10 هزار دلار جریمه کند.

سپس کمیته استیناف AFC تصمیم گرفت درخواست تجدیدنظر پرسپولیس را درباره تصمیم کمیته انضباط و اخلاق رد کند.

دادگاه داوری ورزش تصمیم به تأیید تصمیم کمیته استیناف AFC گرفت ، این بدان معناست که آقای عیسی آل کثیر باید کل دوره تعلیق را کامل سپری کند و ارزش کامل جریمه را پرداخت کند.

ماده 58.1 آیین نامه انضباطی و اخلاقی AFC می گوید: هر شخصی که با گفتار یا اعمالی که شامل تحقیر ، تبعیض یا تحریف ، در رابطه با نژاد ، رنگ پوست ، جنسیت ، توانایی های جسمی و زبان است یا به حیثیت شخص یا گروهی، سن، ظاهر ، مذهب ، عقاید سیاسی ، ثروت ، ملیت ، گرایش جنسی ، ملیت یا منشأ ملی و اجتماع توهین کند، مرتکب تخلف شده است.

طبق ماده 3 اساسنامه AFC ، اصل اساسی کنفدراسیون این است که انواع تبعیض علیه کشورها ، مردم و گروه ها بر اساس نژاد ، رنگ پوست ، ملیت و اجتماعی ، جنسیت ، توانایی ها ، زبان ، سن ، شکل ظاهری دین ، عقاید سیاسی ، عقاید دیگر ، ثروت ، منشا و گرایش جنسی ممنوع است و در نهایت با تعلیق یا رد صلاحیت مجازات می گردد.

لازم به ذکر است محرومیت عیسی آل کثیر 13 فروردین به خاتمه می رسد و وی میتواند از نخستین بازی لیگ برتر پرسپولیس در سال 1400 برای تیم گل محمدی به میدان برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شکایت پرسپولیس در پرونده عیسی آل کثیر بازنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت پرسپولیس در پرونده عیسی آل کثیر بازنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید