عکس، حیوانی که به میزان 33 عدد فیل وزن و به میزان یک ساختمان 7 طبقه طول دارد!

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، نهنگ آبی قطب جنوب، بزرگترین حیوان روی این سیاره است که وزن آن تا 400000 پوند (تقریباً 33 فیل) و طول آن به 98 فوت می رسد.

عکس، حیوانی که به میزان 33 عدد فیل وزن و به میزان یک ساختمان 7 طبقه طول دارد!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کاتالوگ و بروشور، این نهنگ قلبی به مقدار یک ماشین کوچک دارد و در طول فصل تغذیه اصلی، روزانه حدود 7936 پوند کریل مصرف می نماید.

این نهنگ پر سر و صداترین حیوان روی زمین است، صدای آن حتی بلندتر از موتور جت، است و به 188 دسی بل می رسد در حالی که صدای موتور جت به 140 دسی بل است. سوت کم فرکانس نهنگ ها تا صدها مایل شنیده می گردد و احتمالاً برای جذب دیگر نهنگ های آبی استفاده می گردد.

نهنگ آبی قطب جنوب به شدت در خطر انقراض است. جمعیت نهنگ آبی در قطب جنوب به علت صید تجاری نهنگ که در جنوب اقیانوس اطلس در سال 1904 شروع شد، به شدت کاهش یافت. در سال 2018 به حدود 3000 عدد کاهش یافت که این گونه را در لیست قرمز IUCN به عنوان به شدت در خطر انقراض طبقه بندی کرد.

اخیرا تعداد قابل توجهی از نهنگ های آبی قطب جنوب مشاهده شده است؛ تیمی از دانشمندان به رهبری بریتیش آنالیز قطب جنوب (BAS) هنگام بازگشت از سفر اخیر خود به جزیره جنوبگان، توانستند خبرهای خوبی را به اشتراک بگذارند. آنها در سفر سال 2020 خود 55 نهنگ آبی قطب جنوب را شمردند که آنها را بی سابقه توصیف می نمایند. آب های جورجیا جنوبی همچنان یک منبع تغذیه تابستانی مهم است.

دکتر جنیفر جکسون، بوم شناس نهنگ در BAS، می گوید: پس از سه سال آنالیز، ما از تماشا این همه نهنگ که برای تغذیه دوباره از جورجیا جنوبی بازدید می نمایند، هیجان زده هستیم. این مکانی است که صید نهنگ به طور گسترده انجام می شد. واضح است که محافظت در برابر صید نهنگ موثر بوده است، نهنگ های گوژپشت در حال حاضر با تراکمی مشابه تراکم یک قرن قبل از شروع شکار نهنگ در جورجیا جنوبی دیده می شوند.

منبع: WORLDWILDLIFE

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس، حیوانی که به میزان 33 عدد فیل وزن و به میزان یک ساختمان 7 طبقه طول دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، حیوانی که به میزان 33 عدد فیل وزن و به میزان یک ساختمان 7 طبقه طول دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید