فوت و فن پخت کیک در آون توستر را می شناسید؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، پخت کیک در آون توستر به راحتی پخت کیک در فر است و تنها با رعایت چند نکته مانند تنظیم دما و زمان مناسب می توانید یک کیک خوشمزه و با کیفیت در آون توستر تهیه کنید.

فوت و فن پخت کیک در آون توستر را می شناسید؟

وبلاگ کاتالوگ و بروشور | سرویس آشپزی - چطور در آون توستر کیک درست کنیم؟ برای پخت کیک در آون توستر المنت بالا را روشن کنیم یا پایین؟ درجه آون را برای پخت کیک روی چند بگذاریم؟ این ها همه سوالاتی هستند که برای استفاده از این وسیله پیش می آیند. ما در ادامه روش استفاده از آون توستر را همراه با نکات ریز و درشت آن به شما خواهیم گفت.

تفاوت توستر های مختلف با یکدیگر

امروزه ماکروفر ها و توستر ها با کاربرد های متفاوت و متنوع در بازار عرضه می شوند. ولی به طور کلی دو نوع توستر در بازار وجود دارند. یکی از آن ها توستر های معمولی هستند که برای گرم کردن نان و غذا استفاده می شوند و نوع دوم، آون توستر ها هستند که از آن ها می توان به عنوان یک فر در سایز کوچک استفاده کرد. در آون توستر کار هایی مانند گرم کردن نان، پخت کیک و پیتزا، برشته کردن مرغ و ماهی و … قابل انجام است. آون توستر ها دارای درجه برای تنظیم دما و زمان هستند و در بیشتر آن ها 4 المنت در بالا و پایین نصب شده است.

گام به گام پخت کیک در اون توستر

کیفیت پخت کیک در آون توستر بیشتر به مواد کیک و دستور تهیه آن بستگی دارد. ولی برای تهیه یک کیک خوب و خوشمزه با آون توستر رعایت نکات زیر به بهتر شدن کیفیت کیک یاری قابل توجهی خواهد نمود. شما می توانید هر نوع کیک با هر دستوری را با رعایت نکات گفته شده زیر در آون توستر درست کنید.

1. انتخاب حجم کیک با توجه به فضای آون تستر

اولین نکته ای که باید رعایت گردد این است که حجم کیک را با توجه به فضای آون توستر انتخاب کنبد. آون توستر ها معمولا فضای کوچکی دارند پس حجم کیک باید به گونه ای باشد که پس از پف کردن، کیک به المنت ها نزدیک نگردد. در صورتی که کیک شما حجیم باشد پس از پف کردن به المنت نزدیک می گردد و روی کیک می سوزد. پس برای پخت کیک در آون توستر از ظرف های با قطر کم بهره ببرید. (معمولا قطر کمتر از 5 سانتی متر مناسب است)

2. تقسیم مواد کیک

اگر می خواهید کیک عظیم و حجیم درست کنید بهتر است مواد را به 2 یا 3 قسمت تقسیم کنید و بپزید. سپس آن ها را روی یکدیگر قرار دهید.

3. مشخص جا برای پف کیک

همواره قالب کیک را کامل پر نکنید و جا برای پف کیک هم بگذارید.

4. فاصله قالب و ظرف کیک از المنت ها

تا حد امکان قالب و ظرف کیک از المنت های بالا و پایین دور باشد. در واقع قالب به المنت بالا یا پایین نچسبد. پس بهترین جا برای قرار دادن قالب کیک در آون توستر جایی است که وقتی قالب کیک را در آن قرار می دهید، بالا و پایین قالب از المنت های بالا و پایین به یک فاصله باشند.

5. دمای مناسب آون برای پخت کیک

اغلب دستور هایی که برای کیک گفته می گردد برای پخت در دمای فر هستند. شما برای پخت کیک در آون توستر از دمای گفته شده برای فر 25 درجه فارنهایت یا حدود 14 درجه سانتی گراد کم و به زمان پخت حدود 10 دقیقه اضافه کنید.

6. روشن کردن توستر

قبل از اینکه مواد کیک را داخل توستر بگذارید آن را به مدت 10 دقیقه روشن کنید تا گرم گردد و به دمای مناسب برسد.

7. جلوگیری از سوختن کیک

اگر این امکان وجود دارد که المنت بالای آون توستر را خاموش کنید، بهتر است بعد از پخت کیک المنت بالا را خاموش کنید تا روی کیک نسوزد. اگر امکان خاموش کردن المنت بالایی وجود ندارد وقتی کیک کاملاً پف کرد و روی آن پخت، سریع کیک را از توستر بیرون بیاورید و روی قالب کیک فویل آلومینیوم چرب شده (برای اینکه به کیک نچسبد باید چرب گردد) قرار دهید. لازم نیست فویل دور قالب محکم گردد و فقط همین که روی کیک را بگیرد کافی است. فویل روی قالب به گونه ای باشد که هوا رد و بدل گردد. با این ترفند روی کیک نمی سوزد. می توانید فویل را از همان ابتدا ببرید و چرب و آماده کنید.

8. پختن همه جای کیک

پس از اینکه کیک کاملا پف کرد در آون توستر را باز کنید و ظرف یا قالب کیک را به اندازه 180 درجه بچرخانید تا همه جای کیک خوب بپزد.

9. تشخیص پختگی کیک

پس از گذشت دو سوم زمان پخت کیک، یک چنگال در کیک فرو کنید اگر چیزی به چنگال نچسبد کیک شما پخته است. اگر مواد کیک به چنگال چسبیید کیک باید باز هم در توستر بماند.

10. مدت زمان پخت کیک در آون توستر

معمولاً در دمای 170 درجه، حدود 40 دقیقه طول می کشد تا کیک بپزد. اگر کیک نپخته زمان پخت را زیاد کنید و هر ده تا 5 دقیقه یک بار آن را با خلال دندان یا چنگال چک کنید.

سخن آخر

نکات مربوط به پخت کیک در آون توستر را مطالعه کردید. شما چگونه در آون توستر کیک می پزید؟ اگر شما هم در این زمینه تجربه دارید آن را با ما و دیگر مخاطبان وبلاگ کاتالوگ و بروشور در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم به منظور استفاده بهتر، آموزش نحوه استفاده از دستگاه توستر (نان برشته کن) را نیز در وبلاگ کاتالوگ و بروشور مطالعه کنید.

منبع: setare.com

به "فوت و فن پخت کیک در آون توستر را می شناسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت و فن پخت کیک در آون توستر را می شناسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید