لبنان، تاکید بری بر آمادگی مجلس برای تصویب سریع بودجه، نشست اسقف ها برگزار گردید

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، نبیه بری در مورد بودجه 2020 لبنان و بندهای اصلاحی آن اظهار کرد که مجلس آمادگی تصویب بودجه را در اسرع وقت دارد.

لبنان، تاکید بری بر آمادگی مجلس برای تصویب سریع بودجه، نشست اسقف ها برگزار گردید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از روزنامه الجمهوریه نبیه بری رئیس مجلس لبنان دیروز بیان کرد که درحال حاضر مهم تر از طرح اصلاحات اقتصادی٬ تظاهرات مردمی لبنان است که از سطح قبیله ای و منطقه ای فراتر رفته و کل کشور را فراگرفته است و نیز هر تصمیمی که گرفته شود نتیجه این تحرکات است. وی اعلام کرد که فضای کنونی لبنان از جهت طرح موضوعات پر اهمیت به ویژه مسئله لغو سیاست فرقه گرایی٬دولت مدنی و قانون انتخابات٬ می تواند مفید باشد.

بری ادامه داد که برنامه اصلاحات اقتصادی مهم است؛ اما مهم تر از آن اجرای سریع این طرح است به ویژه که خود دولت تاریخ های تعیینی را برای اجرای آن تعیین نموده و قول می دهم که به آن پایبند است.

رئیس مجلس لبنان افزود: از نظر من تنها اقدام مثبت و ملموسی که تا این لحظه در تصمیمات دولت انجام گرفته٬ تحویل بودجه به مجلس ضمن مهلت قانون اساسی بوده است. بری اظهار کرد که مجلس را تا ساعت 7 شب دوشنبه باز نگه داشته و بودجه را تحویل گرفته و طی ساعات آینده آن را به کمیسیون امور اقتصادی و بودجه می فرستم.

وی توضیح داد: از رئیس این کمیسیونمی خواهم تا در مورد بحث درباره بودجه سرعت عمل داشته باشد٬ به ویژه که این بودجه بسیار آسان تر از بودجه قبلی تحویل گرفته شد و احتیاج به آنالیز طولانی ندارد و به همین دلیل امیدوارم که در اسرع وقت در مجلس تکمیل شود. نبیه بری در مورد بندهای اصلاحی بودجه اظهار کرد که بحث در این خصوص ادامه دارد و جزئیات آن را به علی حسن خلیل وزیر دارایی ارائه خواهم داد.

رئیس مجلس لبنان درباره قوانین اصلاحی بودجه اعلام کرد که مجلس آمادگی تصویب این قوانین را در اسرع وقت دارد٬ به ویژه که تحویل آن بسیار سریع صورت گرفت؛ زیرا پیش نویس بودجه آماده است.

بری در پاسخ به سوالی پیرامون استعفای وزرای حزب نیروهای لبنانی از دولت گفت: اگر پیش از اینکه این اتفاق بیفتد با من مشورت می شد٬ توصیه می کردم که این کار راننمایند؛ اما حالا که این اتفاق اتفاق افتاده ترجیح می دهم تا به حل این موضوع فکر کنم و از نظر من باید فرصتی داده شود که شاید شرایط فراهم شود یا تماس ها با حزب نیروهای لبنانی ممکن است پیروز شود تا آن را مجبور به تجدیدنظردر استعفای وزرای خود کند.

النشره:ارجاع بودجه 2020 به کمیسیون امور اقتصادی و بودجه

نبیه بری رئیس مجلس لبنان٬ پیش نویس قانون بودجه 2020 و پیوست های بودجه را به کمیسیون امور اقتصادی و بودجه ارجاع داد.

نشست اسقف های لبنان

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان ایلی منصور نماینده خبرگزاری رسمی لبنان از نشست فوق العاده شورای پاتریارک و اسقف های کاتولیک لبنان با ریاست کاردینال بشاره پطرس راعی اسقف اعظم مارونی های لبنان و با مشارکت اسقف های کلیسای کاتولیک و ارتودکس در بکرکی اطلاع داد.

بشاره پطرس راعی اسقف اعظم مارونی های لبنان در جلسه فوق العاده شورای پاتریارک واسقف های کاتولیک لبنان ابراز تاسف کرد که مردم به دولت و مسئولان سیاسی اعتماد ندارند، اما به کلیسا اعتماد دارند. وی افزود: ما نمی توانیم آنها را ناامید کنیم و امروز همگی برای آنها جمع شده ایم.

خبر دیگر اینکه حزب توحید عربی طی صدور بیانیه ای بر خواسته خود مبنی بر استعفای دولت و رایزنی های مجلسی در این خصوص که سعدحریری بار دیگر مامور تشکیل کابینه شود تاکید نموده و خواهان تشکیل یک هیئت ملی برای لغو سیاست فرقه گرایی شد.

حزب توحید عربی در این بیانیه همچنین خواهان تشکیل یک هیئت نظارتی متشکل از نیروهای جنبش مدنی برای نظارت بر انجام درست اصلاحات شد. بیانیه مذکور در ادامه از تحرکات مردمی لبنانی ها که نشان دهنده ظلم و فساد طبقه حاکم بوده و خواهان استعفای آن است استقبال نموده و نیز از مردم خواست تا به تظاهرات های خود و تحت فشار گذاشتن دولت تا زمان تحقق مطالباتشان ادامه دهند.

نجیب میقاتی نخست وزیر اسبق لبنان در مصاحبه با شبکه الحدث سعودی بیان کرد: صحنه تظاهرات مردم در طرابلس معنای بزرگی دارد٬ همه مردم ما در این تحرک ملی و سراسری لبنان که بیانگر درد و رنج شهرمان است شرکت می نمایند.

خبر دیگر اینکه سعدحریری با ریاض سلامه رئیس بانک لبنان دیدار کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، تاکید بری بر آمادگی مجلس برای تصویب سریع بودجه، نشست اسقف ها برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، تاکید بری بر آمادگی مجلس برای تصویب سریع بودجه، نشست اسقف ها برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید