مدارس و راه های کدام شهرها تعطیل و بسته شده اند؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، مدارس در بعضی از نقاط مختلف کشور به دلیل بارش برف و باران و شیوع بیماری آنفلوآنزا امروز یکشنبه تعطیل اعلام و بعضی از راه ها به دلیل برودت هوا نیز بسته شد.

مدارس و راه های کدام شهرها تعطیل و بسته شده اند؟

ایرنا:بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور تا چهارشنبه این هفته ادامه دارد اما بعد از آن سامانه بارشی از کشور خارج و در بیشتر نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت.

امروز (17 آذرماه) بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهند داشت که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و در مناطق جنوبی تر با رگبار و رعد و برق و در بخش های مستعد تگرگ پیش بینی شده است.

شدت بارش ها در شرق کهگیلویه و بویراحمد، بخش هایی از مناطق فارس، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، شمال بوشهر، بخش هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود، فردا در نیمه شرقی و بخش هایی از هرمزگان، بارش ها ادامه دارد البته سواحل خزر و شمال غرب نیز امروز بارش های پراکنده خواهند داشت، فردا اواخر وقت این سامانه بارشی از کشور خارج می گردد.

مدارس همدان به علت ریزش برف تعطیل شد

محمد سهرابی رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش همدان گفت: به علت ریزش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر، بعضی از مدارس این استان در نوبت صبح امروز تعطیل شد. با توجه به ریزش برف، تمامی دوره های تحصیلی در تویسرکان و قلقل رود، نهاوند و خزل، اسدآباد و جوکار در نوبت صبح امروز تعطیل است.

برف، جاده های همدان را لغزنده کرد

سرهنگ غلامعلی همایی جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: ریزش برف موجب لغزندگی تمامی جاده های برون شهری این استان شده است.

وی اضافه کرد: با وجود بارش شدید برف از نیمه شب گذشته اما هم اینک تمامی جاده های برون شهری باز است و تنها جهت گنجنامه - تویسرکان به علت ناایمن بودن جاده، مسدود است.

بارش برف مدارس شهرستان سلسله را تعطیل کرد

شریف خسروی رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان سلسله گفت: با توجه به بارش برف، برودت هوا و لغزندگی معابر شهرستان، کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در 2 نوبت صبح و عصر روز یکشنبه تعطیل است.همچنین امروز ادارات شهرستان نیز با 2 ساعت تاخیر کار خود را شروع می نمایند.

مدارس شهرستان های سلسله و دلفان به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل است.

همچنین مقداد صارمی بخشدار اشترینان گفت: بارش برف و برودت هوا تمام مدارس بخش اشترینان در شهرستان بروجرد را تعطیل کرد.

وی ادامه داد: با توجه به شروع بارش برف از صبح امروز در این بخش تردد در سطح شهر اشترینان و روستاهای اطراف با کندی روبرو می گردد تمام مدارس ابن بخش تعطیل شده است.

همچنین عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: باتوجه به بارش شدید برف و لغزنده بودن جاده ها، تردد در جهتهای ارتباطی این استان تنها با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

وی گفت: بارش شدید برف در جاده های زاغه، ازنا - الیگودرز، ازنا - شازند، سلسله، دلفان، گردنه گاماسیاب، گشور، گله بادوش، خمه و چمن سلطان الیگودرز موجب لغزنده شدن جاده ها شده است.

محسن ملکی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سلسله گفت: بارش شدید برف راه ارتباطی 23 روستای این شهرستان را مسدود نموده است. این روستاها در دهستان قلایی قرار دارند و اکیپ های راهداری، برای بازگشایی راه ارتباطی آنها به منطقه اعزام شده اند.

تعطیلی مدارس در سه شهرستان خوزستان به دلیل بارش باران

کوروش مودت مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مدارس نوبت صبح شهرستان های هندیجان و ایذه و مدارس نوبت های صبح و عصر مناطق ذوالفقاری و شهرک دریا در آبادان به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر تعطیل شدند.

وی اضافه کرد: بر اساس اعلام فرمانداری آبادان به دلیل آبگرفتگی معابر بر اثر بارندگی مدارس مناطق ذوالفقاری و شهرک دریا در 2 نوبت صبح و عصر تعطیل شدند.

حسین لامی زاده فرماندار شهرستان ایذه گفت: مدارس شهر ایذه در نوبت صبح به دلیل تداوم بارش و فعالیت سامانه بارشی تعطیل اعلام شدند.

وی بیان کرد: با توجه به تداوم بارندگی در سطح شهر ایذه، ستاد مدیریت بحران شهرستان مدارس نوبت صبح 17 آذرماه در همه مقاطع تحصیلی را تعطیل کرد.

لامی زاده گفت: مدارس روستایی و عشایری ایذه در نوبت صبح به دلیل تداوم بارش و فعالیت سامانه بارشی تعطیل است.

برف جهت 6 روستای دهدز را مسدود کرد

محسن البرزی بخشدار دهدز گفت: بارش سنگین برف در بخش دهدز موجب مسدود شدن جهت دسترسی 6 روستا شده است.

وی بیان کرد: بارش برف از روز آدینه در ارتفاعات دهدز شروع و موجب سفیدپوش شدن چهره کوه های اطراف این بخش شده است. تداوم بارش برف از روز گذشته تاکنون در روستاهایی که در مناطق مرتفع قرار گرفته اند موجب مسدود شدن جهت روستاهای حاجی کمال، دریاس، لهبید، لنده، سر صحرا و خواجه انور شده است

بارش باران مدارس کهنوج را به تعطیلی کشاند

امید سلاجقه رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی مدارس شهرستان کهنوج در تمام دوره های تحصیلی به دلیل بارش باران و رعد و برق شدید اطلاع داد. وی اضافه کرد: بارش باران و رعد و برق شدید که از شبانگاه گذشته در کهنوج شروع شده موجب تعطیلی مدارس نوبت صبح در تمام دوره های تحصیلی این شهرستان شد.

مدرسه های ابتدایی شهرستان بوشهر تعطیل هستند

فاطمه هادی نژاد سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان بوشهر گفت: به علت شرایط نامساعد جوی و احتمال بارندگی مراکز پیش دبستانی و شیفت صبح مدرسه های ابتدایی این شهرستان فردا یکشنبه تعطیل هستند. این تصمیم مدیریت بحران براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر تقویت ناپایداری های جوی و احتمال بارندگی شدید گرفته شده است.

همچنین به علت شرایط نامساعد جوی و بارندگی، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی نوبت صبح شهرستان های گناوه و دیلم در شمال استان بوشهر تعطیل شد.

ستاد مدیریت بحران این مناطق باتوجه به شروع فعالیت توده بارشی جدید همراه با رعد و برق از صبح روز یکشنبه به منظور حفظ سلامتی دانش آموزان مقاطع یادشده این تصمیم را اتخاذ نموده است.

فعالیت مدارس سربند شازند با تاخیر شروع می گردد

عبدالمجید یوسفی نکو رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: فعالیت مدارس تمامی دوره های تحصیلی منطقه سربند در نوبت صبح امروز یکشنبه هفدهم آذرماه با تاخیر شروع می گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به بارش برف، برودت هوا، لغزندگی جاده ها و معابر و در راستای رفاه حال دانش آموزان،مدارس تمامی دوره های تحصیلی منطقه سربند، شهر و روستا در نوبت صبح با تاخیر و ساعت 9 فعالیت خود را شروع می نمایند.

همچنین علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: 950 تن مخلوط ماسه و نمک برای جلوگیری از لغزندگی و بروز حوادث از شروع بارش برف تا کنون در جاده های استان مرکزی پخش شده است. 2 هزار و 300 کیلومتر باند از جاده های این استان نیز از با استفاده از 30 دستگاه ماشین آلات راهداری و 72 نفر از راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی در شهرستان های اراک، آشتیان، شازند و خنداب برفروبی و پاکسازی شده است.

بارندگی مدارس شیفت صبح شرق هرمزگان را تعطیل کرد

باتوجه به شدت وتداوم بارندگی، تمامی مدارس شهری و روستایی شرق هرمزگان در نوبت صبح امروز یکشنبه تعطیل است.

نعمت روز پیکر مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان گفت:مدارس شیفت صبح در مقاطع مختلف شهرستان های رودان، میناب، جاسک، سندرک، سیریک، بشاگرد و رودخانه تعطیل اعلام شده است. این اقدام با توجه به اطلاعیه های هواشناسی و تداوم بارندگی در شرق هرمزگان و خطر آب گرفتگی ، سیل و همچنین مطابق اعلام ستاد بحران شهرستان های شرقی انجام شده است.

سعیده کریمی رییس اداره آموزش وپرورش میناب گفت: به علت پیش بینی بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر، تمامی مدارس شهری و روستایی شیفت امروز در این شهرستان تعطیل است. تعطیلی مدارس شامل سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم شهرستان میناب است.

مدارس نوبت صبح خدابنده و سجاسرود زنجان به دلیل بارش برف تعطیل شد

رهبر طوماری رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس کلیه مقاطع تحصیلی بخش مرکزی خدابنده و مقطع ابتدایی سجاسرود در نوبت صبح روز یکشنبه تعطیل شد.

همچنین سرهنگ محمد علی عظیمی جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: تردد خودروها در سه جهت ارتباطی این استان به دلیل بارش برف و لغزندگی سطح جاده با استفاده از زنجیرچرخ امکانپذیر است.

وی با بیان اینکه بارش برف و باران از شنبه شب در این استان شروع شده و کلیه جهتهای ارتباطی این استان را لغزنده نموده است، اضافه کرد: در حال حاضر جهت ارتباطی زنجان - طارم، زنجان - تهم و چورزق و گردنه قلی کندی در جاده زنجان - دندی، برفی و مه آلود است.

به گفته وی ادامه داد : آزادراه زنجان - قزوین نیز مه آلود و بارانی است و از رانندگان انتظار می رود در سفر به مناطق کوهستانی این استان، خودروهای خود را به وسایل ایمنی زمستانی از قبل زنجیرچرخ مجهز نمایند.

مدارس بعضی شهرهای استان کرمانشاه فردا تعطیل است

جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه بیان کرد که به علت بارش برف و سرما، مدارس بعضی شهرهای استان فردا (یکشنبه) تعطیل است.

وی بیان کرد: براساس آخرین اطلاعات واصله از فرمانداری ها و هواشناسی و به موجب شاخص های ابلاغی ستاد بحران کلیه مقاطع تحصیلی گروه صبح فردا (یکشنبه) در بخش گواور، سطر و مرکزی سنقر، حمیل و بخش مرکزی اسلام آبادغرب تعطیل هستند.

به گفته وی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه بیان کرد که بارش برف از شب گذشته راه 48 روستای استان را مسدود نموده است.

بالایی اظهارداشت: این راه ها در 17 محور شهرستان های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، گیلانغرب، دالاهو و پاوه است.

براساس اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، این راه ها باتلاش پرسنل راهداری تاظهر امروز بازگشایی خواهد شد.

بر اثر بارش برف تمام مقاطع تحصیلی گروه صبح امروز یکشنبه در بخش گواور ، سطر و مرکزی سنقر، حمیل و بخش مرکزی اسلام آبادغرب تعطیل شد.

همچنین مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول شهرهای سنقر، حمیل، اسلام آبادغرب و شهرستان دالاهو شامل بخش مرکزی، ریجاب و گهواره امروز تعطیل است،

نوبت صبح مدارس 8 منطقه چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه تعطیل است

فرحناز قائدامینی مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: نوبت صبح مدارس 8 منطقه آموزش و پرورش استان روز یکشنبه به علت برودت هوا و بارش برف تعطیل است.

وی اضافه کرد: تمامی مدارس شهرستان های کوهرنگ، فارسان، بروجن، اردل و مناطق گندمان، بلداجی، لاران و میانکوه در همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح روز یکشنبه تعطیل است.

سایر مدارس شهرستان های دیگر، فعالیت آموزشی خود را یک ساعت تاخیر در تمام مقاطع آموزشی شروع خواهند کرد. شهرستان کوهرنگ با بارش بیش از 100 میلیمتر باران و 80 سانتی متر برف پربارش ترین نقطه کشور در 48 ساعت گذشته گزارش شده است.

مدارس بویین میاندشت و فریدن اصفهان تعطیل است

مدارس شهرستان بویین میاندشت و فریدن واقع در غرب استان اصفهان روز یکشنبه به دلیل بارش برف، کاهش دما و لغزندگی سطح معابر تعطیل است.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تمامی مقاطع تحصیلی این شهرستان ها به دلیل ریزش برف تعطیل خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین فعالیت همه مدارس شهرستان فریدن نیز با یک ساعت تاخیر شروع می گردد.

کلیه مدارس استان قزوین فردا تعطیل اعلام شد

کلیه مدارس استان قزوین فردا با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا و تامین سلامت دانش آموزان تعطیل اعلام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اعلام این خبر اضافه کرد: پیرو اطلاعیه روز گذشته با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا، تامین سلامت دانش آموزان و جلوگیری از انتقال ویروس آن هماهنگی های لازم با مسئولان استانی به منظور کاهش انتقال عامل بیماری و برطرف نگرانی خانواده های دانش آموزان انجام شد.

بعضی مدارس آذربایجان غربی به علت بارش برف تعطیل شد

مهدی محمد پور رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش وپرورش آذربایجان غربی گفت: به علت برودت هوا و بارش برف بعضی از مدارس سلماس، مهاباد، پیرانشهر، بوکان و سردشت تعطیل اعلام شده است.

وی اضافه کرد: مدارس سلماس در مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول در نوبت صبح و بعدازظهر، مهاباد تمامی مقاطع در نوبت صبح، پیرانشهر تمامی مدارس در نوبت صبح، بوکان مقطع ابتدایی در نوبت صبح و بعد از ظهر، مدارس ابتدایی و متوسطه دوره اول سردشت در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.

آنفلوآنزا در سیستان و بلوچستان، از مرگ چند شهروند تا تعطیلی مدارس

آنفلوآنزا فصلی که سال جاری با شدت بیشتر و زودتر مهمان سیستان و بلوچستان شده علاوه بر فوت تعدادی از شهروندان، سبب تعطیلی چهار روزه مدارس در این استان شده است.

با شدت دریافت این بیماری بنا به درخواست مسئولان آموزش و پرورش و دستور استاندار از 14 تا 17 آذرماه تمامی مدارس مقاطع سه گانه آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تعطیل اعلام شد.

مدارس گلستان برای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا تعطیل شد

ادارات کل آموزش و پرورش و بهزیستی گلستان با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا، مدارس این استان را تا نوبت عصر سه شنبه همین هفته در تمام مقاطع تعطیل کردند.

احسان گوهری مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اظهار کرد با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا، مدارس این استان از امروز شنبه تا نوبت عصر سه شنبه همین هفته در تمام مقاطع تعطیل است.این تصمیم در کارگروه سلامت استان گلستان اتخاذ شده و شامل همه مقاطع تحصیلی است.

به گفته وی مدارس استان گلستان از شیفت عصر روز سه شنبه بار دیگر فعالیت آموزشی خود را شروع خواهد نمود.

برف و باران راه های البرز را لغزنده کرد

مسعود خانجانی کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرزبیان کرد که اکنون در راه های این استان بارش به صورت برف و باران سبب لغزندگی سطح محورهای ارتباطی این استان شده است.

وی افرود: اکنون بارش برف از محدوده دیزین تا کندوان را در برگرفته و با تردد خودروها کند شده است. رانندگان برای تردد در محورکرج - چالوس زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

منبع: توریسم آنلاین

به "مدارس و راه های کدام شهرها تعطیل و بسته شده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس و راه های کدام شهرها تعطیل و بسته شده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید