دیدار نمایندگان ایران و آمریکا؛ شایعه یا واقعیت؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، نورنیوز نوشت: برآورد های رسانه ای در خصوص شکل گیری سطحی از توافق در دیدار نمایندگان ایران و آمریکا، کاملا خلاف واقع بوده و هدف آن وارد کردن فشار به تیم مذاکره کننده ایران است.

دیدار نمایندگان ایران و آمریکا؛ شایعه یا واقعیت؟

در حالی که دور هشتم مذاکرات میان ایران و 1+4 با بازگشت هیئت ها به مرکز ها برای رایزنی های بیشتر با وقفه چند روزه روبرو شده، بازار حدس ها و انتشار اخبار جعلی و ساختگی پیرامون مذاکرات داغ شده است.

در این رابطه طی روزهای اخیر بعضی اخبار جعلی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که طی آن حدس های بی پایه و خلاف واقع در خصوص شکل گیری سطحی از توافق در دیدار نمایندگان ایران و آمریکا در کشور ثالث مطرح شده است.

آنالیز صفحات منتشر کننده این شایعات، نشان می دهد که چنین خبرسازی های هزینه زا برای نظام، صرفا با هدف دیده شدن و معتبرنمایی اجرا شده و هیچ بهره ای از حقیقت ندارد.

گفتنی است که تا به امروز هیچ گونه دیداری در هیچ سطحی میان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمربکا انجام نشده و برنامه ای نیز برای چنین اقدامی وجود ندارد.

مذاکرات وین همان گونه که مقامات رسمی کشور اعلام نموده اند، گرچه در مسیری سازنده در حال پیشرفت است اما هنوز به توافقی منجر نشده و اختلافات جدی در خصوص اصلی ترین مسائل مورد اختلاف طرفین همچنان باقی است.

انتشار حدس های بی اساس و مبتنی بر توهمات ذهنی منتشرکنندگان که از مغز ماجراجوی بعضی فعالان رسانه ای کم خرد نشأت می گیرد، ضمن آنکه موجب انحراف افکار عمومی از واقعیت های جاری در مذاکرات می گردد، موجب بهره برداری رسانه های بیگانه از این شایعات و افزایش فشار به مذاکره کنندگان کشورمان شده و به طور قطع منطبق با منافع ملی نیست.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "دیدار نمایندگان ایران و آمریکا؛ شایعه یا واقعیت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار نمایندگان ایران و آمریکا؛ شایعه یا واقعیت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید