منابع ایرانی: مانور شناورها در پاسخ به اقدام تحریک آمیز آمریکا بود

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، فارس نوشت: منابع ایرانی به یک شبکه قطری گفتند که مانور شناورهای ایرانی در نزدیکی کشتی های آمریکایی در پاسخ به اقدامات تحریک آمیز آمریکا بود.

منابع ایرانی: مانور شناورها در پاسخ به اقدام تحریک آمیز آمریکا بود

منابع ایرانی به شبکه الجزیره قطر گفتند که چندی پیش یک جنگنده آمریکا کوشش داشت وارد حریم هوایی کشورمان گردد اما هشدار پدافند هوایی ایران موجب تغییر جهت این جنگنده شد.

این منابع افزودند: نوع برخوردی که با کشتی های جنگی آمریکایی [در خلیج فارس] شد، در پاسخ به این اقدام جنگنده آمریکایی بود. این منابع به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره ای نکردند.

سازمان تروریستی سنتکام بامداد پنجشنبه (امروز) در بیانیه ای مدعی شد که یازده شناور نظامی ایرانی با نزدیک شدن به شش کشتی جنگی آمریکایی برای آنها مزاحمت ایجاد نموده اند.

آمریکایی ها مدعی هستند که کشتی هایشان در حال عملیات مشترک با بالگردهای آپاچی آمریکایی در آب های بین المللی خلیج فارس بوده اند. همچنین ادعا شده که شناورهای ایرانی از نزدیکی دماغه و انتهای کشتی های آمریکایی عبور نموده اند.

نظامیان تروریست آمریکایی درحالی شناورهای ایرانی را به تحرکات خطرناک متهم می نمایند که بارها در ماه های گذشته دست به اقداماتی زده اند که در تعارض با قوانین بین المللی بوده است. روز پنجشنبه 30 خرداد 1398، یک فروند پهپاد جاسوسی متعلق به تروریست های نیروی دریایی منطقه سنتکام ارتش آمریکا در پی تجاوز به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران در مقابل کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه نهاده شد و سرنگون شد.

چندی قبل نیز یک فروند جنگنده اف - 18 نیروی دریایی تروریستی آمریکا در حال نزدیک شدن به حریم هوایی ایران بود که با اخطار پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مجبور به تغییر جهت شد.

23310311

منبع: خبرآنلاین

به "منابع ایرانی: مانور شناورها در پاسخ به اقدام تحریک آمیز آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع ایرانی: مانور شناورها در پاسخ به اقدام تحریک آمیز آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید