مینو محرز: ابتلا به کرونا خانوادگی شده است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، دکتر مینو محرز فوق تخصص بیماری های عفونی و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: میزان شیوع و ابتلا به کرونا در بدترین شرایط ممکن از زمان بروز این بیماری در کشور است. در بیمارستان ها اصلا جای خالی وجود ندارد، بیماران در صف بستری هستند و بیماران با حال بد و بیماری شدید و سن بالا بسیار زیاد شده اند.

مینو محرز: ابتلا به کرونا خانوادگی شده است

به گزارش ایرنا، وی گفت: پدیده جدیدی که اخیرا به وضوح دیده می گردد، ابتلای خانوادگی به کروناست و مکرر مشاهده می کنیم که همه اعضای یک خانواده با هم به این بیماری مبتلا شده اند و این نشان می دهد که مراودات و ارتباطات خانوادگی بیشتر شده و البته بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و مسافرت ها هم در این زمینه تاثیرگذار بوده است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه نمود: علت اصلی بروز موج جدید کرونا در کشور، برگزاری تجمعات مختلف و بازگشایی هاست، هر جایی که تجمعی برگزار گردد و مردم اصول بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت ننمایند، شاهد شعله ور شدن همه گیری کرونا خواهیم بود و اکنون شاهد این شرایط در همه کشور هستیم.

وی تاکید نمود: شرایط اپیدمی کرونا در ایران از همواره بدتر است، شدت بیماری افزایش نیافته، اما به علت جهش ویروس کرونا شدت سرایت این بیماری بسیار بیشتر شده، البته تعداد بیماران مسن که بیماری زمینه ای دارند هم بیشتر شده است که علت آن می تواند افزایش مراودات خانوادگی و بازگشایی مدارس باشد و به طور مسلم افزایش بیماران مسن عامل مهم افزایش مرگ و میر کرونا در کشور است.

محرز گفت: برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع باید هرچه سریع تر مدارس و دانشگاه ها و بسیاری از اماکن عمومی برای مدتی تعطیل شوند. در غیر این صورت شاهد بدتر شدن اوضاع و افزایش مرگ و میر کرونا در کشور خواهیم بود.

عضو کمیته مشورتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هنوز هم می بیینم که در خیابان ها عده ای ماسک نمی زنند و این اقدام خود را نوعی قدرت نمایی می دانند.

زنجبیل و گلاب در بهبود کرونا تاثیر ندارد

محرز در ادامه صحبتش درباره ادعای مدعیان طب سنتی مبنی بر تاثیرگذاری گلاب و زنجبیل و سیر در پیشگیری از کرونا گفت: هیچکدام از این ادعا ها سند و استدلال علمی ندارد، هیچ جای جهان به اندازه چین مردم در غذایشان زنجبیل استفاده نمی نمایند، در حالی که کرونا از چین آغاز شد، در خصوص سایر مواد نیز هر کس ادعایی دارد باید با روش و متدلوژی علمی ادعای خود را ثابت کند، هیچ کدام از این مواد جای واکسن کرونا را نمی گیرد.

فوق تخصص بیماری های عفونی اضافه نمود: چند وقت پیش بیماری را به بیمارستان آوردند که برای پیشگیری از کرونا وایتکس را با آب لیمو مخلوط نموده و خورده بود. بعد هم عنبرنسارا دود نموده بود. این بیمار با شرایط بسیار وخیمی به بیمارستان آورده شد. همه ریه او دچار آسیب شدید شده بود.

منبع: فرارو

به "مینو محرز: ابتلا به کرونا خانوادگی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مینو محرز: ابتلا به کرونا خانوادگی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید