واکنش اوکراین به دلایل سقوط هواپیما پس از آنالیز های اولیه ، شواهدی مبنی بر عملیات تروریستی وجود ندارد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، وزیر خارجه اوکراین خاطرنشان کرد که ایران به طور کامل درباره هواپیمای سقوط نموده همکاری می نماید.

واکنش اوکراین به دلایل سقوط هواپیما پس از آنالیز های اولیه ، شواهدی مبنی بر عملیات تروریستی وجود ندارد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از فارس، وادیم پریستایکو وزیر خارجه اوکراین عصر آدینه 20 دی ماه اظهار داشت که طرف ایرانی در حال همکاری کامل در مورد تحقیقات درباره هواپیمای سقوط نموده است.

وی افزود: طرف ایرانی به ما اجازه دادند تا از اطلاعات جعبه سیاه آگاه شویم و باید با دقت درباره ابهامات موجود درباره سقوط این هواپیما اقدام کنیم.

وزیر خارجه اوکراین اضافه نمود: درصدد تشکیل گروهی بین المللی برای پیشبرد تحقیقات در مورد سقوط این هواپیما هستیم.

پریستایکو افزود: طرف ایرانی به ما اجازه داده تا بخش هایی از هواپیمای سقوط نموده را آنالیز کنیم و در صدد توافق با طرف ایران در مورد مکان آنالیز اطلاعات جعبه سیاه هستیم.

وی همچنین گفت: در لاشه هواپیمای سقوط نموده هیچگونه شواهدی وجود ندارد که فرضیه سقوط این هواپیما بوسیله عملیات تروریستی را تایید کند.

بوئینگ 737 اوکراینی حدود ساعت 6:12 صبح روز چهارشنبه از فرودگاه امام خمینی(ره) به مقصد کیف پرواز کرد، اما دقایقی پس از پرواز و ساعت 6:18 دقیقه بین پرند و شهریار سقوط کرد.

این هواپیمای اوکراینی 167 مسافر و 9 کرو پروازی داشت که در این سانحه متأسفانه همه سرنشینان هواپیما جا باختند؛ حدود 140 نفر از مسافران این پرواز ایرانی بودند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش اوکراین به دلایل سقوط هواپیما پس از آنالیز های اولیه ، شواهدی مبنی بر عملیات تروریستی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اوکراین به دلایل سقوط هواپیما پس از آنالیز های اولیه ، شواهدی مبنی بر عملیات تروریستی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید