پیشرفت 56.4 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: تا سرانجام مهرماه سال جاری پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان حدود 56.4 درصد بوده است.

پیشرفت 56.4 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، جعفر رودری صبح امروز چهارم آبان ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: 267 پروژه اقتصاد مقاومتی به تصویب ستاد استان رسیده بود که مهم ترین و موثرترین پروژه های سرمایه گذاری استان در بخش های مختلف هستند و تا انتها مهرماه امسال پیشرفت 56.4 درصد دارند.

وی اضافه کرد: در شروع سال پیشرفت فیزیکی پروژه ها 26 درصد بود و هدفگذاری شد تا انتها سال به 85 درصد برسد که با تحقق حدود 52 درصد تاکنون، هدف سال محقق شده و مطابق با برنامه حرکت می کنیم.

رودری توضیح داد: میزان سرمایه گذاری پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان بیش از 43 هزار میلیارد تومان است که پیش بینی شده 18 هزار میلیارد تومان از این عدد در امسال انجام گردد اما عدد محقق شده با پیش بینی فاصله زیادی دارد و تنها 2 هزار میلیارد تومان معادل 11.3 درصد سرمایه گذاری تاکنون محقق شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه پیش بینی شده با اجرای پروژه ها در امسال 2 هزار فرصت شغلی ایجاد گردد گفت: از مجموع منابع مالی پروژه های اقتصاد مقاومتی، 25.6 درصد اعتبار ملی و 29 درصد اعتبار استانی محقق شده اما در تسهیلات بانکی خیلی عقب هستیم و با عدد 4.3 درصد عملا وزن تسهیلات مطابق با برنامه نیست.

وی اضافه کرد: از منابع داخلی شرکت ها و تعیین های مالی نیز تاکنون 33 درصد محقق شده که وضعیت بهتری نسبت به حوزه های دیگر دارد. ضمن اینکه در سرمایه گذاری خارجی و فاینانس هنوز دستگاه ها چیزی اعلام نکرده اند و صفر است و از منابع صندوق توسعه ملی نیز چیزی جذب نشده است.

رودری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: 104 پروژه اقتصاد مقاومتی معادل 39 درصد مطابق برنامه پیش می روند یا جلوتر هستند، 35 پروژه معادل 13.1 درصد کل پروژه ها کاملا متوقف هستند که باید بیشترین تمرکز بر این پروژه ها باشد.

وی توضیح داد: همچنین 106 مورد که 40 درصد از پروژه های اقتصاد مقاومتی را شامل می شوند، پیشرفت فیزیکی آنها بیش از تعهد مالی است و 100 مورد از طرح ها نیز مشکل تامین مالی دارند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: 128 پروژه نیز در حال اجرا است اما نسبت به برنامه عقب هستند و عمده مشکل، تامین منابع مالی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشرفت 56.4 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 56.4 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید