چگونگی دریافت طرح های فناورانه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، تهران (پانا) - مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان از راه اندازی مرکز نوآوری و کارآفرینی این دانشگاه اطلاع داد و گفت هدف اصلی این مرکز، جذب فناوران و کارآفرینان دانشگاه فرهنگیان است که علاقه ­مند به نوآوری و کارآفرینی در حوزۀ آموزش هستند.

چگونگی دریافت طرح های فناورانه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان

به گزارش حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان، مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه بلافاصله بعد از افتتاح رسمی در زمستان سال گذشته به وسیله حسین خنیفر ریاست دانشگاه و تعدادی از اعضای هیات رئیسه، با تشکیل کمیته نوآوری و کارآفرینی در اسفند سال 1399، آغاز فعالیت این مرکز را ریل گذاری کرد. پیرو مصوبات این کمیته، حدود هشت شعبه مرکز نوآوری و کارآفرینی علاوه بر مرکز تبریز که در 1399 آغاز به کار کرد در مدیریت های استانی دانشگاه فرهنگیان، در سال 1400 تاسیس و راه ­اندازی خواهد شد که یک شعبه آن در سوم خردادماه امسال همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در استان خراسان رضوی افتتاح شد.

محمدرضا محمودیان مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه اظهار کرد: هدف اصلی این مرکز، جذب فناوران و کارآفرینان دانشگاه فرهنگیان است که علاقه ­مند به نوآوری و کارآفرینی در حوزۀ آموزش هستند. این هدف با راه­ اندازی سامانه ­ای جامع جهت دریافت طرح­ های فناورانه اعضای هیئت علمی، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان محقق خواهد شد. پس از ثبت طرح­ های فناورانه در سامانه مرکز آنها مورد ارزیابی قرار می­ گیرد.

در امسال سه پروژه اساسی در دستور کار مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه واقع شده است که دو پروژۀ طرح نظارت کلینیکی معلم محور و پروژۀ فراوری محتوای الکترونیک بر اساس آموزش معکوس هم اکنون کلید خورده و در حال پیشرفت است. بعلاوه سامانه دوم که مربوط به فراوری محتوای الکترونیک بوده در حال راه­ اندازی است که در راستای فراوری محتوای الکترونیک می باشد. از طرف دیگر ارتباط نزدیکی با کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان ایجاد شده است که در سال 1400 این همکاری ادامه خواهد داشت؛ آموزش ­های متناسب با نیازهای کانون و دستیابی به اهداف اساسی دانشگاه فرهنگیان در زمینه آموزش، از محورهای این همکاری است.

مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان، در پی ایجاد یک فضای مرجع، در جهت ادامه همکاری و ارتباط دانشجومعلمان پس از فارغ التحصیلی با دانشگاه فرهنگیان است که پروژه فراوری محتوای الکترونیک بر اساس آموزش معکوس اولین قدم برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته این مرکز می­ باشد.

در سرانجام محمودیان اعلام کرد: در حوزه فرهنگ سازی حفظ منابع آبی و آموزش مدیریت صحیح این منابع، طرح کوزه را دنبال خواهیم کرد. هم اکنون این طرح با مدیریت شعبه استان آذربایجان شرقی مرکز نوآوری و کارآفرینی پیگیری می ­شود. بعلاوه این مرکز با دو شرکت نوآور و کارآفرین خصوصی، ارتباط تنگاتنگ و خوبی ایجاد نموده که اعضای آن شرکت به اسم عضو کارآفرین در کمیته نوآوری و کارآفرینی دانشگاه حضور دارند. از فعالیت های دیگر این مرکز می­ توان به تقویت ارتباط با مراکز نوآوری دانشگاه ­های عظیم نظیر علامه طباطبایی، شهید بهشتی و تعریف پروژه های مشارکتی با آنها اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چگونگی دریافت طرح های فناورانه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی دریافت طرح های فناورانه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید