آثار تاریخی نمایشگاه انسان در جستجوی منابع به آلمان برگشت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، آثار تاریخی نمایشگاه انسان در جستجوی منابع که به صورت مشترک میان #موزه ملی ایران و موزه بوخوم #آلمان برپا شده بود، به آلمان برگشت.

آثار تاریخی نمایشگاه انسان در جستجوی منابع به آلمان برگشت

به گزارش جهانی سفر به نقل از خبرگزاری مهر، نمایشگاه انسان در جستجوی منابع؛ گزیده آثار معدن کاری باستان از طریق موزه معدن آلمان در بوخوم در موزه ملی ایران از 12 آبان ماه تا 24 دی ماه برپا شده بود و به همین منظور تعدادی آثار مرتبط از آلمان به ایران آورده و به نمایش گذاشته شد.

این آثار به صورت امانت در اختیار موزه ملی ایران قرار داشت. تا اینکه پس از خاتمه نمایشگاه، تمامی آثار روز نهم بهمن ماه با رعایت ضوابط و تشریفات قانونی به مبدا اصلی خود که همان موزه معدن آلمان است برگشت داده شد.

این نمایشگاه حاصل تلاش مشترک موزه معدن آلمان در بوخوم و موزه ملی ایران بود که هدف آن نمایش پیشینه تجارب و دستاوردهای انسان در استخراج معادن، تأمین منابع برای ساخت ابزار و توانایی های فنی مرتبط با آنکه منجر به توسعه فناوری ها، شکل گیری حرفه ها، داد و ستد و تخصصی شدن صنایع در طول تاریخ شد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این نمایشگاه حضور آثار بیش از 15 کشور جهان بود که برای نخستین بار در ایران به نمایش در آمد. همچنین بیش از بیست هزار نفر با رعایت شیوه نامه بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا از نمایشگاه انسان در جستجوی منابع بازدید کردند.

منبع: دنیای سفر

به "آثار تاریخی نمایشگاه انسان در جستجوی منابع به آلمان برگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار تاریخی نمایشگاه انسان در جستجوی منابع به آلمان برگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید