آزمایش پیروز موشک دوربرد ، پیونگ یانگ به ترامپ چنگ و دندان نشان داد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، کره شمالی خاطرنشان کرد در ادامه کوشش برای افزودن بر توان بازدارندگی هسته ای خود یک موشک دوربرد را با موفقیت پرتاب و آزمایش نموده است.

آزمایش پیروز موشک دوربرد ، پیونگ یانگ به ترامپ چنگ و دندان نشان داد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از ای پی، پیونگ یانگ به احتمال فراوان در تازه ترین ماجراجویی موشکی خود از فناوری های نوین بهره برده تا برد موشک های بالستیک بین قاره ای را افژایش دهد و هدف هم همان رسیدن به خاک آمریکاست.

اعلام خبر این آزمایش موشکی پیروز در روز شنبه گامی دیگر از سوی حکومت کره شمالی است تا دولت دانلد ترامپ را در گفتگوهای هسته ای تحت فشار قرار دهد و در آستانه خاتمه مهلت سال میلادی وادار به عقب نشینی کند. کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی پیش تر گفته بود گزینه خلع سلاح هسته ای برای همواره از روی میز مذاکره با آمریکا برداشته شده است.

آموزشگاه علوم دفاعی کره شمالی روز آدینه جزئیات مربوط به آزمایش موشکی را اعلام نکرد. هر چند روزهای پیش از آن خبر انجام یک آزمایش بسیار مهم در سایت موشکی سواحل شمال غربی منتشر شد و این گمانه را تقویت کرد که آزمایش ممکن است مربوط به موتور تازه یک موشک بالستیک بین قاره ای باشد یا یک موشک ماهواره بر.

انتشار این خبر در فاصله حدود دو هفته تا خاتمه مهلت از سرگیری مذاکره های هسته ای فقط یک معنی دارد؛ افزایش فشار پیونگ یانگ بر کاخ سفید برای برداشتن تحریم ها و کوتاه آمدن در گفتگوهای دوجانبه. آزمایش موشکی اخیر بین ساعت های 10:41 تا 10:48 شامگاه آدینه با حضور اعضای کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی انجام و با استقبال گرم آنها مولجه شد.

کیم دونگ-یوب، افسر پیشین ارتش کره جنوبی و تحلیلگر موسسه مطالعات خاور دور در سئول معتقد است تاکید پیونگ یانگ بر عبارت بازدارندگی هسته ای بیشتر برای نشان دادن آزمایش یک موشک بالستیک قاره پیما بوده است نه موشک ماهواره بر.

منبع: همشهری آنلاین

به "آزمایش پیروز موشک دوربرد ، پیونگ یانگ به ترامپ چنگ و دندان نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش پیروز موشک دوربرد ، پیونگ یانگ به ترامپ چنگ و دندان نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید