آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی مسکن چقدر شد؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرگزاری خبرنگاران- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: آورده اولیه متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن برای دهک های اول تا سوم 20 میلیون تومان و برای سایر دهک ها 40 میلیون تومان معین شده است.

آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی مسکن چقدر شد؟

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کاتالوگ و بروشور، محمود محمودزاده، افزود: مبلغ 20 میلیون تومان، برای متقاضیان تایید صلاحیت شده است که در صورت تایید شرایط نهایی به وسیله پیامک به آن ها اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: این پیامک برای دریافت آورده اولیه به وسیله سرشماره معین به شماره تلفن سرپرستان خانوار ارسال خواهد شد و در نظر داریم اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه داشته باشیم تا کلاهبرداری انجام نگردد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: واریز آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی در 4 تا 5 مرحله انجام خواهد شد که در این زمینه نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای معین سقف تسهیلات نهضت ملی نیز روز گذشته به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و بر این اساس طرح نهضت ملی مسکن یک گام دیگر به اجرا نزدیک شد.

متقاضیان مسکن در تهران 450 میلیون تومان، در شهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت (کلان شهرها) 400 میلیون تومان و در مراکز استان ها 350 میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد.

رقم این تسهیلات در سایر شهر ها 350 میلیون تومان و برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان است.

سود تسهیلات، متغیر و بستگی به دهک درآمدی خانوار دارد و دولت از دهک های پایین حمایت خواهد نمود.

قرار است چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال در طرح نهضت ملی مسکن ساخته گردد که اکنون مراحل ثبت نام آن در حال اجرا است.

عملیات اجرایی این طرح نیز از هفته نخست آبان ماه در بیشتر استان ها شروع شده است. تا به امروز نزدیک به 900 هزار نفر در طرح نهضت ملی به وسیله سامانه ثمن ثبت نام نموده اند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی مسکن چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی مسکن چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید