امضای توافقنامه 5 ساله بین روسیه و اوکراین در زمینه انتقال گاز

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، شرکت گازپروم روسیه و شرکت نفت و گاز اوکراین بعد از چندین روز مذاکرات مداوم در وین ، بالاخره بسته توافقنامه ها و قراردادهای مربوط به انتقال گاز روسیه از خاک اوکراین به اروپا برای مدت پنج سال را امضاء کردند.

امضای توافقنامه 5 ساله بین روسیه و اوکراین در زمینه انتقال گاز

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از خبرگزاری تاس، آلکسی میلر رئیس شرکت گازپروم بیان کرد که گازپروم و طرف اوکراینی بسته توافقنامه ها و قراردادها مربوط به انتقال گاز روسیه به وسیله خاک اوکراین برای مدت پنج سال را امضاء نموده ا ند و این اسناد شامل مجموعه ای از توافقات می گردد که توازن منافع هر دو طرف را فراهم نموده است.

میلر اواخر شب گذشته در جمع وبلاگ کاتالوگ و بروشور گفت: بالاخره پس از پنج روز مذاکرات مداوم دوجانبه در وین، تصمیمات نهایی اتخاذ و توافقات قطعی بین طرف روسی و اوکراینی حاصل شد. بطورهمزمان، مجموعه ای از توافقنامه ها و قراردادهای دوجانبه به امضاء رسیده و این توافقات در واقع یک بسته بزرگ قرارداد است که توازن منافع طرفین را برقرار نموده است. از همین امروز، 30 دسامبر (9 دی ماه)، این اسناد در حال به دست آوردن قدرت قانونی و اطمینان حاصل کردن از انتقال گاز روسیه به وسیله خاک اوکراین به کشورهای اروپایی پس از تاریخ 31 دسامبر 2019 (10 دی ماه) است.

آلکسی میلر همچنین تاکید نمود که شرکت گازپروم تمام توان خود را برای انجام وظایفش در چارچوب این توافنامه انجام می دهد و بار دیگر تأیید کرد که این شرکت یک منبع تأمین نماینده انرژی با مسئولیت و شریکی قابل اطمینان است.

یوری ویترنکو مدیر عامل شرکت نفت و گاز اوکراین هم گفت که توافقنامه امضاء شده با شرکت گازپروم در زمینه انتقال گاز به وسیله خاک اوکراین، بر اساس اصل بارگیری در ازای پرداخت اجرا شده است.

ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین نیز صبح امروز با انتشار پیامی در صفحه فیس بوک خود بیان کرد، مقامات کی یف انتظار دارند طبق قرارداد پنج ساله انتقال گاز امضاء شده با روسیه، بیش از 7 میلیارد دلار دریافت کند.

به گفته وی، طرفین ممکن است قرارداد مذکور را برای مدت 10 سال دیگر تمدید نمایند. بدین ترتیب سیستم انتقال گاز اوکراین بارگیری شده و امنیت انرژی و رفاه مردم اوکراین تامین خواهد شد.

زلنسکی یادآور شد، شرکت گازپروم روسیه پمپاژ حداقل 65 میلیارد مترمکعب در سال اول و 40 میلیارد مترمکعب طی چهار سال آینده را تضمین نموده و این احتمال هم وجود دارد که حجم پمپاژ گاز افزایش هم پیدا کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "امضای توافقنامه 5 ساله بین روسیه و اوکراین در زمینه انتقال گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای توافقنامه 5 ساله بین روسیه و اوکراین در زمینه انتقال گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید