این کتاب های معجزه آسا، زندگی شما را برای همواره تغییر می دهد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، خبرنگاران ؛ بیشتر کتاب های روانشناسی زندگی روانی فرد را تحت تأثیر قرار می دهند. خودشناسی و معین اولویت های زندگی مان که در طول زمان تغییر خواهند کرد، امری چالش برانگیز است. چون زمانی که انسان به خودشناسی می رسد در موقعیت های مختلف رفتارهای عاقلانه تری از خود بروز می دهد و واکنش های عجولانه نخواهد داشت. بعضی از کتاب های روانشناسی به گونه ای زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد که بسیار متفاوت از زندگی ما قبل آن ها خواهد بود که در این مقاله به معرفی چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد. توصیه می کنیم با تهیه این کتاب ها یا استفاده از نسخه صوتی آن ها، به زندگی خود تکانی بدهید.

این کتاب های معجزه آسا، زندگی شما را برای همواره تغییر می دهد

نیروی حال از اکهارت تول

اگر از روزمرگی های زندگی خود کلافه شده اید و یا از زندگی خود لذت نمی برید تنها چیزی که شما برای بهتر شدن حالتان به آن احتیاج دارید، تغییر دیدگاهتان نسبت به زندگی است. در کتاب نیروی حال، به شما یاد داده می شود تا نگرشتان را نسبت به زندگی خود تغییر دهید. در واقع این کتاب بیان می نماید که در زمان حال زندگی کن. بارها در زندگی برایتان اتفاق است که از لحظاتی خود لذت نبرید و استفاده نکنید، پس این کتاب مناسب شما خواهد بود.

کتاب صوتی نیروی حال با گویش زیبای مسیحا برزگر، هدایت است برای زندگی روزمره، با تمام سختی ها و نگرانی هایی که در آن وجود دارد. این کتاب اهمیت زندگی در زمان حال را به ما می آموزد و ما را از عادت فکر به گذشته و آینده رها می نماید. مطمئن باشید که با خواندن یا گوش دادن به حتی یک فصل از این کتاب هم بینشی متفاوت را در خود مشاهده خواهید کرد.

کتاب خودشناسی به روش یونگ

مایکل دانیلز در این کتاب پویایی شخصیت و شناخت درونی انسان را از دیدگاه یونگ تشریح می نماید. همانطور که اشاره شد خودشناسی سبب پختگی انسان شده و برای رسیدن به کامیابی بسیار مؤثر خواهد بود. خودشناسی با روش یونگ، که در اینجا درباره آن بیشتر می خوانید، با استفاده از تکنیک رمزواژه شیوۀ جالب و هیجان انگیزی را به شما ارائه می دهد، در واقع تیپ های مختلف روانشناختی را معین می نماید و ساختارها و پویایی شخصیت هر یک از این تیپ ها را مورد آنالیز قرار می دهد. همچنین شناخت وسیع تری از خود درونی انسان ارائه می دهد که برای افراد بسیار یاری نماینده خواهد بود.

کتاب چهار میثاق

دون میگوئل روئیز از آموزه های سرخ پوستان تولتک بهره گرفته و چهار میثاق اساسی را در دستیابی به خودشناسی و آرامش شرح می دهد. این اثر تصورات انسان نسبت به دنیای درون و بیرون را تغییر داده و شیوه های معنوی برای خودباوری را به شما نشان می دهد. طبق نوشته های این کتاب هر کاری که ما در این دنیا انجام می دهیم، در واقع بر اساس قرار و عهدی است که با یکدیگر، خدا، زندگی و خودمان بسته ایم. آنچه دن میگوئل روئیز می خواهد بگوید این است که هر یک از ما در قلمرو زندگی شخصی می توانیم باورهای منفی خود را به تدریج تغییر دهیم و سهمی در تبدیل این رؤیای دوزخی به رؤیای بهشتی ایفا نماییم.

بهترین سال زندگی تو از دارن هاردی

این کتاب در خصوص راه روش رسیدن به اهداف و موفقیت در زندگی است. چگونه می توان به بهترین سال های زندگی خود برسیم. در واقع بهترین روزها و یا سال های زندگی با تحقق یافتن اهداف عظیم و آرزوهایمان به دست می آید، اما اگر موفقیت این قدر ساده است چرا همه به آن ندست نمی یابند؟ زیرا هر کاری احتیاجمند روشی درست و معین است، همچنین برنامه ریزی قواعد و شرایط خاص خود را دارد. بیشتر مردم در وسط راه دیگر به برنامه ریزی هایی که قبلا شده عمل نمی نمایند یا راه رسیدن به اهداف خود را دیگر دنبال نمی نمایند، پس اگر می خواهید این اتفاق برای شما نیفتد، مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

برای رسیدن به چیزی که هیچ گاه به آن نرسیده اید باید تبدیل به شخصی شوید که پیش از این آنگونه نبوده اید. نمی توان تا ابد منتظر شرایط مناسب ماند تا برنامه خود را آغاز کنیم، باید جرأت داشته باشیم و از هم اکنون گام های درست و اصولی را برداریم تا به اهداف خود نزدیک و نزدیک تر شویم. این کتاب ، یک راهنمای اصولی برای کسانی است که از نرسیدن خسته شده اند. بهترین سال زندگی شما، نه از ابتدای سال و نه از شنبه قرار است آغاز شود، بهترین سال زندگی شما از امروز و همین الان آغاز می شود. کتاب صوتی بهترین سال زندگی تو نوشته دارن هاردی کتاب تأثیرگذار و جذابی است که نکات بسیار مهمی برای رسیدن به موفقیت را به همراه دارد.

کتاب انسان در جستجوی معنا از ویکتور فرانکل

اگر دوست دارید ناامیدی را در زندگی خود شکست دهید و به معنای جدیدی از زندگی دست یابید این کتاب از سری کتاب های خودشناسی را حتماً مورد مطالعه قرار دهید. ویکتور فرانکل زندگی را با وجود تمام رنج ها و سختی ها قابل احترام می داند و معتقد است برای درک مفهوم زندگی باید آن را با تمام کم و کاستی هایش پذیرفت زیرا هر فرد بر روی این کره خاکی رسالتی بر عهده دارد که باید آن را به انجام برساند.

گاو بنفش اثر ست گادین

تمرکز اصلی این کتاب بر متمایز بودن است. ست گادین می گوید انتخاب با شما است که متفاوت و در کانون توجهات باشید یا اینکه اصلا به چشم هم نیایید. کتاب گاو بنفش، ایده ای جالب در خصوص متمایز بودن است. در دنیایی که از هر محصول می توان نمونه های فراوانی یافت و رقابت بسیار شدید است؛ دیده شدن و به چشم آمدن بسیار سخت به نظر می رسد. ست گودین در کتاب گاو بنفش، متمایز بودن را به عنوان یکی از اصلی ترین بایدهای بازاریابی مطرح می نماید. فروش محصولاتی که مانند گاوی با رنگ بنفش جلب توجه نمایند به سرعت افزایش پیدا خواهد نمود. بسیاری از محصولات از نظر کیفیت شبیه به هم هستند اما فروش یک برند خاص یا یک محصول خاص بسیار بالاتر از محصول دیگر است. در بسیاری از موارد آن محصول تبدیل به یک گاو بنفش شده استِ به این معنا که به محصولی تبدیل شده که جلب توجه می نماید و همه در خصوصش صحبت خواهند کرد.

نظریه گاو بنفش به شما یاری می نماید که متفاوت عمل کنید. تفاوتی که منجر می شود شما در ذهن مشتری ماندگار شوید و او را تشویق کنید در میان انتخاب های زیاد و گوناگون بازار، کالای شما را انتخاب کند. در واقع شما باید خلاقیت داشته باشید و چیزی به مخاطبان خود اهدا کنید که بقیه حتی به ذهنشان هم خطور نکرده باشد. اگر تمام محصولات و خدمات بازار شبیه به یکدیگر باشند مشتری به سراغ ارائه نماینده های پرسابقه و معروف اولیه می رود و به خودش حتی زحمت آنالیز کالای شما را هم نخواهد داد. شیوه های قدیمی بازاریابی دیگر کاربردی نیست. تنها راه نجات محصولتان در این آشفته بازار این است که تبلیغات خلاقانه ای داشته باشید.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

در این کتاب، می خوانید که برای تحقق بخشیدن به آرزوها، باید ثروتمند باشید و پول داشته باشید. قوانین پول مانند قوانین جاذبه است؛ مطمئن و بدون هیچ گونه تغییر. پول برای کسانی به وفور یافت می شود که قوانین ساده کسب درآمد را می دانند. بابل در زمان اوجش ثروتمندترین شهر دنیا بود؛ زیرا مردم ارزش پول را به قدر کافی می دانستند. شما باید دائما درآمدی داشته باشید که کیف پول شما را پُر نگه دارد. از دیگران بخصوص افراد باسابقه و با تجربه در حوزه مورد نظرتان، مشورت بگیرید. شما باید دست کم 10 درصد از درآمدتان را پس انداز کنید و اگر این میزان بیشتر باشد، قطعا نشانه بهتری خواهد بود. اگر مشاوره تخصصی می خواهید، به سراغ افرادی بروید که در موضوعی خاص متخصص هستند و از مشاوران عادی تا جای ممکن استفاده نکنید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "این کتاب های معجزه آسا، زندگی شما را برای همواره تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کتاب های معجزه آسا، زندگی شما را برای همواره تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید