جزئیات جدید ثبت نام خودروهای سایپا ویژه عید فطر

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه خودروسازی سایپا گفت: به مناسبت عید سعید فطر، طرح فروش فوق العاده هفت محصول گروه خودروسازی سایپا اجرا می شود.

جزئیات جدید ثبت نام خودروهای سایپا ویژه عید فطر

عباس قاسمی درباره این طرح فروش که با ابلاغ وزارت صمت و سیستم جدید ستاد تنظیم بازار اجرا می شود، اظهار کرد: با برگزاری جلسات تخصصی در کمیته خودرو، مصوب شد که سایپا در طرح فروش فوق العاده 10هزار محصول خود را به فروش برساند.

قاسمی با بیان اینکه شفافیت در فرآیند ها و عدالت در عرضه محصول، راهبرد جدید گروه سایپا است، افزود: بر اساس این روش و سازوکار، هیچ تفاوتی بین فردی که روز اول ثبت نام می کند با کسی که روز آخر مراحل ثبت نام را انجام می دهد، وجود ندارد و شانس همه براساس قرعه کشی یکسان است.

وی تاکید کرد: در گذشته زمان ثبت نام برای متقاضیان اهمیت قابل توجهی داشت، ولی در طرح جدید وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار، دیگر قیدِ زمان وجود ندارد و فروش خودرو در قالب قرعه کشی نهایی می شود.

معاون مهندسی سازمان سایپا افزود: مدت زمان ثبت نام قبل از قرعه کشی 10 روز معین شده که سه روز اول فقط احراز هویت و هفت روز بعدی واریز وجه به میزان 50 درصد قیمت مصوب خودرو است که البته در هفت روز دوم امکان توامان احراز هویت و واریز وجه وجود دارد.

قاسمی افزود: متقاضیان خرید خودرو یک هفته برای ثبت نام فرصت دارند که امیدواریم در این شرایط ورودی کاربران به سایت متعادل باشد و مسائل قبلی برای ثبت نام مشتریان ایجاد نشود.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا اظهار کرد: در اجرای این طرح ابتدا متقاضیان ثبت نام خودرو به وب سایت رسمی فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به آدرس www.saipacorp.com مراجعه کرده و با درج معینات کامل و طی کردن مراحل پیش ثبت نام، نام کاربری و رمز ورود به سامانه را دریافت می نمایند.

شرایط و ضوابط جدید ثبت نام خودرو در سایپا

قاسمی با بیان اینکه سامانه امتا به صورت آنلاین ثبت نام های اجرا شده را راستی آزمایی می کند، افزود: پس از این مرحله، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا 50 درصد از مبلغ خودرو مورد نظر خود را به حساب شرکت واریز نمایند. پس از یک هفته فرایند ثبت نام متوقف می شود و قرعه کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور نمایندگانی از سازمان های ذی ربط و نهاد های نظارتی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اسامی منتخبین قرعه کشی به صورت عمومی اعلام خواهد شد، افزود: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه کشی انتخاب نشده اند، طی هفت روز کاری پس از اعلام نتایج به حساب آن ها بازگردانده می شود.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا ادامه داد: در سیستم فروش فوق العاده جدید که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری خودروسازان طراحی و اجرا شده، نقش واسطه ها و ودلالان کمرنگ می شود، از این رو افرادی می توانند در این طرح شرکت نمایند که شرایط لازم را داشته باشند.

قاسمی درباره شرایط ثبت نام نمایندگان خودرو نیز اظهارداشت: با هر کد ملی فقط امکان ثبت نام و خرید یک دستگاه خودرو مجاز است، در غیر این صورت قرارداد از سوی خودروساز به صورت یک طرفه، لغو می شود. همچنین مشتریانی که در 36 ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از سایپا یا ایران خودرو کرده اند، مجاز به ثبت نام نیستند.

وی با بیان اینکه خریدار خودرو نباید پلاک انتظامی فعال داشته باشد، ادامه داد: دارا بودن گواهینامه رانندگی و سن بالای 18 سال هم برای ثبت نام خودرو الزامی است.

قاسمی در انتها در ضمنً اینکه از مردم خواست از مراجعه مستقیم به سامانه امتا خودداری کرده و همه مراحل را از سایت رسمی سایپا انجام دهند، تاکید کرد: کد ملی، شماره تلفن همراه، معینات حساب بانکی و... همه باید متعلق به شخص ثبت نام نماینده باشد و مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به حساب فرد دیگر بر عهده ثبت نام نماینده است.

کدام محصولات سایپا در طرح فروش فوق العاده عید فطر عرضه می شوند؟

محصولاتی که سایپا برای فروش فردا در نظر گرفته است شامل تیبا، تیبا 2، ساینا، وانت151، نیسان بنزینی، نیسان دوگانه و وانت زامیاد (ریچ) خواهد بود.

محصولات ایران خودرومحصولات سایپا
پژو 405 slxتیبا
راناتیبا 2
206 تیپ 2ساینا
پارس tu5وانت151
نیسان بنزینی
نیسان دوگانه
وانت زامیاد (ریچ)
منبع: فرارو

به "جزئیات جدید ثبت نام خودروهای سایپا ویژه عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید ثبت نام خودروهای سایپا ویژه عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید