جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 99 اعلام شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، تهران (پانا) - جزییات نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D نیمه متمرکز سال 1399 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 99 اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور روز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D نیمه متمرکز سال1399 در 2 بخش، پذیرفته شدگان تمام دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی) و پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی، به توضیحات نحوه ثبت نامه توجه کنند.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان واحد های دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کد رشته محل های قبولی ثبت نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند. در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

جزییات ثبت نام مربوط به کلیه پذیرفته شدگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی)

از متقاضیانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی هر یک از کدرشته محل های تحصیلی اعلام شده است، دعوت شده است برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) از روز سه شنبه 6 آبان ماه امسال به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام :

- اصل و دو سری تصویر از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی. شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهیه شده در سال جاری.

- برای برادران ارائه مدرکی که شرایط نظام وظیفه آنها را با توجه به بند مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه 3 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1399 تعیین کند.

- اصل و یک نسخه تصویر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد قید شده باشد.

پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) نیستند، لازم است اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت نام به موسسه محل قبولی ارائه کنند.

آن دسته از پذیرفته شدگانی که در زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد بوده اند و می بایست تا تاریخ 30 مهرماه 99 فارغ التحصیل شوند، به عبارت دیگر دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ( 0) تا (20) تا تاریخ 3 بهمن 98 (یا حداکثر تا تاریخ 30 مهرماه 99) توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد در فرم مخصوص (مندرج در صفحه 39 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون یا فرم مندرج در صفحه 178 دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی) درج و پس از تأیید مسئول ذیربط به هنگام ثبت نام ارائه شود.

براساس مصوبه جلسه مورخ 368 مورخ 74/11/03 شورای عالی انقلاب فرهنگی، فضلا و طلاب حوزه های علمیه قم و خراسان که دوره سطح 3 را گذرانده اند یا تا تاریخ 30 مهرماه امسال دانش آموخته می شوند برای یکی از کد رشته های امتحانی مرتبط در گروه علوم انسانی مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون بوده اند.

بدیهی است این دسته از متقاضیان در صورت قبولی نیاز به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی موسسه محل قبولی دارند. ضمناًً متقاضیان مربوط در زمان ثبت نام باید مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه های علمیه صادر شده است، در اختیار داشته باشند.

دارندگان مدارک تحصیلی معادل باید حائز شرایط آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر مصوبه جلسه 845 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره 77633/2 مورخ 92/05/28 توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده، باشند. بدیهی است آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره 432 مورخ 77/09/03 شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند، در شمول این مصوبه قرار می گیرند.

براساس مصوبه جلسه 771 مورخ 94/08/26 شورای عالی انقلاب فرهنگی، همه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال های 1377 تا 1381 به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 77633/2 مورخ 94/05/28 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می شوند.

متقاضیانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و یا رزمندگان پذیرفته شده اند، در زمان ثبت نام، ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه قبولی نیستند و ملاک عمل برای ثبت نام، همان عنوان درج شده در لیست های ارسالی به موسسات است.

- ارائه معرفی نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی- قطعی و یا رسمی- آزمایشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی.

مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از این سهمیه را خواهند داشت.

متقاضیانی که با سهمیه مربی پذیرفته شده اند باید موافقت رسمی دانشگاه محل خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی در زمان ثبت نام ارائه کنند.

یادآوری های مهم

1- ثبت نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده صورت می پذیرد و اقدام نکردن پذیرفته شدگان در تاریخ یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

2- به پذیرفته شدگان توصیه می شود اطلاعیه مندرج در درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود را به دقت مطالعه کنند.

در هر مرحله از ثبت نام و هنگام تحصیل، چنانچه تعیین شود متقاضی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات غلطی ارائه داده و واجد شرایط نیست، قبولی وی باطل شده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

مطابق ضوابط پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1399 (اعم از اینکه در دانشگاههای محل قبولی ثبت نام کرده و یا اصلاً ثبت نام نکنند) حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی Ph.D سال 1400 نخواهند بود.

متقاضیان کدرشته محل های مربوط به دانشگاه علوم انتظامی امین، باتوجه به اعلام دانشگاه مذکور و طولانی شدن زمان مصاحبه متقاضیان، در هیچ یک از کدرشته محل های دانشگاه یادشده، اعلام نتیجه ای در این مرحله صورت نمی گیرد. به عبارت دیگر اسامی پذیرفته شدگان نهایی، پس از اعلام نمره مصاحبه متقاضیان و گزینش نهایی متعاقباً اعلام خواهد شد.

به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب ضوابط و اعتبارات آن صندوق، پرداخت دیگری صورت نمی پذیرد.

برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، کارنامه ای حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از طرف موسسه، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته محل های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترسی خواهد بود.

از آنجا که تغییر گرایش و انتقال پذیرفته شدگان دوره های دکتری Ph.D امکان پذیر نیست و اصولاً بررسی این امور نیز به عهده این سازمان نیست، لذا درخواست های متقاضیان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

شروع نیمسال تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با توجه به ضوابط، شرایط و امکانات موجود آنها خواهد بود.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج اولیه می توانند حداکثر تا تاریخ 10 آبان ماه 99 به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود.

متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین شرایط درخواست خود مطلع شوند. بدیهی است به مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 10 آبان ماه 99 واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ضمناًً متقاضیان درصورت لزوم می توانند سوال یا سوالات خود را از با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 نیز در میان بگذارند.

پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

اسامی متقاضیانی که از رشته های دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کرده اند و پس از شرکت در مراحل مصاحبه در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند، متعاقباً از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام خواهد شد.

اطلاعیه سازمان سنجش به نشانی http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=13&id=6823 قابل دسترس است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 99 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 99 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید