جشن هایی برای بزرگداشت بومیان کانادا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، به مناسبت روز ملی بومیان کانادا، روز سه شنبه رویدادهایی در سراسر این کشور و به ویژه در مرکز برگزار گردید.

جشن هایی برای بزرگداشت بومیان کانادا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از سی تی وی، وندی جوکو، رئیس بومیان Pikwakanagan First Nation می گوید: این روز برای به رسمیت شناختن فرهنگ و مشارکت مردم بومی در سراسر کاناداست.

به همین مناسبت، مراسمی هم در بنای یادبود کهنه سربازان بومی در خیابان Elgin ، برای تجلیل از این افراد برگزار گردید.

جوکو از جمله افرادی است که 23 سال در ارتش خدمت نموده است.

به عقیده او، این اقدام خیلی مهم است چون به منزله بها دادن به خدمات ارزشمندی است که مردم بومی در طول جنگ و در زمان حفظ صلح در سراسر کانادا و خارج از کشور، در قبال کشورشان انجام داده اند.

مردم بومی در کانادا نادیده گرفته شده اند. تاریخ تقریباً پاک شده است، فرهنگ پاک شده است. بسیاری از مردم بومی به کانادا یاری نموده اند و هیچکس نمی داند. من افتخار می کنم که یک آلگونکوین (Algonquin) هستم زیرا هزاران هزار سال در این سرزمین زندگی نموده ایم.

جدیدترین مطالب

21 ژوئن و جشنواره های بومیان کانادا

جشن ها، رویدادها و جشنواره های ژوئن2022 در کانادا (قسمت سوم)

جشن ها، جشنواره ها و رویدادهای ژوئن 2022 در کانادا (قسمت…

جشن ها و فستیوال های ماه ژوئن 2022 در کانادا (قسمت اول)

روز ملی مردمان بومی هم مصادف با جشن انقلاب تابستانی است؛ جشنواره پنج روزه ای که در مزرعه Madahoki در نزدیکی Moodie Drive برگزار می گردد.

این جشنواره شامل پایکوبی، طبل زدن سنتی و جشن های دیگر است.

مردم بومی از گذشته های دور، انقلاب تابستانی یا طولانی ترین روز سال را جشن می گیرند؛ چراکه این روز برای آنها یک جشن بزرگ است.

این جشنواره شامل برنامه های آموزشی برای دانش آموزان هم خواهد بود؛ برای شناخت فرهنگ خود و افراد غیر بومی و بعلاوه شناساندن فرهنگشان به دیگران.

منبع: خبرکانادا

به "جشن هایی برای بزرگداشت بومیان کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن هایی برای بزرگداشت بومیان کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید