جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور اخبار اصلی و سرفصل های رسانه های دنیا، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند.

جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز سه شنبه (29 مهرماه) به شرح زیر است:

گاردین ـ روزنامه انگلیس ـ اعلام کرده است: بلژیک با سونامی ابتلا به ویروس کووید ـ 19 رو در رو شده است. این را وزیر بهداشت آن کشور می گوید. فرانک واندنبروک می گوید: بخش هایی از این کشور پرخطرترین در اروپا است.

یو اس ای تودی می گوید: فلوریدا، ایالت پراهمیت، میدان جنگ اخذ رای زودهنگام انتخابات آمریکا است. می گویند: جو بایدن، این جا را تسخیر کرده است.

ال موندو روزنامه اسپانیا نوشته است: به هنگامی که به نظر می آید، ویروس کووید ـ 19 چهل و هشت ایالت از پنجاه ایالت آمریکا را درنوردیده است، ترامپ، دو میتینگ انتخاباتی، در آریزونا برپا می کند.

و توئیتر، توئیت های جعل مشاور بهداشت ترامپ را از صفحات خود حذف کرد.

نیویورک تایمز آمریکا امروز اعلام کرده است: اقتصاد چین، با مهار کرونا، دارد به پیش می تازد. اقتصاد آن کشور خود را ترمیم می کند.

ال پایس اسپانیا گفته است: چین، آمریکا را تهدید کرد اگر دانشجویان چینی را از آمریکا، اخراج کند، دست به تلافی می زند؛ این در حالی است که چین می گوید: این تهدید آمریکا، در اخراج دانشجویان چینی، عادلانه نیست.

نیویورک تایمز امروز سه شنبه ـ 29 مهر ماه ـ در مطلب دیگری هم چنین آورده است: توئیتر و فیس بوک مدعی اند، جنگ ترامپ با آن ها، بر سر موضوعی دیگر، جز نادیده دریافت تبلیغات انتخاباتی است. او با قدرت این غول های فن آوری در تسلط بر جامعه آمریکا می جنگد.

روزنامه لوفیگارو فرانسه امروز در گزارشی به دانش عصب شناسی اشاره کرده و نوشته است: مغز انسان در 25 سالگی تکامل پیدا می کند، اما مدام در حال تغییر و تحول می ماند. اکنون دانشمندان، نوری تازه در شناخت کارایی مغر انسان تابانده اند. آن ها چگونگی شکل گیری احساسات و آگاهی، در گذر عمر بر مغر را شناسایی می کنند. اکنون رادیولوژی، رازهای اندیشه و احساس های انسان را از روی مغز، می گشاید. دانشمندان حالا قادرند فعالیت بخش های گوناگون مغز را شناسایی و به تصویر بکشانند. از 1644 که دکتر توماس ویلیس، جمجمه انسان را گشوده و مغز را از هر زاویه ای شناسایی کرد تا به امروز، چنین تحولی در شناخت مغز سر نگرفته است: شناخت احساسات و اندیشه آدم ها از خط های مغز انسان.

جو بایدن، در ایالت های کلیدی آمریکا ، پیشتاز است. اما این به معنای تضمین کننده پیروزی او نیست. در رقابت های انتخاباتی سال 2016 هیلاری کلینتون هم پیشتاز بود، اما آرای کالج ایالتی را از دست داد و انتخابات را باخت. هر ایالتی بدون توجه به آرای مردم، عدد خود را دارد که سرنوشت انتخابات را معین می کند. بایدن با 52.4 دهم درصد آرا پیش از ترامپ با 41.6 دهم درصد آرا است؛ واشنگتن تایمز آمریکا.

ابتلا به ویروس کرونا در جهان، از مرز چهل میلیون تن گذشت. و در آمریکا، چهل و هشت ایالت درگیر خیز بلند کرونا هستند. و انتخابات سنا در آمریکا، سرنوشت دموکرات ها و جمهوریخواهان را معین می کند. 53 به 47 اکثریت با جمهوری خواهان است؛ له رپوبلیکا ایتالیا.

  • از حاشیه خبرها

دکتر مایکل میلر، از مدرسه طب در بالتیمور می گوید: خنده، سبب انتشار اکسید نیتریک می شود. ماده ای شیمیایی که رگ های خونی را از خشکی رهایی می بخشد. فشار خون را کاهش می دهد و در جلوگیری از انعقاد خون موثر است. یک پژوهش پزشکی در ژاپن، نشان می دهد که زنان و مردان سالخورده ای که بیش تر می خندند، کم تر در خطرابتلا به بیماری های قلبی اند. و آنان که شوخ طبع اند، عمری درازتر دارند. چنین پژوهشی در نروژ نیز، بر اثرهای خنده، در سلامت انسان، تاکید می کند و آن را در درمان بسیاری از بیماران، موثر می داند. به عکس آن، اضطراب و استرس، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد؛ نیویورک تایمز، روزنامه آمریکا.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید