خبرنگاران طرح توسعه مالی و اشتغالزایی 22 روستای فاروج تهیه شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، بجنورد- خبرنگاران- معاون عمرانی فرماندار فاروج گفت: طرح توسعه اشتغالزایی که برای 22 روستای سه دهستان این شهرستان تدوین شده، براساس تکلیف برنامه ششم توسعه است.

خبرنگاران طرح توسعه مالی و اشتغالزایی 22 روستای فاروج تهیه شد

رضا قاسم زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ کاتالوگ و بروشور گفت: 6 هزار و 54 خانوار معادل 14.36درصد جمعیت روستایی شهرستان مشمول این طرح هستند.

وی دهستان های مشمول این طرح را، تیتکانلو، حصار و شاه دنیا بیان کرد و اضافه کرد: برای هفت روستا در دهستان حصار، هشت روستا در دهستان شاه دنیا و هفت روستا در دهستان تیتکانلو به تفکیک طرح توسعه مالی و اشتغالزایی تهیه شده است.

قاسم زاده شناخت علمی و تحلیلی راهبردی مزیت ها، توانمندی ها و تنگناهای اساسی توسعه مالی و اشتغالزایی روستاهای هدف، بستر سازی برای برطرف تنگناها و بهره گیری از توانمندی ها برای توسعه مالی و اشتغالزایی، یکپارچه سازی و هدفمند کردن معین اولویت های سرمایه گذاری مالی اشتغال زا، تقویت و نهادینه سازی مشارکت بخش های عمومی، خصوصی، تعاونی و مردمی را از اهداف این طرح برشمرد.

وی گفت: 147 ایده و طرح برای این روستاها در سه حوزه کشاورزی، صنعت و خدمات و گردشگری به تناسب ظرفیت های سه دهستان تهیه شده است.

قاسم زاده اضافه کرد: بطور متوسط برای هر روستا 53 طرح و شغل تعریف شده است

قرار است در برنامه ششم توسعه برای تعداد 25 هزار روستای هدف و در دهستانهای اولویت دار استانهای کشور برنامه عنوان شده تهیه، تصویب و اجرا گردد.

70 درصد از جمعیت 50 هزار نفری فاروج در نواحی روستاها سکونت دارند. مرکز این شهرستان در 90 کیلومتری شرق بجنورد واقع است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران طرح توسعه مالی و اشتغالزایی 22 روستای فاروج تهیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح توسعه مالی و اشتغالزایی 22 روستای فاروج تهیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید