خبرنگاران 15 هزار نفر در آذربایجان غربی به جمع حامیان ایتام اضافه شدند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: تعداد حامیان در استان طی یک سال گذشته 15 هزار نفر افزایش یافته است و امیدواریم با اجرای طرح های حامی یابی، این فرایند با سرعت بیشتر ادامه یابد.

خبرنگاران 15 هزار نفر در آذربایجان غربی به جمع حامیان ایتام اضافه شدند

عزیز سهندی روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ کاتالوگ و بروشور افزود: در حال حاضر 28 هزار و 700 حامی ایتام و فرزندان محسنین در آذربایجان غربی وجود دارد.

وی همچنین افزود: 10 هزار و 669 یتیم و فرزند محسنین نیز در سطح استان تحت حمایت کمیته امداد هستند و از خدمات این نهاد حمایتی و حامیان بهره مند می شوند.

وی اعلام کرد: از این تعداد پنج هزار و 344 فرزند یتیم و پنج هزار و 325 نفر فرزند محسنین هستند.

وی اظهار کرد: میاندوآب با 840 نفر و انزل با 230 نفر به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد یتیم و فرزندان محسنین را در آذربایجان غربی دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی ادامه داد: هم اکنون سرانه هر یتیم و فرزند محسنین ماهانه 226 هزار و 900 تومان و میانگین سرانه واریزی حامیان 84 هزار و 200 تومان برای هر نفر است.

وی افزود: علاوه بر یاری های اقتصادی، بعضی از حامیان در مورد یاری های تحصیلی، درمانی و جهیزیه ایتام و فرزندان محسنین نیز با کمیته امداد آذربایجان غربی مشارکت می نمایند.

طرح اکرام ایتام از سال 1378 به منظور تامین هزینه های معیشتی، درمانی، تحصیلی، مسکن و سایر نیازهای فرزندان محروم از نعمت پدر توسط کمیته امداد اجرا می گردد.

افراد حقیقی یا حقوقی در این طرح حامی نامیده می شوند و با مراجعه به کمیته امداد امام (ره) یا درگاه های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت دریافت یک یا چند کودک یتیم اعلام می نمایند.

مدت حمایت حداقل یک سال بوده که طی آن حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب کمیته امداد امام (ره) محل سکونت فرد مورد نظر با شناسه مخصوص واریز می نماید.

علاوه بر طرح اکرام ایتام، طرح محسنین نیز از سال 1390 به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی در بین فرزندان بی سرپرست و زن سرپرست خانوار در کمیته امداد کشور و به تبع آن در استان اجرا می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 15 هزار نفر در آذربایجان غربی به جمع حامیان ایتام اضافه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 15 هزار نفر در آذربایجان غربی به جمع حامیان ایتام اضافه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید