خودرو تا انتها سال گران نمی گردد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، تهران (پانا) - رییس شورای رقابت گفت با توجه به فرایند نزولی بازار خودرو در روزهای گذشته این شورا تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی در مورد خودروها تا خاتمه سال اعمال نشود.

خودرو تا انتها سال گران نمی گردد

به گزارش ایرنا، رضا شیوا اضافه کرد: در جلسه روز گذشته شورای رقابت تورم بخشی از بانک مرکزی به دستمان رسید که درخصوص خودرو نزدیک به 14 درصد بود.

وی گفت: با توجه به شاخص میزان بهره وری و کیفیت که مطابق فرمول باید از قیمت ها کاسته گردد و همچنین در نظر دریافت تورم بخشی 14 درصدی باید حداکثر 10 درصد تورم شامل حال خودرو سازان می شد.

شیوا ادامه داد: از آنجایی که بازار خودرو در روزها و هفته های گذشته فرایند ریزشی قیمتی به خود گرفته و امیدواریم این کاهش ادامه داشته باشد این شورا نخواست تا با افزایش دادن قیمت ها دوباره بازار را هیجانی کند.

وی اضافه کرد: براین اساس تصمیم گرفتیم تا انتها سال هیچ افزایش قیمتی در خودروها نداشته باشیم.

رییس شورای رقابت یادآور شد: زمانی تورم کشور بسیار بد و لجام گسیخته بود به همین دلیل تصمیم گرفتیم هر سه ماه یک بار با درنظر دریافت تورم بخشی قیمت های جدید ارائه کنیم اما اکنون میزان تورم در مسیری قابل کنترل افتاده و همه بازارها فرایند کاهشی گرفته است براین اساس شاید در آینده نسبت به تغییر هر 6 ماه یک بار قیمت ها و شاید همچون گذشته به تغییر همه ساله قیمت ها اقدام کنیم.

وی خاطر نشان کرد: تا انتها سال جاری با توجه به اتفاقات مختلف جهانی، شرایط تحریم ها، فروش نفت و غیره بازار را رصد خواهیم کرد و براساس آن تصمیم می گیریم که چه اقدامی انجام دهیم.

شیوا همچنین درخصوص تصمیم پیشین شورای رقابت درباره تفاوت قیمت گذاری خودروهای لوکس و با قیمت بالاتر ایران خودرو و سایپا خاطر نشان کرد: آن فرمول یک شرط مهم داشت و آن افزایش فراوری 50 درصدی در دی ماه بود اما ظاهرا این شرط اجرایی نشده و افزایش فراوری یادشده به راحتی امکان پذیر نیست.

وی در عین حال یادآور شد: خودروسازان به انواع و اقسام شیوه ها مخالفت خود را با فرمول قبلی اعلام نموده بودند و این فرمول زمانی کارآیی خواهد داشت که خودروسازان، ایدرو، وزارت صنعت، معدن و تجارت با یکدیگر همکاری داشته و افزایش فراوری اتفاق بیافتد.

وی در انتها یک بار دیگر تاکید نمود: قیمت گذاری خودروها تا انتها سال و با توجه به نیمه تعطیل بودن فروردین ماه 1400 از همان فرمول قبلی تبعیت خواهد نمود و هیچ افزایش جدیدی در قیمت ها اعمال نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "خودرو تا انتها سال گران نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو تا انتها سال گران نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید