دستور روحانی به گمرک برای ترخیص کالاها

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، رئیس جمهور گفت: ترخیص کالا های اساسی از گمرکات کشور، باید بدون تعلل و در کوتاه ترین زمان همراه با شفافیت از سوی دستگاه های مرتبط انجام و مصوبه ستاد اقتصادی دولت در این زمینه، به طور کامل اجرایی شود.

دستور روحانی به گمرک برای ترخیص کالاها

دویست و سی امین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار و گزارشی از آخرین شرایط واردات کالا در گمرکات کشور و همچنین موجودی کالا های اساسی در انبار ها و گمرکات و اقدامات اجرا شده برای ترخیص سریع این کالا ها و توزیع آن به بازار مصرف ارائه شد.

حسن روحانی در این زمینه تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور را از اولویت های مهم دولت در حوزه تجارت مطرح نمود و افزود: ترخیص کالا های اساسی از گمرکات کشور، باید بدون تعلل و در کوتاه ترین زمان همراه با شفافیت از سوی دستگاه های مرتبط انجام و مصوبه ستاد اقتصادی دولت در این زمینه، به طور کامل اجرایی شود.

روحانی در این زمینه با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت، گفت: با توجه به موجودی فراوان کالا در گمرکات کشور و پیشرفت هایی که در زمینه ثبت اطلاعات، نحوه ترخیص و تسریع در به حداقل رساندن زمان ترخیص کالا ها حاصل شده است، سرعت بخشیدن به ترخیص کالا های اولویت دار از ضرورت های حیاتی کشور است.

رئیس جمهور همچنین وزارت صنعت معدن و تجارت را موظف کرد برای تامین کالا های اساسی و نیاز های بخش تولید کشور در هماهنگی با وزارت امور اقتصادی و دارائی، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی بر اساس دستورالعمل ابلاغی برای تسریع در ترخیص کالا های اولویت دار اقدام و گزارش هفتگی از اقدامات اجرا شده در این خصوص را به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه کند.

در این جلسه تاکید شد که با توجه به ابلاغ مصوبات مربوط به رفع مشکل رسوب کالا های اساسی در گمرک و بنادر و تسهیلات فراهم شده صاحبان کالا باید فورا نسبت به معین تکلیف کالا های خود اقدام کنند.

روحانی افزود: گرچه تحریم های ظالمانه علیه کشور، دسترسی به ارز را سخت کرده است و بانک مرکزی با تلاش فراوان ارز مورد نیاز را تهیه کرده و در اختیار واردکنندگان نهاده های دامی قرار می دهد، اما با تمهیدات اندیشیده شده مسئله ای در تامین نهاده های دامی در سال جاری نخواهیم داشت.

منبع: فرارو

به "دستور روحانی به گمرک برای ترخیص کالاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور روحانی به گمرک برای ترخیص کالاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید