دانش بنیان ها پیروز به بومی سازی ابزارهای پایش دریایی شدند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و بروشور، با استفاده از ظرفیت های دانشی در کشور، ابزار پایش و نیازمندی های صنعت دریایی به وسیله شرکت های دانش بنیان به فراوری می رسد.

دانش بنیان ها پیروز به بومی سازی ابزارهای پایش دریایی شدند

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ کاتالوگ و بروشور به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از اقداماتی که می تواند به خودکفایی کشور در صنعت دریایی یاری کند استفاده از ظرفیت های داخلی برای طراحی و فراوری محصولات کاربردی در این حوزه است. بر همین اساس ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کوشش نموده است تا نیازهای این صنعت را با توان و ظرفیت داخلی تامین کند.

تحقق اهداف کلان تعریف شده در اقتصاد دریا نیازمند شناخت دقیق و استفاده از ابزار و فناوری های نو است. فناوری هایی که نقشی اثرگذار در توسعه صنعت دریایی دارد. با توجه به توانایی های دانشی موجود در کشور، در حال حاضر بیشتر ابزار پایش و نیازمندی های این حوزه شامل میزان گیری های جامع محیط های آبی و مدل سازی های عددی، در بازار داخلی به فراوری می رسد.

این کار با استفاده از ظرفیت علمی و فناوری داخلی، جذب اساتید و دانشمندان ایرانی خارج از کشور و اتصال آن ها به شبکه علمی داخلی توسعه می یابد. از دیگر کارهایی که در این حوزه می توان انجام داد و ستاد در پی آن است، هم افزایی با دیگر نهادها و همکاری با آنها است. این کار به متمرکز شدن اطلاعات و داده ها هم منجر می گردد.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصمیم دارد در آینده نزدیک با تاسیس یک شورای نو بتواند علاوه بر استفاده از تجربیات مدیران باتجربه در بخش دریا، به هم افزایی بیشتر در تصمیم گیری های کلان دریایی دست پیدا کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دانش بنیان ها پیروز به بومی سازی ابزارهای پایش دریایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها پیروز به بومی سازی ابزارهای پایش دریایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید